Nazif Karaçam Yeni İnan

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Toplum ihtiyaç duyarsa gereği yapılır, ihtiyaç karşılanır. Çorlu'da yaşayan işadamı, kültür insanı, gazeteci-yazar Ergin Kalınoğlu ile sohbet ederken, felsefeyi sevdiğini, sevenlerle bir araya gelip bir gelenek başlatmak istediğini, bunun için bir araştırma yaptığını, felsefeyi sevenlerle, okuyanlarla "FELSEFE KULÜBÜ" kurmayı düşündüğünü söyledi
27/11/2017 18:44
Osmanlı Devleti, çok uluslu bir yapıya sahip bir devlet idi. Anadolu'nun batısında bir Uç Beyi iken 1299 yılında aşiret reisi Osman Bey'in adı ile devlet olmuş, Osmanlı Devleti olarak tarihteki yerini almıştır. Çeşitli ırklarla büyümüş, imparatorluk olmuş, Çağ açıp Çağ kapamış bir 'Cihan Devleti' olmuştur. 600 yıl Anadolu, Ortadoğu, Afrika ve Balkanlar'da hükümdar olmuştur.
30/09/2017 14:22
önceliklerin Halk Sektörüne verileceğini söylemiştir.
11/08/2017 14:01
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
İnsanlık, yolu düşünüp bulmak için yüzlerce yıl geçmiştir. Önce "PATİKA YOL" ile yetinmiş, Patika Yolu da dağların içinde gerçekleştirmiştir.Tarihte teknik özellikleri olan yolu Romalılar yapmıştır.
07/07/2017 11:01
Refik Engin, Tekirdağ Kılavuzlu Köyünde yetişmiş Bektaşi kökenli bir araştırmacıdır. Vahit Lütfü Salcı'ya göre rafine Bektaşilerin yaşadığı bir yerdir.
16/11/2015 10:12
Tarihin birtakım olayları, bilgileri sakladığı söylenir. Hani söylenen de, yanlış da değildir. Mesela Trakya'da M.Ö. 1300 yıllırında yaşamış Frigler'in, Traklar'ın uygarlıklarını bütünü ile biliyor muyuz? Konuştukları dilleri hakında yeterli bilgiye sahip değiliz. M.Ö. 500'lü yılların başında TARİH'İN BABASI dediğimiz Bodrumlu Herodot ortaya çıkıp tarihi söylemleri araştırıp yazmasaydı, Mitoloji'nin sayfalarını açmasaydı, bugün biz tarihin birçok gerçeklerini bilemeyecektik.
21/10/2015 09:34
Türk Edebiyatında Trakyalı, Trakya kökenli yazarlar, şairler, roman ve hikaye yazanlar, gazeteciler vardır. Fakat ne tesadüftür ki bu alanlarda kitap yazmış olanların çoğu kadındır. Mesela, Türk Edebiyatının ilk roman yazarı FATMA ALİYE HANIM (Elli liranın üstünde resmi olan kadın) Kırklareli kökenlidir. İkinci roman yazarı kadın Keşanlı Safiye Erol'dur. Fatma Aliye ve Safiye Erol, Türk Edebiyat Tarihi'nde yer almış Trakyalı kadın yazarlardır. Günümüzde Kırklareli kökenli Trakyalı yazar Hatice Opak'tır.
13/10/2015 08:35
Mitolojiye göre, Tanrı yeryüzündeki insanlara sordu:
10/12/2014 22:43
Mustafa Kemal, Yeni Türk Devleti’ni halka dayandırmıştır. Osmanlı ise bunu yapamamıştır. Çünkü Osmanlı’nın belli başlı bir milleti yoktu. Türk ile yola çıktığı halde bir zaman geldi ki ortalıkta Türk yok, Türkten başka herkes var. Çünkü Osmanlı’nın kurduğu Devlet Sistemi bir halka değil, birçok halka dayandırılmıştır. Osmanlı’da kaybolan bu Türk’ü Mustafa Kemal ATATÜRK özgürlük ve bağımsızlık savaşı ile ortaya çıkarmıştır.
22/09/2014 08:27
1968 yılında Fransa’da gazeteci yazar J. J. Servan Schreiber arka arkaya iki kitap çıkardı. Türkçe’ye çevrilen bu kitaplardan birinin adı “AMERİKA MEYDAN OKUYOR” diğerinin ise “BİR TOPLUMUN UYANISI” idi. Kitaplar Türkiye’de Sander Kitabevi tarafından basılıp yayınlanmıştı. Kitapların 1968 Gençlik Hareketi’ne bağlı olarak yazılıp çıkarıldığı basında yer almıştı.
21/08/2014 09:20
Yakup Kadri Karaosmanoğlu Türk Edebiyatında önemli bir kişidir. Milli mücadelede “Mustafa Kemal’in Çevresi Yazarları’ndan olmakla tanınmıştır. Ancak onu edebiyatta ünlendiren “YABAN” adlı romanı olmuştur. Ayrıca milli mücadeleyi ve Cumhuriyetin ilk yıllarını yazıp anlatan biri olarak da şöhret yapmıştır. “ANKARA” ve “ATATÜRK” adlı kitaplarının ayrı bir özelliği vardır. Onu, Atatürk’ü iyi tanıyıp anlatan biri olarak da, Milli Mücadele Yazarı olarak da bir yere not etmek gerekir.
19/06/2014 09:05
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org