Taraftardan Albayrak’a Bir Çağrı Daha

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Tekirdağsporlu taraftarlar, geçen sene olduğu gibi bu senede Kiraz Festivali için düzenlenen yürüyüşte, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Tekirdağspor’a yardım etmesi için protesto ettiler.
Haber Süleymanpaşa 4 Haziran 2018 'te güncellendi. 2090 defa okundu.


Geçen seneki Kiraz Festivali Yürüyüşü sırasında Albayrak’ın, ‘Mesaj alınmıştır, gereği yapılacaktır’ şeklindeki sözünü hatırlatan taraftarlar, Kadir Albayrak’ın Tekirdağspor’u yalnız bıraktığını iddia ettiler. Konuyla ilgili açıklama yapan Çarşı Meydan taraftar grubu başkanı Onur Çetin, “Mücadelemiz sadece Tekirdağspor için” ifadelerini kullandı. Çetin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Öncelikler tüm Tekirdağlıların mübarek ramazan ayı hayırlara vesile olsun. Bizler Tekirdağlı gençler, TeKirdağspor için mücadelemizi, her zaman veriyoruz. Bizler, maddiyat için veya bir çıkar için mücadele etmiyoruz. Şehrimizde alkol ve uyuşturucu kullanımı, son yıllarda çok arttı. Bizler de Tekirdağspor'a sahip çıkıp gençlerimizin bu takımlarda alt yapısın da yer alıp bu işlerden kurtulmak için kendilerini spora adamalarını istiyoruz. Biz Tekirdağspor için çok mücadele ediyoruz. Kilometrelere aldırış etmeden Aydın, Uşak, Osmaniye, Tekirdağspor’un olduğu her yerde takımımızı 90 dakika destekliyoruz, Tekirdağspor'u seven birkaç yönetici abimizden başka bu takıma sahip çıkabilecek gençleri bu tür alışkanlıklarda uzaklaştırıp spora yönelteceğimiz şehrimiz de doğru dürüst hiç bir çalışma yok bu ilginç.

Kiraz Festivalin’de Sayın Kadir Albayrak ile sadece haklı olarak konuşup söz almak için oradaydı herkes fakat Kadir başkan insanların suratına bakmaması ve zabıta ekiplerinin sanki kitle olay çıkaracakmış havası verip insanları ittirip kakması kötü sözler söylemesinden sonra kitle tahrik molmuştur. Taraftarın sadece ‘Kadir Başkan Uyuma Tekirdağ’a Sahip Çık’ demesi, seçmenin haklı bir protestosudur. Başkanımız 11 tane okul yaptım diyor okul yapmak aslında milli eğitimin işidir eksiklik varsa oralara müdahale etmelidir. Şu şehirde gençlerin futbol, basketbol, voleybol, tenis vs. diğer branşlar içinde idman yapacağı ve ya stres atacağı spor sahaları yok denecek kadar az bu sefer gençlik kötü alışkanlıklara yöneliyor ve bu da bir Tekirdağlı olarak artık içimizi acıtıyor. Tekirdağspor şu anda Salih Canikli ve Volkan Nallar'ın uğraşlarıyla ayakta duruyor ve tek destek aldıkları kişi sayın; Ekrem Eşkinat’tır. Ben buradan başkanımıza teşekkür ediyorum. Kadir Başkan’dan kimse para pul istemiyor sadece Bölgesel Amatör Lig’den 3.lige çıktığımız şampiyonluk maçında verdiği 25 bin kişilik stat, iyi tesisler ve 5 sene içinde Süper Lig dediği sözü taraftar olarak unutmadık. insanlar verdiği sözü tutar ve arkasında durur, ben bu zamana kadar öyle öğrendim bir söz verip tutamadığım da yüzüm kızarır utanırım ama sayın Kadir Albayrak resmen gülerek orda ki kitleyle dalga geçti. Bizler başkanımızdan para pul yardımı istemiyoruz, sadece kalıcı gelir getirecek çay bahçesi otopark gibi alanlar istiyoruz. Sporcuların gelişeceği alt yapı ve üst yapı oyuncularının beraber yan yana idman yapabileceği güzel bir tesis istiyoruz. Gençler orda hem futbol oynayıp hem de İngilizce vs. gibi dersler alıp kendilerini geliştirip toplumda başarılı olacak sporcuların artık Tekirdağ'da yetişmesini istiyoruz. Ben kendim de Tekirdağspor'da genç takıma kadar yükseldim ama daha sonra endüstri meslek lisesinin şuan yıkılan futbol sahasında da idmanlar yapardık ama o zaman da Tekirdağspor'a kimse sahip çıkmadığı için herkes dağıldı. Ben bu duruma üzülüyorum alttan gelen kardeşlerimizin topluma yararlı spor yapan iyi bireyler olarak yetişmesini temenni ediyoruz. Bu yüzden 12 ilçenin sahibi olan asıl güç elinde olan Tekirdağ'ın abisi olan Kadir Albayrak'tan Tekirdağspor'a ve sporcu kardeşlerimize artık elini uzatıp bir şeyler yapmasını istiyoruz. Bu takım yok olursa 50 yıllık mazisi olan bir kulüp yok olacak.Bu sizce doğrumu tüm Tekirdağ Halkına soruyorum ? Bizim bu tesislerdenne menfaatimiz var ne çıkarımız var? Sadece Kadir başkanımızın artık bu takıma sahip çıkıp güzel bir tesis ve kalıcı gelirler elde edebileceği yerler istiyoruz. Mesela Silivrispor Belediye Başkanı otogar girişlerini Silivrispor'a verdi ve belediye başkanı CHP'li. Bu iş mevzuat falan değil yapan insanlar bunu yapıyor. Artık kadir başkanımızın bu işe bir dur demesi lazım. Seçildiği ilk sene verdiği sözleri tutması lazım. Söz Namustur Kadir Başkanım.”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org