VALİ AZİZ YILDIRIM TEKİRDAĞ’IN KURTULUŞUNU KUTLADI

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ valisi Aziz Yıldırım tekirdağ’ın Düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıl dönümü münasebetiyle ilgili şunları söyledi.
Haber Gündem 12 Kasım 2019 Bu Haber 122 kişi tarafından okundu.

tekirdağ VALİ AZİZ YILDIRIM TEKİRDAĞ’IN KURTULUŞUNU KUTLADI

Birinci Dünya Savaşı sonrasında yurdumuzun dört bir yanı emperyalist güçler tarafından işgal edilirken özgürlük ve bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen milletimiz,  “ya istiklal ya ölüm” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluş mücadelesini başlatmıştır.  Milli Mücadele döneminde gencinden yaşlısına kadınından erkeğine her kesimden insanımız bütün imkanları seferber ederek, canlarını ortaya koyarak vatan savunmasında mücadele etmiştir.

 Kuvay-ı Milliye örgütlerinin yürüttüğü cesurca direniş, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki düzenli orduyla zirveye ulaşmış İnönü Muharebeleri ve Sakarya Meydan Muharebesinde kazanılan şanlı zaferlerle düşman orduları bozguna uğratılmıştır. Türklere Anadolu’nun kapısını açan Malazgirt zaferinin 851. yıldönümünde başlatılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi 30 Ağustos 1922 tarihinde destansı bir zaferle sonuçlanmıştır. 30 Ağustos Zaferi, yurdumuzun sonsuza kadar Türk toprağı olarak kalacağını göstermiş, milletimizin ezelden beri hür yaşadığını ve daima hür yaşayacağını tüm dünyaya kanıtlamıştır.   

Kazanılan bu şanlı zaferler sayesinde işgal altındaki diğer topraklarımızda kurtarılmıştır. Kurtarılan topraklarımızdan bir tanesi de Misak-ı Milli sınırları içerinde yer alan Vatan Şairi Namık Kemal’in doğduğu, Çanakkale’nin kahraman Alayı 57. Alay’ın konuşlandığı ve sefere çıktığı, Marmara’nın incisi Tekirdağ’ımızdır.  1922 yılının Kasım ayında Tekirdağ’ın tüm ilçeleri özgürlüğüne kavuşmuş, mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, şehitlerimizin son örtüsü bayrağımız, yeninden göndere çekilmiş, Ezan-ı Muhammedi yeniden okunmaya başlanmıştır.

Kutlu zaferin ardından, küllerinden yeniden doğan milletimiz, birlik ve beraberlik içinde ülkesini ve Cumhuriyetini yüceltmek ve güçlendirmek için çok çalışarak bugünlere gelmiş ve Türkiye Cumhuriyeti, gün geçtikçe güçlenen ordusu, kalkınma yolunda yaptığı atılımlarla dünyanın saygın ülkeleri arasında yerini almıştır. Bizler de atalarımızdan aldığımız ilhamla ilimizi, ülkemizi daha iyi seviyelere taşıma gayretimizi sürdüreceğiz. 

Bu vesileyle Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümünü kutluyor, bu cennet diyarı bizlere vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatın Cesedi Bulundu


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleri“Kazasız Kul Olmaz” 6 Aralık’ta Sergilenecek


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org