Vali Aziz Yıldırım Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçelerimizde görev yapan muhtarlarla öğle yemeğinde bir araya geldi.
Haber Süleymanpaşa 21 Ekim 2019 Bu Haber 121 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Vali Aziz Yıldırım Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Yemekte konuşan Vali Yıldırım; “Muhtarlık müessesesi, Osmanlı Devleti zamanından beri bizim idare sistemimizde yer alan çok köklü bir müessesedir.  O günden bu güne de devletle millet arasında köprü vazifesi görür.

Muhtarlarımız, sadece demokrasinin vazgeçilmez kişileri değil aynı zamanda da devlet millet kaynaşmasını sağlayan ve devletle millet arasında güçlü bir bağ oluşturan, o bağın en temel halkaları olan kişilerdir. Çünkü muhtarlarımız, vatandaşın devlete ulaşımının ilk kapısıdır. Devletin en uzaktaki vatandaşa bile idari, iktisadi, sosyal, turizm, kültürel, güvenlik vb. hizmetlerini ulaştırmak için bilgi, belge ve görüşünden yararlandığı yegâne adres, muhtarlıktır” şeklinde konuştu.

Muhtarların, mahallelerinden sorumlu olduğunu ifade eden Vali Yıldırım, “Muhtarlarımız ne kadar saygın olursa, muhtarlarımıza ne kadar önem verilirse aslında millet iradesine o kadar önem verilir. Özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenli olarak sizleri ağırlayıp, sizlerin görüşlerini ve isteklerini dinleyerek demokrasimizin bu en köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri verdiğini müşahede etmekteyiz.

 Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş siz değerli muhtarlar, son derece önemli bir makamda bulunmaktasınız. Devletin halkla en sıcak temas noktası, devletin güler yüzü, halkın yönetime katılımının en önemli aracı, çalışmaları kolaylaştıran ve kamu hizmet sunumlarında hız, etkinlik ve performansın arttırılmasında lokomotif görevi görmektesiniz.

Muhtarlarımız, sorumluluk bölgeleri içerisindeki altyapı çalışmalarından düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktadırlar. Görev yaptıkları mahallelerde muhtarlarımız, devletimizin taşradaki en temel taşıdırlar.

Muhtarlarımız, mahallelerindeki fakir fukaradan, yaşlıdan, engelliden sorumludur. Devletimizin merhamet eli, sizler sayesinde insanlarımıza ulaşıyor. Taşrada, mahallelerde yaşanan asayiş olaylarında güvenlik güçlerimize yardımcı olarak vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğine katkıda bulunuyorsunuz.

Muhtarlarımız, devletin en küçük birimi olan köy ve mahallelerdeki temsilcisidir. Gerek bu hakkı teslim etmek için, gerekse kamuoyunda farkındalık oluşturmak için 19 Ekim günü Muhtarlar Günü olarak ilan edildi. 19 Ekim 1829 tarihinde muhtarlık müessesesinin kurulması dolayısıyla bu tarih seçilmiştir. Bu anlamlı günde milletimizin iradesinin tecelli etmesi ve demokrasimizin gelişmesi için her konuda muhtarlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim.

Bu vesileyle tüm muhtarlarımıza görevlerinde başarılar diliyor, bugüne kadar ilimiz için hizmet etmiş, bu uğurda sağlığını kaybetmiş veya görev başındayken vefat etmiş tüm muhtarlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.

İl Müftü Yardımcısı İsmail Hısım’ın dua etmesinin ardından yemek son buldu.

Yemeğe Vali Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Garnizon Komutanı Tankçı Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Merkez Valisi Halil Ulusoy, Vali Yardımcısı Murat Eren, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Osman Kılıç, İlçe Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, İdare ve Denetim Müdürü Aysel Erkmen ve muhtarlar katıldı.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Toplumsal Yaşamın Temel Direği Kadınlarımızdır”


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Genç Öğrencilere Öğüt


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBulgar Heyetinden Tekirdağ TSO’ya Ziyaret


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTEŞEM GECE
TÜFAD yine muhteşem bir organizasyona imza attı.


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'ın Heykel Ve Tabloları Müzayede İle Satılacak


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSGK'yı 5 Milyon Lira Zarara Uğratan 31 şüpheli Tutuklandı


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org