“Yakarsa Kombiyi Parası Olan Yakar”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi son zamanlarda gelen doğalgaz zamlarıyla ilgili açıklamada bulundu. Vatandaşların mağdur olduğunu kaydeden Vakitçi, “Yakarsa kombiyi parası olan yakar. Yazın peş peşe yapılan doğalgaz zamlarının faturası şimdi yakmaya başladı. Vatandaş olarak tasarruf etsek de ısınamıyoruz. Vatandaş ise ‘ tasarruf etsek de ısınamıyoruz’ diyor. Asıl sorun tasarruf değil enerjiye yapılan fahiş zamlardır” dedi.
Haber Çorlu 21 Ocak 2020 Bu Haber 360 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “Yakarsa Kombiyi Parası Olan Yakar”

TEPKİ GÖSTERDİ

Son dönemlerdeki zamlarla birlikte vatandaşların mağdur olduğunu kaydeden Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi, “Türkiye’nin 1 numaralı gündemi aslında yazın yapılan enerji zamlarının faturaları bir bir gelmeye başlamasıdır. Havaların son 39 yılın en sıcak kışını geçirmemize rağmen, oldukça yüksel gelen doğalgaz faturaları sosyal medyada da birinci gündem olmuştur. Yüzde 5 ve 6’lar seviyesinde zam alan emekli ve çalışan, yüzde 50’yi aşan zamlı doğalgaz faturasıyla karşılaşınca adeta ateş püskürdü. Geçtiğimiz günlerde enerji tasarruf haftasıydı. Enerji bakanlığı ve koca koca adamlar tv ekranlarında boy gösterdiler. Vatandaşa kombiyi şöyle yak, petekleri kıs, peteğin önüne koltuk koyma, tasarruflu ol diye nasihat ettiler. Vatandaş ise ‘ tasarruf etsek de ısınamıyoruz’ diyor. Asıl sorun tasarruf değil enerjiye yapılan fahiş zamlardır” dedi.

YÜZDE 53.8 ZAMLANDI

Vakitçi “ Türkiye’nin gündemi, vatandaşın gündeminin konuşulmasına bir türlü fırsat vermedi. Vergi, harç, ceza gibi birçok kaleme zam üstüne zam yapılırken, şimdi de doğalgaz faturasında fahiş zammı gören vatandaş soluğu sosyal medyada aldı. Dünyada doğalgaz fiyatları yüzde 50 düşerken, son bir yılda Türkiye’de ise yüzde 53.8 zamlandı. 1 yılda; elektriğe yüzde 50, doğalgaza yüzde 50, akaryakıta yüzde 30, gıdaya yüzde 50, beyaz ete yüzde 40, süte yüzde 50 zam geldi. Yapılan son zamlarla 400 liralık doğalgaz faturası 200 lira olacakken 615.2 lira oldu. Ama tüm bu zamlarla birlikte TÜİK, enflasyonu yüzde 12 olarak belirledi. Yüzde 12’lik enflasyonla asgari ücretliye yapılan yüzde 15.04’lük zam vatandaşın sırtına yüklenen zamlar karşısında adeta daha cebine girmeden eridi. Ekonomik krizden çıkış yolunu günübirlik politikalarda arayan iktidar partisi, vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Yakarsa dünyayı garipler yakar. Bu ortamda ve zamlarla ancak ve ancak " Yakarsa kombiyi parası olan yakar” diye konuştu.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriÇBSK Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü Oldu


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Çorlu haberleri
 haberleri"Saadet Partisi Esnafı Dinliyor"


GÜNDEM 7 Ocak 2020
Çorlu haberleri
 haberleriÇorlu Kaymakamı: Uyuşturucu Konusunda Çok Hassasız


GÜNDEM 17 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriEti, Güven Tazeledi


GÜNDEM 17 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ'da Uyuşturucu Ve Tabanca Ele Geçti: 6 Gözaltı


GÜNDEM 17 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriOtobüsü Sollamak İsterken Çarptığı Yaya Öldü


GÜNDEM 16 Şubat 2020
Çorlu haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org