Para güç bir yana...

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Hakan Türksoy
Para güç bir yana...
13.02.2020


"Polisten kaçan araçta 15 kaçak göçmen yakalandı."

"Pitbull kulubesinde uyuşturucu bulundu"

"Sdatyumun soyunma odasından çamaşır makinesini çaldılar"

"Tekirdağ'da 245 litre kaçak içki yakalandı"

"Tekirdağ'da tarihi eserler ele geçirildi; 2 gözaltı"

"Telefon dolandırıcıları, mağdurların paralarıyla video çekip sosyal medyadan paylaştı"

"Hırsızlık anı kamerada"

Okuduklarınız bu ay Tekirdağ ilinde gerçekleşen olayların haber başlıklarıydı. Merak edenler bilgisayarlarındaki  arama motoruna "Tekirdağ Haberleri" yazıp devamını okuyabilir.

Bu haberlerin bazılarını zaten yerel gazetelerden biliyorsunuz. Tekrar etmenin nedeni başka. Trakya ve Tekirdağ'da böyle olaylar gerçekleşiyorsa Türkiye genelini bir düşünün!

Bakın güzelim Trakya, Tekirdağ ne hale geldi? Geçen yıl Süleymanpaşa gibi bir yerde masaj salonu ayağına fuhuş yapıldığı bile ortaya çıkmıştı. Yanlış anlaşılmasın bunların birçoğuna emniyet güçleri göz açtırmıyor.

İyi ki varlar. Zaten sorun güvenlik boşluğu falan değil. Sorun Tekirdağ'ın göç alması. Büyüklerimiz daha önce böyle şeyler yaşadıkları için "Nerede çokluk orada bilmem ne!" demişler.

Arada büyük sözü dinlemekte yarar var. Tabii büyük var büyük var(!) Benim bildiğim büyük yalan söylemez. Küçüklere örnek olur.

Neyse geçen gün Süleymanpaşalı kasapların mezbaha sorununu yazmıştım. Kasaplar Süleymanpaşa'daki mezbahanın kapatılmasıyla Malkara'daki Entegre Tesise yönlendirilecek.

Kasaplar haklı olarak bu konudan rahatsız. Gidip-gelme sorunu bir yana başka sorunlarda ortaya çıkacak.  

İşte bütün bunlar ve dahası Büyükşehir olmanın bedeli. Büyüşehir olmayı çok istedik o zaman değişime ayak uydurmak zorundayız. Daha da değişeceğiz.

Değişmek sorun değil. Nasılsa zamanla alışacağız. "Malkara, Keşan hoppala paşam" misali... her yere gideriz. Önemli olan karakter. Karakterlerimiz değişmesin yeter.

Çünkü para, güç bir yana insanlık bir yana.

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org