1911 Çerkezköy Doğanspor’un durumu belirsiz

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları

Veliköy beldesinin mahalleye dönüşmesinin ardından isim değiştirerek ‘Çerkezköy 1911’ ismiyle zorlu ve sıkı bir mücadelenin ardından BAL ligine kadar yükselen, bir yıl önce de olağanüstü genel kurulla Doğanspor ile birleşme kararı alan 1911 Çerkezköy, bir taraftan yönetim kriziyle boğuşurken öte yandan da ekonomik krizin kıskaçları altında adeta can çekişen kulüp önceki gün son dakikada kapısına kilit vurulmaktan kurtuldu.
Haber Çerkezköy 23 Temmuz 2019 'te güncellendi. 375 defa okundu.


Kurucu başkan Murat Narçın’ın 3 yıllık özverili ve başarılı çalışmalarıyla camiada kabul gören 1911, Narçın’ın ardından Uğur Erem’le zorluklara rağmen ligde kalma mücadelesinden başarıyla çıktı. Geçtiğimiz yıl yapılan yönetim değişikliğinin ardından Kazım Asbaş başkanlığında oluşan yeni yönetimle ligde mücadele veren takım, bir taraftan rakipleriyle bir taraftan da ekonomik ve lojistik çaresizlikle mücadele ediyor. Kulüp yöneticileri geçtiğimiz gün Spor Toto Bölgesel Amatör Lige yatması gereken 22 bin TL’lik tutarı son dakikada yatırarak bir zor virajı daha alırken kulübün satışa çıktığı iddiaları Çerkezköy kamuoyunda şok etkisi yarattı.

“1911, ÇERKEZKÖY İÇİN BİR DEĞERDİR”

İddialara ilişkin sorularımızı yanıtlayan Kulüp Kurucu Başkanı Murat Narçın, “Bizler Çerkezköy’de gençlerimize verdiğimiz önemi göz önünde bulundurarak sporumuzu yaşatmak için mahallemizin bir takımını alarak marka yaptık. Ben ve benim gibi inanan arkadaşlarımla gücümüz yettiğince belediye başkanımızın maddi manevi destekleriyle Çerkezköy halkı kulübümüzü benimsedi, kar kış, uzak yakın demeden sahaya geldi, tribünde tezahüratını yaptı. Bizlerin maddi, halkımızın manevi gücüyle 1911 ligde 3 yıl ciddi manada bir mücadele verdik. Kulübümüz mücadelesinin meyvelerini de almaya başladı. Ben bu kulübü getirebileceğim en güzel yere getirdiğime inanıyorum. İşlerimin yoğunluğundan dolayı kulüp yönetimini bıraktım. Bizden sonra göreve gelen Uğur Erem ve ondan sonra yönetime gelen Kazım Asbaş karınca kararınca herkes kendine göre mücadele içerisine girdiler. Herkesi takdir ediyoruz. 1911’in başka ilçeye satılacak olması her Çerkezköy’ü olduğu gibi beni de derinden üzer. İnşallah böyle bir şey olmaz. Arzumuz birilerini sahip çıkması. Kulübün önünden veya arkasından ne 1911 ne de Çerkezköy ismi silinmemeli. Çerkezköy’ümüzün tarihte bir yeri vardır. 1911 de Çerkezköy için bir değerdir. Biz bu yeri ve bu değeri bilenlerle bugünlere geldik. Ben de benzer söylentileri duydum. İnanıyorum ki bu değeri bilen insanlar buna izin vermeyecektir. Yine Çerkezköylülerin, kamuoyunun, sporseverlerin kulübü bu zor süreçten kurtaracaklarına inancım tamdır. Ben de bir spor gönüllüsü, bir spor adamı olarak kulübün başka bir ilçeye satılmasına rıza gösteremem. Maddi manevi, gücüm ölçeğinde elimden geleni yapmaya hazırım” diyerek kulübün satılacak olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

“ÇERKEZKÖY HALKI BU KİRLİ OYUNLARA MÜSAADE ETMEZ”

Çerkezköy 1911’in önce Kapaklı’ya ardından da Çorlu Belediyesi’ne devredilecek olmasına ateş püsküren kulüp eski başkanı Uğur Erem de, “Kulüp yöneticilerinin böyle bir karar alabilmesi için genel kurulun toplanıp yüzde 51’inin kabul etmesi lazım. Ben kulüp içerisinde söz sahibi olan insanların bu duruma evet diyeceklerine inanmıyorum. Bunu ne etik, ne de ahlaki bulmuyorum. Etik olarak bu ilçenin takımını alıp başka bir ilçeye monte etmek olmaz. Önce Kapaklı’nın ismi geçti, şimdi Çorlu konuşuluyor. Bunlar kirli oyunlar. Bu kirli oyunlara ne Çerkezköy halkı ne de Çerkezköy yöneticileri müsaade etmez” diyerek 1911’in başka ilçelere devredilecek olmasına tepki gösterdi.

“KULÜBÜ SATMAK KİMİN NE HADDİNE”

Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden en güzide takımlar arasında yer alan 1911’in devriyle birlikte satışının konuşulduğu kulislerde kendisine ulaştığımız kulüp başkanı Kazım Asbaş, “Biz tüccar değiliz. 1911 de bir mal değil alalım satalım. Kim kimin malını kime nasıl satıyor. Amacımız 1911’in haklarının yanmaması. Kulüp satmak kimin ne haddine. Biz tüccar değiliz ki. İşimiz para değil, önemli olan kulübün kazanılmış haklarının kaybolmaması. Bugünkü koşullarla destek olmadan BAL takımını ligde tutmak mümkün değil. Sanayisiyle Türkiye’nin gözbebeği olan güzide ilçemiz Çerkezköy’de katılım parasını bile son güne kadar bulamadık. Neyse ki son dakikada bu parayı bulup yatırarak kulübü ligden düşmekten kurtardık. Ben spor sevdalısı bir insan olarak varımı yoğumu kulüp uğruna harcadım, harcamaya da devam ederim. Ama bu iş sadece benimle olacak bir iş değil. Buna ne benim gücüm ne de ekonomim yetmez. Bu kulübe bizim gibi duyarlı insan çıkar sahiplenir dedik. Kulüplerde ekonomik ve lojistik imkanlar olmazsa kulüplerin yaşaması mümkün değil. 1911 Çerkezköy Doğanspor’un başarısı da ortada. Biz kazanılmış hakkın, bölgemizin dışına çıkmasını istemediğimiz için öncelikle Çerkezköy’ün takımı Çerkezköy’de kalmalı, olmuyorsa Kapaklı’ya devredilmeli, orası da olmuyorsa Çorlu’ya devredilmeli diye düşündük. Bunda art niyet aramak samimiyetsizlik olur. Biz tüm samimiyetimizle kulübün önce ligde, ardından ayakta kalma mücadelesini veriyoruz. Biz ne spor simsarıyız ne de bu işin tüccarıyız. Tüccar zihniyetiyle böyle bir pazarlık yapacak halimiz yok” dedi.

“YA YANLIŞ YAPTIK YA YANLIŞ ANLAŞILDIK”

Gelinen noktada yaşananlarda kendi eksikliğinin de olduğunu kaydeden Kulüp Başkanı Kazım Asbaş, “Kendim de öz eleştiri yapıyorum. Demek ki iyi kontaklar kuramadık ki bir şeyler eksik kaldı. Ama dilimizle, ama beden dilimizle yalnız yaptık. Yanlış yapmasak bile yanlış anlaşıldık. Ya da meramımızı anlatamadık. Biz kötü yöneticiler ve duyarsız büyüklerimiz nedeniyle kulüp olarak, oyuncular olarak ve yöneticiler olarak ciddi sıkıntılar yaşadık. Bunu çıkıp uluorta haykırmadık. Ama bugün gelinen noktada 1911 bir çıkmazdadır. Bu çıkmazdan kulübü kim nasıl çıkartacak şuanda ben de bilmiyorum. Bir arayış içerisindeyiz. Kimseye verilmiş bir sözümüz, atılmış bir imzamız yok” dedi. 1911 Çerkezköy Doğanspor’un önümüzdeki sezon nasıl bir mücadele içerisinde olacağı şimdiden tartışma konusu oldu.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org