Güneşli günler

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Hakan Türksoy
Güneşli günler
24.03.2020


Bankalar, eczaneler, PTT gibi yerler çalışanlarını koruma altına aldı. Bazı bankalar öğlen saatinde açılıyor ve erkenden kapanıyor. Müşterilerine ATM'leri kullanmalarını öneriyor. Hem banka, hemde PTT'nin güvenlik görevlileri dışarıda sıra bekleyenleri mesafeli durmaları için uyardığı gibi içeriye teker teker alıyor.

Bütün bunlar olması gerekenler. Fakat bazı vatandaşların hala uyarılmaya ihtiyacı olması birçoğumuzu endişelendiyor.

Bu arada günler geçtikçe unutulan ya da atlanan risk guruplarıda ortaya çıkmaya başladı.

Bu grupların içinde basın mensuplarıda var. Evden yazarlık yapılır ama habercilik yapılmaz.

Bu kardeşlerimiz her gün dışarıda olmak zorundalar. Umarım başlarına bir şey gelmez.

Son günlerde yazılarımı sosyal medyada da yayınlıyorum. Tekirdağ dışında yaşayan arkadaşlarımın, dostlarımın birçoğu benim 20 yıldır öyle ya da böyle gazetecilik yaptığımı bilmiyor.

Bu işe nasıl bulaştığım ayrı, bu süreçte neler yaşadığım apayrı bir konu. Doğrusu bu ülkede herkesin bir hikayesi var. Allah kısmet ederse bunların hepsini güneşli günlerde konuşacağız.

Ak, kara hepsi ortaya çıkacak. Çıkmak zorunda çünkü hiçbir şey eskisi olmayacak. 

Yazdıklarımı "ben yazarım" ayağına paylaşmadığım gibi haddimide biliyorum. Ayrıca vasıflı bir gazeteci olarak hak ettiğim halde sarı basın kartım yok. Güneşli günlerde bununda bir çaresine bakacağım(!)

Bu zamanda birbirimize her zamankinden fazla ihtiyacımız var. Bir araya gelemiyoruz hiç olmazsa uzaktan birbirimize destek olalım. Doğru yoldan, ilimden, bilimden ayrılmayalım.

Birbirimizden bir şeyler öğrenerek farkındalık yaratalım. Kısacası benim amacım bu.

Unutmayın! Güneşli günlere kadar panik yok, önlem var.

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org