İŞTAH

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Şafak LAYİÇ
İŞTAH
09.07.2019


Aslında oldukça zayıf ve cılız bir tırtıl olan ceviz kurdu, yumuşak kabuklu bir ceviz bulduğunda, onu delip içine girmekte pek zorlanmaz. Birkaç milimetre boyundaki bu kurt, kurt gibi aç olduğundan hemen yemeye başlar.

Doğada pek çok hayvan yiyecek bulamadığı için ölüp gittiğinden dolayı, ceviz kurdu herhalde kendisini cennette gibi hisseder. Bu yüzden durmadan yer ve yedikçe de semirir.

Aradan günler, haftalar geçer. Kahramanımız cevizin neredeyse iç kısmının tamamını bitirmiştir ve burada işinin sona erdiğini düşünerek artık dışarı çıkmaya karar verir. Ancak çıkışta onu kötü bir sürpriz beklemektedir. Çünkü boyu neredeyse 2 santime ulaşmıştır ve girerken açmış olduğu delik şimdi onun semirmiş haline göre oldukça dar kalmıştır.

Zavallı hayvan birden panik yaşar ve kendisine küçük gelen bu deliği derhal genişletmeye çalışır. Fakat bu defa cevizin kabuğu sertleştiği için bunu da yapamaz. Kahramanımız şimdi kendi yaratmış olduğu bir hapishanede bir mahpustur.

Aradan günler geçer ve yiyeceksiz kalmış ceviz kurdu hızla kilo vermeye başlar ve sonunda inceldiği için yeniden dışarı çıkmayı başarır. Ancak geçen zamandan dolayı ömrünü de doldurmuş durumdadır.

Kahramanımız çıktığında havalar soğumaya başlamıştır ve ortada yalnızca aç ve cılız bir kurtçuk ile içi boşaltılmış bir ceviz kalmıştır.

X X

Bazı insanlar ceviz kurtlarına ne kadar da benzerler. Bu açgözlü kişiler ömürleri boyunca para ve güç biriktirme uğruna bütün hayatlarını düşüncesizce harcarlar. Ancak ihtiyarlamaya başladıklarında, bu dünyadaki en değerli varlıklardan birinin “zaman” olduğunu anladıklarında, artık geri dönüp hatalarını telafi etmek için çok geç kalmışlardır. Çünkü şimdi ellerinde paraları olsa da zamanları ve

güçleri yoktur.

Bu kişiler, ayrıca kendilerine, paralarına ve makamlarına öyle odaklanmışlardır ki, çevrelerindeki pek çok kişiyi de kırmışlardır. Şimdi ömürlerinin bu son deminde yalnızlıktan ve bitmiş bir hayattan başka avuçlarında gerçekten değerli bir şey kalmamıştır.

Hoşça kalın…

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org