Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklara yönelik açılan satranç kursunda eğitimler başladı.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklara yönelik açılan satranç kursunda eğitimler başladı. Toplam 24 öğrencinin satranç öğrendiği eğitimlere, cuma 14.00-16.30 saatleri arasında Süleymanpaşa Belediyesi 100. Yıl Gençlik Merkezi, cumartesi 13.00-16.00 saatleri arasında ise Süleymanpaşa Kent Konseyi ev sahipliği yapıyor.
Haber Süleymanpaşa 26 Aralık 2017 'te güncellendi. 396 defa okundu.


EŞKİNAT: “SATRANÇ SPORU ÇOK YÖNLÜ DÜŞÜNMEYE TEŞVİK EDEN STRATEJİK VE ÖNEMLİ BİR SPOR DALI”

Mayıs ayında tamamlanması planlanan satranç kursu hakkında açıklamalarda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Satranç sporu çok yönlü düşünmeye teşvik eden stratejik ve önemli bir spor dalı. Özellikle çocuklarımızın satranca yönelmesi bizim için çok önemli.

Bu noktaya dikkat edip çocuklarını satranca yönlendiren ailelerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

“SATRANÇTA ÖRNEK BELEDİYE ÖNCÜ ŞEHİR OLDUK”

Süleymanpaşa Belediyesi’nin çalışmalarıyla Tekirdağ’ın satranç alanında Türkiye’nin önde gelen şehirlerinin başında yer aldığını dile getiren Eşkinat, “Rodostoşah markası ile satranç alanında sadece Tekirdağ değil Türkiye’ye yeni bir soluk getirdik.

Her yıl düzenlediğimiz satranç şampiyonasının yanı sıra geçtiğimiz yıllarda yaptığımız büyük ustalar şampiyonası ve büyük ustalardan öğrencilere eğitimlerden sonra bu yıl gerçekleştirdiğimiz Türkiye Satranç Şampiyonası ile de örnek belediye öncü şehir olduk. Satranca ilginin artması için teşviklerimize Avrupa Satranç Şampiyonası’nı Tekirdağ’da düzenleyerek devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org