Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu İlçesinde inşa edilecek olan Spor Kompleksi inşaatının temel atma töreni gerçekleşti.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları

Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu İlçesinde inşa edilecek olan Spor Kompleksi inşaatının temel atma töreni gerçekleşti. 12 Ekim günü düzenlenen törene Çorlu Kaymakamı Levent Kılınç, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Meclis üytleri, siyasi parti Temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda Çorlulu vatandaş katıldı.
Haber Çorlu 13 Ekim 2017 'te güncellendi. 640 defa okundu.


"Ulusal ve Uluslararası Müsabakalara Ev Sahipliği Yapabilecek"

Temel atma töreninde açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, temelinin atılacağı Çorlu Kapalı Spor Salonunun, toplam 14 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olduğunu söyledi. Salon 2500 tribün kapasitesi ile hizmet verecek olup ek bir antrenman sahası da projenin içerisinde yer alıyor.

Projenin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını ifade eden Karakaya, "Trakya bölgesinin en büyük kapalı spor salonu olacak bu projemiz, Uluslararası Basketbol Federasyonu standartlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Dolayısıyla proje ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek niteliktedir. Projenin, Çorlu ilçemizin sosyal ve kültürel yaşamına da çok ciddi bir katkı yapacağını düşünüyoruz" ve ve projede emeği geçenlere teşekkür edererek, projenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

"Çorlu İlçemize Yapılan En Büyük Eser"

Karakaya'nın ardından konuşma yapan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Trakya'nın en modern en büyük kapalı spor salonunun temelini atmak için toplanmış olmanın gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Baysan, "2500 kişi kapasiteli, özel locaları, özel basın tribünü, özel hakem ve doktor odaları, ayrıca bir tane daha antrenman salonu bulunan yaklaşık 30 milyon TL'lik proje tamamlandığında, amacımız buradan yetişecek sporcularımızın ülkemizde ve dünyada Çorlu'yu, Tekirdağ'ı ve ülkemizi temsil etmesini sağlamaktır" diyerek, projenin gençlere hayırlı olmasını diledi.

"Çorlu İlçemiz Hak Ettiği Yatırımları Alıyor ve Almaya Devam Edecek"

Başkan Ünal Baysan'ın ardından kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Projenin Trakya'nın en büyük kapalı spor salonu olması ve geçtiğimiz ay 11 İlçeye 11 Okul projesi kapsamında devir teslim törenini gerçekleştirdiğimiz Çorlu Spor Lisesini göz önünde bulundurduğumuz zaman Çorlu ilçemizdeki yatırımların önemini bir kez daha ortaya koymuş bulunuyoruz" dedi.

Çorlu İlçesinin her şeyin en iyisine layık olduğunu vurgulayan Albayrak konuşmasında, "Çorlu ilçemiz hak ettiği yatırımları alıyor ve almaya da devam edecektir. Hizmet için geldik, hizmet için varız. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. 30 Mart 2019'da vatandaşlarımızın karşısına gururla çıkacağız. Ben bu yatırımın hayırlı olmasını diliyor herkese sevgilerimiz sunuyorum" ifadelerinie yer verdi.

"Çorlu'nun 3,5 Yılda Kabuk Değiştirdiğini Düşünüyorum"

Çorlu Kaymakamı Levent Kılınç da yaptığı konuşmada, "Ulusal ve uluslararası maçların yapılabileceği 2500 kişilik bir kapalı spor salonu yapılıyor. Çocuklarımız sporun birçok dalında büyük başarı gösteriyorlar.Umarım sporla beraber daha dinamik, daha dinç gençler yetiştirmiş olacağız. Bu tesisi ilçemize kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve emeği geçen tüm personeline teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından projenin temel atımı, iyi dileklerle butona basılarak başlatılmış oldu.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org