Vali Yıldırım, “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum” Çalıştayına Katıldı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı Başkanlığında İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum” konulu Bölgesel Üst Düzey Çalıştayları kapsamında Kocaeli’de yapılan Marmara Bölgesi Toplantısına katıldı.
Haber Gündem 17 Ocak 2020 Bu Haber 172 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Vali Yıldırım, “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum” Çalıştayına Katıldı

Düzenlenen Çalıştaya; İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın yanısıra, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Kırklareli Valisi  Osman Bilgin, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Yalova Valisi Muammer Erol, BMMYK Türkiye Temsilcisi Vekili Jea Marie Garelli, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı Dr. Can Ozan Tuncer, Türk Kızılay’ı Göç Hizmetleri Direktörü Bayram Selvi, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet   Kazan, BMMYK İstanbul Saha Ofisi Başkanı Elif Selen Ay, belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri,  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Gerçekleşen ‘Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum’  çalıştayı, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, BMMYK (UNHCR) Türkiye Temsilcisi Vekili Jean Marie Garelli, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın açılış konuşmaları ile başladı.

Daha sonra video gösterimi ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yetkililerince, Türkiye’de Göç Yönetimi - Göç ve Güvenlik - Türkiye’de Yabancılara Yönelik Yürütülen Uyum Faaliyetleri konularındaki çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapılarak “Türkiye’nin göç yönetim sistemi ile sosyal uyum konuları hakkında bilgilendirme, bölgede bulunan illerde sosyal uyuma yönelik faaliyetleri teşvik etmek ve sosyal uyum politikaları noktasında çözüm önerileri görüşüldü.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum konulu Bölgesel Üst Düzey Çalıştaylar kapsamında gerçekleşen Marmara Bölgesi Toplantısı Açık Oturum ile sona erdi.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriSüleymanpaşa ‘Birileri’ni Ağırladı


GÜNDEM 21 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriEnez Kaplan'a TBMM'de Yeni Görev


GÜNDEM 21 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriYaşlı Bakım Merkezi Yüzleri Güldürüyor


GÜNDEM 20 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriNKÜ’de Uyuşturucu ile Mücadele Konferansı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ Merkezli 13 İlde FETÖ Operasyonu: 4 Tutuklama


GÜNDEM 20 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriPrefabrik Evler Nasıl Üretilir?


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org