Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 19. Balkan Taekwondo Şampiyonası’na 8 ülkeden yaklaşık 600 sporcu katıldı.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 19. Balkan Taekwondo Şampiyonası’na 8 ülkeden yaklaşık 600 sporcu katıldı. Edirne Belediyesi’nin sporcusu Mine Karakaçan, 63 kiloda Balkan üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.
Haber diğer Branşlar 13 Kasım 2017 'te güncellendi. 552 defa okundu.


19. Balkan Taekwondo Şampiyonası’nın açılış seremonisi, Trakya Üniversitesi 75. Yıl Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılışa Edirne Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, Avrupa Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkan Vekili Oktay Duymaz, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Bayrak, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt katıldı.

Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır burada yaptığı konuşmada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun; zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözünü hatırlatarak, “Ulusumuzun lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk, o günlerde bu spor ve sporculara ahlaklı olmayı önererek fair-play ve etiği ilke olarak göstermiştir. Taekwondo’yu fiziksel olarak dövüşülür ama rakibe çok saygı gösterilen alan olarak biliriz. Bu anlamda; judo ve taekwondo gibi sporların da bu tür ilkeleri ve etiği olduğunu biliyoruz” dedi.

Edirne Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu da Edirne’nin 19. Balkan Taekwondo Şampiyonası’na ev sahipliği yapmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Avrupa Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkan Vekili Oktay Duymaz; Edirne Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’a plaketlerini takdim etti. Turnuvaya katılan 8 ülkenin antrenörlerine de Türk bayrağı motifli badem ezmesi hediye edildi.

Edirne Belediyesi tarafından 19. Balkan Taekwondo Şampiyonası nedeniyle onur yemeği düzenlendi.

8 ülkeden yaklaşık 600 sporcunun katıldığı 19. Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda  Edirne Belediyesi’nin sporcusu Mine Karakaçan, 63 kiloda Balkan üçüncüsü oldu. Bronz madalyanın sahibi olan Karakaçan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Antrenörü Metin Eşme’ye teşekkür etti. 

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org