Büyük Britanya Adası‘nın batısındaki İrlanda Adası‘nın yaklaşık altıda beşini kaplayan İrlanda, 4,773 milyon nüfusa sahip bir ülkedir.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Haber Dış Basın 22 Ekim 2018 Bu Haber 2527 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Yabancı Dil Eğitimi İçin İrlanda

Büyük Britanya Adası'nın batısındaki İrlanda Adası'nın yaklaşık altıda beşini kaplayan İrlanda, 4,773 milyon nüfusa sahip bir ülkedir.

Küçük bir ülke olması buranın daha yaşanılır olmasını oldukça etkilemektedir. Resmi dili İrlanda’ca olan ülkede aynı zamanda İngilizce de konuşulmaktadır, bu nedenle bu iki dil için eğitim almak isteyenlerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biri olmayı başarmaktadır. Yaşam değeri yüksek bir ülke olan İrlanda, İngilizceyi hayatlarının bir parçası haline getirmişler. Öyle ki burada İngilizce dil eğitimi alan birinin çok rahat şekilde pratik yapabileceğini söyleyebiliriz, sosyal hayatın herhangi bir alanında biriyle karşılaştığınızda İngilizce konuşabilir ve yardım alabilirsiniz. Yabancı dil eğitimi alırken tabir caizse “bir taşta iki kuş vurmak” için İrlanda, harika bir yerdir. İngilizce öğrenirken bir de halkın anadilini öğrenmek herhalde tabire uygun bir şey olacaktır. Tabi ki anadilinin farklı olması akıllara “aksanı iyi midir?” sorusunu getiriyor. İngiltere aynı ada üzerindedir ve neredeyse iki şehir arasında seyahat edilir gibi gidiş-gelişler yaşanmaktadır bu nedenle İrlanda dil okulları ile alınan eğitimin aksan konusunda herhangi bir soruna neden olmayacağını rahatlıkla belirleyebiliriz. Bazı yerlerde İrlanda’nın aksan konusunda sıkıntılı olduğu söylense de gerçeğin tamamen bundan uzak olduğunu belirtebiliriz.  Bu konuda ülkede eğitim gören öğrencilerin yorumlarını incelediğinizde de eğitimin başarılı ve insanlarının gerçekten de İngilizceyi iyi konuştuklarını göreceksiniz.

İrlanda’nın avantajları nelerdir?

Köklü bir geçmişe sahip, yaşam standartları yüksek olan bir ülke olarak karşımıza çıkan İrlanda, kültürüne bağlı bir ülkedir. Burası, tarihi dokuları, geniş sokakları ve kültürel etkinlikleri ile Avrupa’da ve bölgede kendinden en çok söz ettiren ülkelerin başında gelir. Her anlamda kaliteli bir yaşama ortak olmak isteyenler için sunulan güzel yönleri, ülkenin daha cazibedar olmasını etkilemektedir. Türkiye’ye uçakla 4 saatlik mesafede yer alması, Türk öğrencilerin tercihlerini buradan yana kullanmasını etkilemektedir. Bir de burada eğitim alınırken yukarıda da belirttiğimiz gibi ülkenin anadili olan İrlanda’ca ile de haşir neşir olunabiliyor yani bir anlamda her iki dili aynı anda öğrenme fırsatı elde edilmiş olunuyor. Türkiye’den her sene binlerce öğrencinin İrlanda dil okulları ile eğitim almak için başvurdukları ülke, kozmopolit yaşam değeri ile öğrencilerin rahat ettikleri ve yeni kültür ve alışkanlıklarla tanıştıkları bir yerdir. 20. Yüzyılın başında yoksulluk ile mücadele etmesine rağmen kısa sürede kendini toparlamayı başaran ülkede, konaklama seçeneklerinde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Her ne kadar inşaat sektörünün bir süre sekteye uğramasına ve bunun da etkisi olarak kiralık ev bulma konusunda sıkıntılar yaşansa da öğrenciler için bu durumun geçerli olmadığını söyleyebiliriz. Aile yanı konaklama, pansiyonda konaklama, kiralık oda kiralama gibi seçeneklerden biri değerlendirilerek konaklama sorunu kolaylıkla ortadan kaldırılabilir.

Kayıt için danışın

Ülkenin ufak tefek bir takım sorunları olsa da eğitim konusunda kesinlikle sıkıntı çekmeyeceğiniz bir ülke olduğunu belirtelim. Bundan sonrası tamamen size kalmış bir durum. Fakat ekonomik fiyatlarla İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için İrlanda dil okulları en güzel alternatiflerden biridir. Kayıt olmak ve dil okulları hakkında geniş bilgilere ulaşmak için internet sitemizi inceleyebilir, kayıt olmak için danışmanlarımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Kariyerinizde yeni hedeflere ulaşabilmek için yapmanız gereken tek şey araştırmalarınızı doğru şekilde yapmaktır, detaylar için arayın.

Detaylı bilgi için https://alternatifecs.com/irlanda-dil-okullari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriTekirdağ‘da Fırtına Nedeniyle Gemiler Demir Attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org