Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Hakan Türksoy
Gördüğümüze..
14.01.2020

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat

Kısa bir süre önce birbirimize "Yeni yıl hepimize sağlık, mutluluk, huzur getirsin." gibi temennilerde bulunmuştuk. Hatta yeni yıl geçen yılı aratmasın demiştik.

Tıpkı bayram sonrası olduğu gibi o temenniler unutuldu. Herkes hayata kaldığı yerden devam ediyor... Çünkü şartlar müsait değil(!)

On gün önce beraber yılbaşı kutlayanlar şimdi birbirini boğazlıyor iyi mi! Kavgalar, cinayetler, bıcaklamalar aynen devam ediyor...

Bunlar münferit olaylar, eski yıllarda da oluyordu diyelim. Fakat insan karakteri kolay değişmez. Ağaç misali yaşken eğilirse eğilir. Sonra çok beklersiniz...

Günlük yaşamda da bazı tiplerin özel günlerde insan gibi görünmeye çalıştığını biliniyor. Bunlara aldanmayın. İyilik, daha doğrusu insanlık "Yeter ki gel bana senede bir gün." dizesinde olduğu gibi yılbaşından yılbaşına, bayramdan bayrama, cenazeden cenazeye olmaz.

Zaten bu tipler bir süre sonra eski hallerine geri dönüyorlar. Ama biz unutuyoruz. Neyse konumuz bu tipler değil. Zor günlerden geçiyoruz. Bizde dert bir değil iki değil.

Bir yanda ekonomik sorunlar, işsizlik diğer yanda bölgemizdeki gerginlik. Bunlar yetmezmiş gibi birde deprem sorunumuz var.

Geçen hafta sallandık. Hala sallanmaya devam ediyoruz. Her deprem sonrası aynı şeyleri tekrar edip duruyoruz. Bilim adamları çıkıp konuşuyor. Kimi büyük depremle alakası yok, kimi var diyor. Var veya yok. Gerçek olan şu! Deprem öldürmez, çürük binalar öldürür. Fakat binalar aynen duruyor! Kimse binaları konuşmuyor, Kanal İstanbul konuşuluyor.

Bakın biz işsizliği konuşuyoruz dünya meslek hastalıklarını konuşuyor? Bu işte bir tuhaflık yok mu?

Bence yok(!) Bu kadar işsiz varken meslek hastalığı kimin umurunda. Hastalığı düşünen mi var? Halbu ki bizde meslek hastalığının kralı var. Meslek hastalıkları daha çok kulak, el, bilek ve akciğerler gibi hayati önem taşıyan organları vuruyor.

Bu şartlarda emekli olsanız ne olacak? Hadi emekli oldunuz, şansınızda yaver gitti sadece kulağınız arızalandı diyelim. Kulaklığında pahalısı var, ucuzu var. Pahalısını devlet ödemiyor.

Bence iyi yapıyor. Bu zamanda her şeyi duymak iyi değil. Gördüğümüze zaten inanmıyoruz.

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org