Dünya Şampiyonu Olan Trakya Karması Kupayı Vali Aziz Yıldırım‘a Teslim Etti

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları

Katıldığı dünya şampiyonasında rakibi Yunanistan’ı 6-0 yenerek Dünya Şampiyonu olan Trakya Karması, Dünya Kupasını Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’a teslim etti.
Haber Süleymanpaşa 18 Ekim 2019 'te güncellendi. 188 defa okundu.


Dünya Kupasını Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım' a arz eden Federasyon Başkanı Zafer Soykırlı ve

Trakya Karmasının mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Trakya Karması  Dünya Şampiyonu olma Başarısı yanı sıra “Dünyanın En Centilmen Takımı” plaketi ve Şampiyona boyunca tüm oyuncuların “Maç performansı, müsabaka hırsı, kazanma azmi, fair play ruhu ve centilmence yaklaşım” kriterlerinin değerlendirilmesi neticesinde Tekirdağ Dostspor Başkanı/Oyuncusu, Trakya Veteranlar/Masterlar Federasyon Başkanı Zafer Soykırlı’ ya verilen  “Dünya Şampiyonası Özel Onur Ödülü” nü Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım' a arz etti.

 

Trakya Veteranlar ve Masterlar Federasyonu Başkanı Zafer Soykırlı “Şampiyonada Trakya’mızı temsil edecek olan oyuncularımızı çok ince eleyip, sık dokuduk. Amacımız hem yarışmacı, hem de Güzide Trakya’mızın formasını taşıyabilecek olan oyuncuları Karmamıza katmak idi.  Dünya Şampiyonası açılış maçı Filistin Milli Takımı ile Trakya Karmamız arasında oynandı. Yol yorgunu olma, aramıza yeni katılan arkadaşlarımız ile ilk defa aynı takım içerisinde oynama ve rakibimiz Filistin’in de güce dayalı ve çok sert oyunu neticesinde ilk müsabakayı 1-0 kaybettik. İlk maçımızda aldığımız bu şok mağlubiyet omurlarımızdaki yükü düşündüğümüzde bizleri çok üzdü. Hemen toparladık ve bir sonraki müsabakamıza  konsantre olduk. İyi konsantrasyon, kadro revizyonu ve uygun oyuncu değişiklikleri ile  ikinci maçımızda Bulgaristan takımını 3-0 yendik. Kıran kırana geçen Şampiyonsdaki üçüncü  maçımızda Kuzey Kıbrıs Takımını

‘4-0’lık net bir skor ile yendik. Bir sonraki müsabakamızdan da 3-0 galip ayrılınca Dünya Şampiyonasında Final Oynama hakkını elde ettik.  Ne olursa olsun Yunanistan takımını yenip, Kupayı Trakya’mıza getireceğimize takım olarak söz verdik.

 Maç öncesinde Kahraman Türk Ordumuzun, Mehmetçiğimizin, Askerimizin Suriye’de Barış Pınarı Harekatında oldukları, Onlar için, ebediyete intikal etmiş olan şehitlerimiz için Yunanistan maçını almamız gerektiğinin altını çizdik. Maç öncesi üst düzey motivasyonunuz etkisini gösterdi ve ilk 10 dakika içerisinde 2-0 öne geçtik. Sonraki süreçte olumlu oyunumuz devam etti ve maçı 6-0 kazanarak, Dünya Şampiyonu olduk.  Dünya Şampiyonluğundan daha da önemlisi ‘dünyanın en centilmen takımı’ ödülüne layık görüldük. ‘Centilmenlik, Hırs, Azim ve Liderlik’ kriterlerinin değerlendirildiği ‘şampiyona özel onur ödülü’ Şahsıma layık görüldü.

 Bu onurlu mücadeleyi, bu büyük başarıları Kahraman Türk Ordumuza, Mehmetçiğimize  armağan ediyor, ebediyete intikal etmiş şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Ruhları Şad Olsun İnşallah. 

 

Dünya Kupası Tekirdağ’ımıza, Edirne’mize, Kırklareli’mize; kısacası tüm Trakya’mıza hayırlı olsun. Bu başarıya ulaşmamızda emeği geçen Trakya Veteranlar ve Masterlar Federasyonumuz Yönetim Kurulumuza, Şampiyon Kadromuza Ulaşım desteği sağlayan Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yüksel' e, 4 gün boyunca hem teknik anlamda, hem idari anlamda, hem saha içi performansıyla desteklerini esirgemeyen Başkan Yardımcısı Muzaffer Yıldırım Abime, her daim yanımızda olan, hiçbir zaman emeklerini esirgemeyen Akif Arslan Hocama, hem bizim takımımıza, hem de diğer ulusal takımlara sağlık alanında desteğini esirgemeyen, bizleri müsabakalara hazırlayan Erkan İşsever Abime, Hem saha içinde, hem de saha dışında desteklerini esirgemeyen Kenan Taşkın Müdürüme, Yüreklerini ortaya koyan büyüğüyle/küçüğüyle tüm  oyuncularımıza, Turnuva öncesi, turnuva anı ve turnuva sonrasında desteklerini esirgemeyen ve her daim yanımızda olan Ersin Bilmeç Abime, her daim yanımızda olan ve halkımızın bilinçlendirilmesinde haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz  Güzide Basın Mensuplarımıza Canı gönülden teşekkür eder, minnet ve şükranlarımı sunarım. Bu başarı kolay gelmedi, çok uğraştık, çok çabaladık, çok yorulduk ama en nihayetinde de emeklerimizin karşılığını dünya şampiyonu olmak suretiyle aldık.  Bu güzel ve anlamlı başarı Tekirdağ’ımıza ve Trakya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org