Vali Yıldırım Hibe Araç Töreni’ne Katıldı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan’ın, Ford Otosan ve Volkan Otomotiv aracılığı ile Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bağışladığı araç için düzenlenen Araç Hibe Töreni’ne katıldı.
Haber Çorlu 18 Ekim 2019 Bu Haber 245 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Vali Yıldırım Hibe Araç Töreni’ne Katıldı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan Koçer ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan bir konuşma yaptılar.

Ardından konuşan Vali Yıldırım; “Eğitimde sınır yoktur, teknolojinin sonu yoktur. Bugünün teknolojisini yakalayabilmemiz için bugün kullanılan alet edevatları kullanmamız gerekiyor. Yarının teknolojisini icat edebilmek için de bugün kullanılan teknolojyi çok iyi bir yarına taşıyabilmek gerekiyor. Biz öğrencilerimize eğitimler vermeye çalışıyoruz. Bu eğitimleri de günün ihtiyaçlarına göre en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Burada Ford Otosan ikinci defa teşekkürü hak ediyor. Sosyal sorumluluk sahibi olduğunu göstererek böyle bir proje gerçekleştiriyor. Bir öncekini Süleymanpaşa’da verdik, orada derslerde kullanılmak üzere araç verdik bir tane de burada verildi. Bu araçların verilmesiyle güzel sonuçlar alıyoruz. Gençlerimiz modern araçları söküp takıp onların içerisinde bulunan teknolojiyi yakından görme ve o teknolojiye dair eğitim alma imkanına sahip oluyorlar. Bunun için ayrıca teşekkür ediyorum, hakikaten çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Çok büyük fedakarlık gösteriyorsunuz ve tabi ki sadece burası değildir bunu kabul ediyorum. Ama Çorlu, Çerkezköy, Tekirdağ belki Kapaklı, Ergene buraları da katmamız lazım bu ilçeler çok şanslı bu anlamda. Buralardaki mesleki eğitim yapacak olan arkadaşlarımız, mesleki eğitimlerde bulunan, liselerde bulunan kardeşlerimiz hakikaten çok şanslılar. Çünkü hemen yanı başlarında çok büyük bir sanayi var. Bu sanayilerde kendi bildiklerini uygulayabilirler, bilmediklerini öğrenme imkanına sahipler. Biz iddialıyız Tekirdağ’daki bütün meslek liseleri çok iyi. Bunların içerisinden ustalar yetişecek, bunların içerisinden mühendisler yetişecek ve onlar da aynı sorumluluğa sahip olarak yarın başkalarını yetiştirecekler. Dünyadaki rekabet bu şekilde bizim de katıldığımız bir ortam bir Pazar haline gelecek. “ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Aziz Yıldırım, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan’a katkılarından dolayı tüm öğretmen ve öğrenciler adına plaket takdim etti.

Daha sonra Vali Yıldırım ve protokol üyeleri, sıfır aracın hibe edildiği atölyenin açılışını gerçekleştirerek öğrencilerle sohbet etti.

Törene Vali Yıldırım’ın yanı sıra Merkez Valisi Halil Ulusoy, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan Koçer, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, İlçe Protokolü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriTekirdağ'da Tedavi Edilen Pelikan Doğaya Salındı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
Çorlu haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org