11 yaşındaki şampiyon Şahin Ergin'in, 70'ten fazla madalya ve kupası v
 

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya Belek Rixos Otel‘de 20-26 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen "2018 Türkiye Kupası Zirve Yarışı", 2811 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya Belek Rixos Otel'de 20-26 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen "2018 Türkiye Kupası Zirve Yarışı", 2811 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.
Haber Süleymanpaşa 8 Şubat 2018 'te güncellendi. 652 defa okundu.


Türkiye Küçükler Şampiyonası'nda Tekirdağ'dan katılan 11 yaşındaki Milli Takım sporcusu Şahin Ergin, müsabakalar sonunda 3. oldu.

Kendisinin de aralarında bulunduğu 217 yarışmacı arasında 3.lüğü ile büyük başarı gösteren minik şampiyon, 29 Haziran-6 Temmuz 2018 tarihleri arasında Polonya 'nın Krakow kentinde yapılacak olan "Avrupa Okullar Şampiyonası"da  ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

7 Yaşından beri satranca ilgi duyan minik şampiyonumuz, birçok yarış yarışmalara katılıp 70'ten fazla madalya ve kupanın sahibi oldu. Yaşından büyük sporcularla yarışan Şahin Ergin, azmi, hırsı ve zekası ile satrançta hedeflerini yükseltti. 2016-2017 yıllarında Tekirdağ Küçükler Şampiyonası'nda 1.liği kazanarak, Milli Takım oyuncusu     oldu.

Minik oyuncunun bundan sonra hedefi, yurtdışı turnuvalara katılıp ülkemizin ve ilimizin adını duyurmak.

Tekirdağlı Seyide ve Sinan Ergin'in tek evlatları Şahin Ergin, burslu olarak Aka Koleji'nde okuyor. Derslerinde de çok başarılı olan şampiyonumuzu ileride, dünyaca ünlü satranç ustalarının yanında görmek isteriz.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org