Yağcıoğlu: “Birlik ve Beraberlik Kongresi Olacak”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
“15 Aralık’ta yapılacak olan kongre partimizin ‘Birlik ve Beraberlik Kongresi’ olacaktır”
Haber Süleymanpaşa 13 Aralık 2019 Bu Haber 185 kişi tarafından okundu.


Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Yağcıoğlu “Bizlerin huzuru ve güvenliği için Şırnak ili İdil ilçesinde görev yaparken şehadet şerbetini içen şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

15 Aralık 2019 Pazar Günü yapılacak olağan kongreden CHP’nin güçlenerek çıkacağını ifade eden Yağcıoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizde demokrasinin ve özgürlüklerin en fazla yaşandığı partidir. Kongre ve seçim süreçlerindeki aday çokluğu, bu demokrasi zenginliğinin bir göstergesidir. Bizler için kongreler adeta bir demokrasi şölenidir. Bu şölenler zaman zaman tartışma ortamlarına sahne olsa da, partiyi güçlendirmekte ve siyaseten bir adım ileriye taşımaktadır. Hiç şüphesiz ki; 15 Aralık 2019 Pazar günü yapacağımız olağan kongreden de partimiz güçlenerek ve kadrolarını tazeleyerek çıkacaktır. Yenilenecek ekibi ile ilçe örgütümüz Atatürk ilkelerinin ve hukukun ışığında, gelecek nesillerin bekası için demokrasi mücadelesine tüm enerjisi ile devam edecektir. Unutulmamalıdır ki Cumhuriyet Çınarı olan partimiz gücünü ve kuvvetini varlığı bir asra varan Cumhuriyetimizden almaktadır. Bedeli şehit kanı ve dökülen terle ödenen Cumhuriyetimizin ürünü olan Cumhuriyet Halk Partisi, yılmadan ve yorulmadan ülke çıkarlarını savunmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Yüce milletimizin bekası ve refahı için çalışmakta olan partimizin fikir ve projeleri iktidar tarafından her defasında maalesef ki reddedilmektedir. Fakat ilerleyen süreçte haklılığımız görülmekte ve başlangıçta uzak duran iktidar  daha sonra fikirlerimizi sahiplenmekte ve savunucusu olmaktadır. Bunun örnekleri 17 yıllık AKP iktidarında defalarca görülmüştür. İktidarın reaksiyon süresinin bedelini halkımız fakirleşerek ve borçlanarak ödemektedir.

Kongrenin ‘Birlik ve Beraberlik Kongresi’ olacağına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Biz siyaseten yola çıktığımız ilk gün ifade ettiğimiz gibi birlik ve beraberlikten ödün vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. 15 Aralık’ta yapılacak olan kongre partimizin ‘Birlik ve Beraberlik Kongresi’ olacaktır. Kaybedenin olmayacağı tek kazananın Cumhuriyet Halk Partisi olacağı bir kongre olacaktır. Demokrasi uğrunda yarıştığımız kardeşlerimiz ve abilerimiz bizim asla rakibimiz değildir. Bizim tek rakibimiz ülkemizin üzerine kara bulut gibi çöken ve milletimizin geleceğini ipotek altına alan Adalet Ve Kalkınma Partisi rejimi ve bu rejimin, ilimiz ve ilçemizdeki temsilcileridir.

Güçlü bir örgüt ve yerel iktidar için partimizdeki en büyük ihtiyacın parti içi barış ve beraberlik olduğunun farkındayız. Bu fikirlerimizi seçim sürecinde her platformda dile getirdik. Ne kadar isabetli şeyler söylediğimizi ve doğru yolda olduğumuzu üyelerimizden ve delegelerimizden gelen dönüşlerden anlıyoruz. Bu çabamızın bir takım siyasi aktörleri rahatsız etiğinin farkındayız. Bizler partimizde iç barışı, birleşmeyi, bütünleşmeyi sağlamaya çalıştıkça, parti içindeki çok küçük bir kitlenin tahrik edici, ayrıştırıcı, kavgacı, kutuplaştırıcı tavırlarını üzülerek gözlemliyoruz. Özelikle tahrik etmek amacıyla sataşma girişimlerini esefle izliyoruz. Bu tavır ve davranışlardan beslenerek, kendisine koltuk ve çıkar sağlama niyetinde olan kişilere inat, birlik-beraberlik içerisinde kavga etmeden güçlü geleceğe koşar adımlarla ilerleyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önderimiz Halaskar Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için emek sarf etmiş, kan dökmüş tüm şehit, gazi ve devlet adamlarımızı rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriAkademili Minikler Karne Coşkusu Yaşadı


GÜNDEM 21 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAydoğdu SEM’de Karne Heyecanı


GÜNDEM 21 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBrifing Toplantısı


GÜNDEM 21 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSüleymanpaşa’nın Şampiyonu Bilgi Koleji


GÜNDEM 18 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriLiseliler Gençlik Çalıştayında Buluştu


GÜNDEM 17 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlbayrak, İçöz’le Yatırımları Değerlendirdi


GÜNDEM 17 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÖğrenciler Asyaport’u Gezdi


GÜNDEM 15 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBüyükşehir’den Atatürk Büstü


GÜNDEM 20 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Yeşil Reçeteli  İlaç Satan şüpheli Yakalandı


GÜNDEM 20 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ Merkezli 5 İlde 'Sağlıkta Vurgun' Operasyonu


GÜNDEM 20 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Sit Alanında Kaçak Kazıya 3 Gözaltı


GÜNDEM 20 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org