ZABITA, ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİ DENETLİYOR

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Edirne Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin okullara güvenle gidebilmesi için servis araçlarına yönelik gerçekleştirdiği denetimlere devam ediyor.
Haber Gündem 19 Eylül 2019 Bu Haber 105 kişi tarafından okundu.

tekirdağ ZABITA, ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİ DENETLİYOR

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullara öğrenci taşıyan servisler, okula giriş ve çıkış saatlerinde Edirne Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri tarafından denetleniyor. Öğrenci servislerini okulla giriş ve çıkış saatlerinde denetleyen ekipler, okul servislerinin yıllık çalışma ruhsatlarını, araç şoför tanıtım kartlarını, araç yolcu taşıma kapasitelerinin uygun olup-olmadığını ve öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadıklarını inceliyor. Yetkililer, kurallara uymayan okul servisleri için 5393 Sayılı Belediye Kanunu ve Edirne Belediyesi Servis Araçları Yönetmeliğine göre cezai işlem; servis ücret tarifesine uymayan araç sahiplerine de 644 TL ile 13 bin TL arasında para cezası uygulanacağını belirtti.

Vatandaşlar okul servis araçlarıyla ilgili her türlü öneri ve şikâyetlerini Alo 153 numaralı hatta yapabileceği gibi Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün  0(284) 225 19 78 numaralı hattına bilgi verilebilir.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Belediye Meclisi Kararı doğrultusunda belirlenen servis ücret tarifesini ve uygulanması gereken kuralları da açıkladı.

SERVİS KM MESAFESİ- MECLİS TARAFINDAN KABUL EDİLEN ÜCRET (KDV DAHİL)

0-3 Km   192.00 TL

3-6 Km   228.00 TL

6-10 Km                264.00 TL

10-15 Km 300.00 TL

15 Km.’yi Aşan her km için 7.20 TL

Rehber Olması Gereken Araçlarda Tarifenin Üzerine Eklenecek Ücret 110.00 TL

 

ÜCRET TARİFESİ İLE İLGİLİ UYULACAK ŞARTLAR

* Fiyatlara KDV dahildir.

* Yarıyıl tatilinde ücret alınmaz.

* Kardeş indirimi (Gerekli belgeler ibraz edilmesi ve aynı servisi kullanmaları halinde) %20, farklı servis kullanmaları halinde  %10 olarak uygulanır.

* Belirlenen öğrenci ücretine KDV dahil olup, bir kişilik aylık sabah okula gidiş ve dönüş için geçerlidir.

* Etüt için yapılan ilave servis hizmeti için servis ücretinin %30'u ilave edilebilir.

* Özel eğitim kurumlarınca servis ücretinin velilerden tahsilinde,  Belediye Meclis kararı ile belirlenen ücretlerden daha yüksek servis ücreti talep edilemez.

* Mesafe, öğrenci konutu ile okul arasında tek yön ve en yaygın kullanılan yol üzerinden ölçülecek uzunluğa göre karşılık gelen tarife uygulanacaktır.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriTekirdağ'da Tedavi Edilen Pelikan Doğaya Salındı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da Kaza: 1'i Çocuk 5 Yaralı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da, Dere Yatağında Erkek Cesedi Bulundu


GÜNDEM 21 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da 35 Kaçak Göçmen Yakalandı


GÜNDEM 21 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTüketici Hakem Heyetine Başvuru Süreci Nasıl İşler?


GÜNDEM 21 Kasım 2019
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org