Gelin dostlar bir olalım, düşmanları çatlatalım.Çünkü bizim kanımız ile kazandığımız topraklarda, kefensiz yatıyor bunca şehitler.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Kamil BAŞTUHAN
BİR OLALIM
05.03.2014


Gelin dostlar bir olalım, düşmanları çatlatalım.

            Çünkü bizim kanımız ile kazandığımız topraklarda, kefensiz yatıyor bunca şehitler.

            Beraber can verdi Türk, Kürt ve diğerleri.

            Zannetmeyin bizde biter yiğitler.

            Kim görmüş ki Türk bileğinin büküldüğünü.

            Çanakkale bizim, Sarıkamış da...

            Destanlar yazmışız Sakarya, Muş’ta.

            Bir çakıl taşını vermeyiz puşta.

            Söyler Kamil; Vatan benim namusum, vatana ihanet olur kabusum.

            Düşmana ejderha, dostuma masum.

            Atalarımız böyle imza altına aldı dostum.

            Hey dostlar sesleniyorum sizlere.

            Aklın, izanın, düşüncenin, fikretmenin devrede olmadığı bir zamandayız. Müslümanların ipleri kopmuş, tespihin tanelerinin her biri bir tarafa saçılmış, dağınıklık almış başını gitmiş. Adeta yeryüzüne saçılmış olan bilyelerin üzerinde duruyor Müslümanlar. Ayaklarını basacakları sağlam bir düzlemde değiller gibi. Oradan oraya savrulup duruyorlar.

            Bin bir başlılık, milyon kes karmaşıklık ve büyük bir başıboşluk var…

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat

  Kimse kendi medeniyet düzleminden, sorumluluğundan hayata bakmıyor. Hemen herkes haklı, hemen herkes yapıp ettiklerini Kuran’a ve sünnete dayandırıyor ve hemen herkes kendisinden başkasını görmüyor. Kimse ortak payda da, düzlemde, noktada buluşmanın yollarını aramıyor. İnsanlar birbirlerinin kusurlarını gözetiyor, birbirlerinin açıklarını kolluyor ve saçıyor. Birbirinin kuyusunu kazıyor. Bunu kendilerine görev belli-yor.

            Artık emperyalist haçlılarından söz etmeye gerek yok. Uzantıları ve ruhu içimize sinmiş bulunuyor. Bizi kurt gibi kemiriyor. Kendi kendimizin ilacı olmadıktan sonra başkalarından yardım ve medet ummanın hiçbir anlamı yok…

            Fitnenin kaynadığı yerde huzur olmaz, kargaşa olur. Büyüklük ve asalet onları sabırla karşılama, işlerini yoluna koyma, sağına soluna ve ardına bakmadan yoluna devam etme, yolculuğunu sürdürmededir. Sorumluluk, kötülüklerin giderilmesi için çaba göstermek,  iyilikleri gözetmek ve yaymak, davranışlarda güzel, içten ve sevgi dolu olmakla olur. İyi ve güzel unsurlar sevgili efendimizin bize gösterdiği yol üzeridir. Bize düşen olumsuzluklardan, olumsuz ortamlardan, dedikodulardan, laf taşıyıcılıklardan uzak durmadır.

            Müslümanlar; kavmi, mezhepçilik, her türlü hemşerilik ve çıkar duygusundan uzak ideal insanlarla birlikte olmakla yükümlüdürler. Bu zor yolculuğun elbette çileli yanları var, elbette zorlukları yaşanacak ve elbette çıkarlar geri planda olur. Ümmetin birliği, bütünlüğü Müslümanların geleceğidir. Müslümanların iyi ve güzel geleceği dünya insanlığının geleceğidir. Müslümanlar huzur içinde olurlarsa insanlık huzur içinde olur.

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org