Öğrenmek demektir hayat. Bazen merak edip isteyerek, bazen de merak etmekten bile korkup tartışmamak için kendinden geçmek. Ağır lehçeyle telaffuz edilen bir dil dersi ya da matematik. İkisinde de mantık farklı olsa da netice aynıdır.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Rümeysa AKYILDIZ
DERSİMİZ/ HAYAT
03.03.2014


Bilmediğin bir dili anlayıp tepki gösteremez,  dört işlem  yapmayı dahi bilmediğin için hayatın karekökünü alamaz ve hayatın olumsuzluklara  bölünebileceğini düşünemezsin. Herhangi bir resim dersinde  çizmiş olduğun ip atlayan kızların elbiseleri gibi toz pembe bakmak istersin hayat. Zaman zaman da yazmaktır hayat, hayatı yazmaktır. Endişeleri, korkuları, sevinçleri…. Belki de en çok acıları.

 

            Bazen de dinleyip, beğendiğin  bir şarkıyı defalarca dinleme isteğidir. Diline takılır melodiler, sözler. Devamlı tekrarlarsın nakaratını.  Hayat da bazen kendine bile engel olamadan yaşamaktır. Eline, ayağına bazen de kalbine takılır.  Bilmediğin bir dans, mesela vals, bomboş bir salonu tıklım tıklım hayal edip  hiç tanımadığın bir partnerle dans etmek gibidir. Ayak uydurmaya çalışırsın ama takılırsın.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak

Tam da o anda çıkıp geliveriri hayat, takılıp düştüğün yerde. Sana yaklaştıkça, elini uzatıp seni olduğun yerden kaldıracak sanırsın. Ne yazık ki yanılırsın. Yaklaşır.. Yaklaşır… Yaklaşır… Dalga geçer gibi bir kahkaha fırlatıp tamda yanından geçer hayat!

 

İşte adı da bu yüzden HAYAT…

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org