Yağcıoğlu: “Partiye Gönül Vermiş Bütün Yol Arkadaşlarımızı Kucaklayacağız”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre heyecanı devam ediyor.
Haber Süleymanpaşa 15 Kasım 2019 Bu Haber 138 kişi tarafından okundu.


İlker Yağcıoğlu, düzenlediği yemekli basın toplantısı ile, 24 Kasım’da yapılacak olan CHP Süleymanpaşa İlçe Kongresinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Yelken Kulüp’te basın mensuplarıyla bir araya gelen İlker Yağcıoğlu, seçilmesi halinde neler yapacaklarından bahsetti.

 Geçmiş dönemde üç buçuk sene ilçe başkanlığı yaptığını ve görev süresi boyunca dürüstlükten taviz vermediğini ifade eden Yağcıoğlu, “Yaklaşık 3,5 sene üyesi olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinin İlçe Başkanlığı görevini onurla icra ettim. Bu süre zarfında iki genel seçim, bir anayasa referandumu geçirdik. Kapı kapı dolaşarak tüm Süleymanpaşalı hemşerilerimi kucaklamayı ve zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmayı kendime ilke edindim. Doğruları savunduğum için zaman zaman ağır eleştirilere maruz kaldım. Ama yılmadan ve dürüstlükten taviz vermeden beraber yürüdüğüm yol arkadaşlarımın desteğiyle birçok başarıya imza attık. Görev sürem boyunca hiçbir maddi beklentim ve kazanımım olmadığı gibi CHP belediyelerinin veya devletin yaptığı ihalelere katılmadım. Bu süreçte eksik kaldığımız hususlar oldu. Ancak, hatalarımızdan ders çıkararak ve aynı hatayı tekrarlamadan, doğru olan yolda yürümeyi hedefledik. Dürüstlükten taviz vermedik” dedi.

Süleymanpaşa İlçe Başkanı seçilmesi halinde neler yapacaklarından bahseden İlker Yağcıoğlu, tüm partilileri kucaklayarak, ortak bir akıl ile çalışacaklarını vurguladı. Kimseyi ötekileştirmeden hizmet edeceklerini ifade eden Yağcıoğlu, “Atatürk ilke ve İnkılapları ışığında çalışan dürüst ve ilkeli bir yönetim sergileyeceğim. Ticari, ahlaki ve siyasi olarak geçmişinde hatası olmayan kişilerden kurulu bir yönetim kadrosuyla görev yapacak, parti içi hesaplaşmalara son verecek ve küskünlükleri, kırgınlıkları bitirecek adımlar atacağım. Partiye gönül vermiş bütün yol arkadaşlarımı kucaklayacak, kimseyi ötekileştirmeden hizmet edeceğim. Partililer arasında ayrım yapmadan, ortak bir akıl ile çalışacağım.

Yerinde oturan değil, sürekli partililerim ve Süleymanpaşalı hemşerilerimle görüşen, sorunlarını dinleyen, çözüm bulunması yolunda kamu kurum kuruluşları ve belediyelerle irtibat halinde olan bir başkan olacağım. Nitelikli, dürüst ve ülkesini seven hemşerilerimi partimizin saflarına katmak yolunda gayret göstereceğim. Kadınların, çocukların ve engellilerin sorunlarıyla ilgili projeler geliştirecek, ilgili makamlara iletecek takipçisi olacağım. Sokak hayvanlarının korunması ve hayvan barınağının iyileştirilmesi için çalışmalar yapacağım. Süleymanpaşa Belediyesinin 2024 yerel seçimlerinde tekrar kazanılması ana hedefim olacak şekilde çalışacak, mahalle örgütlenmesine önem vererek, partililerimizin tek yumruk olarak hedefe yürümesini sağlayacağım” ifadelerini kullandı.

Yağcıoğlu, basın toplantısını şu sözlerle noktaladı: “Bu duygularla Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkan adayı olarak, değerli hemşerilerimi sevgiyle selamlıyor, önümüzdeki günlerin, halkımıza, demokrasimize, ülkemizdeki bağımsız hukuk sisteminin işleyişine, temel hak ve özgürlüklerin kullanılmasına katkı sağlamasını diliyorum. 10 Kasım’da özlemle yad ettiğimiz Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bizlerin huzuru için kanlarını akıtan, terörle mücadele esnasında şehit olan kahraman askerlerimize, emniyet mensuplarımıza, korucularımıza ve yüce milletimizin kahraman evlatlarına Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

İlçemizin değerli basın mensupları hepinize katıldığınız için teşekkür eder, Saygılarımı sunarım.”

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Toplumsal Yaşamın Temel Direği Kadınlarımızdır”


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Genç Öğrencilere Öğüt


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBulgar Heyetinden Tekirdağ TSO’ya Ziyaret


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTEŞEM GECE
TÜFAD yine muhteşem bir organizasyona imza attı.


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'ın Heykel Ve Tabloları Müzayede İle Satılacak


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSGK'yı 5 Milyon Lira Zarara Uğratan 31 şüpheli Tutuklandı


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org