Hasret Yılmaz ve Sudenaz Kaya’dan başarı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Gündem 28 Haziran 2019 'te güncellendi. 351 defa okundu.


Ankara Keçiören Taha Akgül Kapalı Spor Salonu’nda yapılan Türkiye Taekwondo Yıldızlar şampiyonasının ilk günü yapılan müsabakalarda Çerkezköy şampiyon Spor Kulübü sporcularından Milli sporcu Sudenaz Kaya  37 kiloda Yıldız bayanlarda Türkiye üçüncüsü olurken, Zeynep Hasret Yılmaz’da 37 kiloda Yıldız bayanlarda Türkiye ikincisi  olarak Milli sporcu olma hakkı elde etti.

Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Taeğkwondo Yıldızlar şampiyonasında Çerkezköy’den iki sporcu ilk gün derece elde etti.

 

BAŞARILARIMIZA YENİ BAŞARILAR KATMAYA DEVAM EDİYORUZ

 

Çerkezköy Şampiyon Spor Kulübünün Milli Antrenörü Vural Ayaz, “Biz Çerkezköy şampiyon Spor kulübü olarak  hedeflerimiz büyük olan bir spor kulübüyüz ve son yıllarda sporcularımızın devamlı başarı grafiğini artarak yükseltmeleri de hedeflerimizin ne kadar ciddi olduğunu göstermektedir. Ankara Keçiören Taha Akgül kapalı Spor Salonu’nda 25 Haziran tarihinde başlayan ve 30 haziran Pazar günü son bulacak. Şampiyonaya 3 bin sporcu katıldı. Türkiye Taekwondo Yıldızlar şampiyonasına 9 sporcu ile katıldık. Şampiyonanın ilk gün yapılan 37 kilogram Yıldız bayanlar kategorisinde büyük umutlar vaat eden ve bugüne kadar Türkiye şampiyonluğu ve Türkiye ikinciliği ve Avrupa ikinciliği elde eden genç yetenekli milli sporcumuz Sudenaz Kaya çıktığı altı maçında da güçlü rakipleri ile karsılaştı ve kilosunda Türkiye üçüncüsü oldu. Yine şampiyonanın ilk günkü müsabakalarında maç yapan gelecek vaat eden  sporcumuz Zeynep Hasret Yılmaz’da oynadığı 7 maç sonunda Türkiye ikincisi oldu Zeynep hasret yılmaz ve Sudenaz Kaya 37 kiloda katılım sağlayan 131 sporcu arasında derece yaptılar.Bu sporcumuz Milli sporcu olma hakkını elde etti. Şampiyona devam ediyor ve diğer kilolarda da sporcularımızın her hangi bir aksilik yaşamaz isek ilk üç dereceyi elde edeceklerine inanıyorum. Türkiye ikincisi olan Zeynep Hasret Yılmaz ve Türkiye üçüncüsü olan Sudenaz Kaya’yı başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.Sporcularımızın başarısı ilçemize,ilimize ve ülkemize hayırlım olsun”dedi.

 

 HEDEFİMİZ AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONLUKLARINI KAZANMAK

 

Ayaz “ Çerkezköy şampiyon Spor Kulübü olarak ispanya’da yapılacak olan Avrupa taekwondo şampiyonasında ve Özbekistan’da yapılacak olan Dünya Taekwondo şampiyolasın da  ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle Türkiye şampiyonasında elde edilen ve edilecek dereceler Avrupa ve dünya şampiyonaları öncesi bizim için çok önemlidir. Temennimiz diğer sporcularımızın da kilolarında ilk üç  dereceye girmeleridir. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan bizlere her zaman katkı ve desteğini esirgemeyen ve sporcularımızın başarılarında yaptığı destek ile pay sahibi olan Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay’a da çok teşekkür ediyoruz”diye konuştu.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org