Yüksel: “PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek deklarasyonunu açıkladığı olağanüstü toplantısında konuştu.
Haber Süleymanpaşa 17 Ekim 2019 Bu Haber 153 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Yüksel: “PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir”

AK Parti grubu adına açıklama yapan Başkan Yüksel, harekatta görev alan tüm kahraman mehmetçiklere başarılar dileyerek, terörü ve destekçilerini lanetledi. 
   Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında olağanüstü toplandı.
   Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek deklarasyonunu açıklamak üzere gerçekleştirilen toplantıda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Grubu adına açıklama yaptı.
   Sözlerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak’a teşekkür ederek başlayan Yüksel, “Geçtiğimiz günlerde Kadir başkanımızı arayıp böyle bir organizasyon için destek istediğimde (hay hay ve sevinerek. Hemen bu konuyla ilgili gerekli girişimleri yapıyoruz ve meclisimizi topluyoruz) dedi. Ben takdire şayan bu davranışından dolayı kurulum adına ve aynı zamanda teşkilatlarımızın da adına can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

BARIŞ PINARI HAREKATINI DESTEKLİYORUZ”

  Başkan Albayrak’ın açış konuşmasının ardından grubu adına söz alan Başkan Yüksel, şunları söyledi: “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.
   Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır…"
 

“DAEŞ, PKK, PYD, YPG BİRBİRLERİNİN İKİZ KARDEŞLERİDİR”

   “Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.
   Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.
   Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdır. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.
   Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclisi üyelerimizin herbirine destek verdikleri için tekrar teşekkür ediyoruz. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize de allahtan şifalar diliyoruz. Teşekkür ederim.”

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriBahçesinde 55 Kiloluk Bal Kabağı Yetiştirdi


GÜNDEM 20 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMalkara’da 5 Bin Kişinin Katılımıyla Yağmur Duası Yapıldı


GÜNDEM 20 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da, 286 Milyar Metreküp Doğal Gaz Rezervi Heyecanı


GÜNDEM 20 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriFotokopanla Kara Ağaçkakan Görüntülendi


GÜNDEM 20 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇanakkale Kardeş Kent Elçisi Neşe Yıldız


GÜNDEM 19 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org