UMURSAMAMAZLIK NE ZAMAN CAN ALACAK!

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Haber Gündem 10 Temmuz 2019 Bu Haber 178 kişi tarafından okundu.


METRUK BİNALAR ÖLÜM SAÇIYOR, BELEDİYELER KILINI KIPIRDATMIYOR!

 

Süleymanpaşalı vatandaşlar mahalle aralarında bulunan metruk binaların yıkılmasını veya önlem alınmasını istiyor.

Süleymanpaşa’da bulunan eski ve metruk binalara Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediye yetkililerinin çözüm bulamamasından şikâyetçi olan Süleymanpaşalı vatandaşlar; konu hakkında senelerden bu yana çalışma yapmayan ve günü kurtarmaya yönelik yapılan açıklamalardan bıktıklarını söyleyerek isyan etti.

Şehrin birçok yerinde metruk ve yıkılması gereken binaların olduğunu söyleyen Süleymanpaşalılar, şehrin göbeğinde olarak adlandırılan Ertuğrul Mahallesi’nde bulunan Eski Bedesten Sokak’ta eski ve metruk binanın tehlike saçtığını dile getirdi.

Yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu sokakta vatandaşların evlerinin hemen yanı başında yıllar önce yapılmış ve bakımsızlıktan dolayı yıkılmaya yüz tutmuş eski ve metruk binaların olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, “ Mahallemizdeki çocuklar her an yıkılabilecek bu binalarda saklambaç oynuyorlar. Çocuklarımızı, okula, oyun oynamaya, bakkala rahat gönderemiyoruz. Çürüyen binalar sokaktan gelip geçenler içinde tehlike oluşturtuyor. Belediyelerimizin mal sahiplerine konu hakkında uyarıda bulunması gerekiyor. Bu konuda yetkililer gerekli adımı atmalı. Bu tehlikeli durumun bir an önce son bulmasını istiyoruz”

“VERİLEN CEVAPLAR HEP AYNI, GÜNÜ KURTARMALIK”

Binanın akıbeti hakkında bilgilerinin olmadığını belirten vatandaşlar ise  “Dar bir sokakta bulunan bina gelip geçenler için tehlike oluşturuyor. Burası sadece dışarından tel çitler ile korumaya alındı. Binadan sarkan parçalar çok tehlikeli. Fuhuş yapanların, madde bağımlılarının mesken tuttuğu bina için konuyu defalarca Belediye yetkililerine ilettiklerini söyleyen vatandaşlar, verilen cevapların hep aynı olmasından yakındı.

“İLLA BİRİLERİNİN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR?”

Belediye yetkililerine sitem eden Süleymanpaşalı vatandaşlar; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi yıllardır bu bina ile neden ilgilenmiyor? Bu soruna çözüm bulmak bu kadar zor mu? Çözüm bulmak için illa birilerinin başı belaya girmesi ya da ölmesi mi gerekiyor? Gözümüzün önünde yıkıldı koskoca bina. Ya o esnada altından biri geçseydi? Bunun hesabını kim ödeyecekti? Belediye yetkilileri bu vebali nasıl alabileceklerdi?” diyerek isyan ettiler.

“SORUMLUSU SİZLERSİNİZ!”

Bu tür binalardan doğacak olan bütün sorumlulukların yetkililere ait olduğunu dile getiren vatandaşlar; “Süleymanpaşa’nın birçok mahallesinde bulunan metruk binaların durumu ortada. Bu konuda şikâyetler dile getirdik. Aldığımız cevaplar hep aynı. Birisinin canı yandığında bunun sorumlusu başta Belediye Başkanları ve yetkililerdir. Bu binalar hakkında yapılması gereken ne varsa yapılsın artık. Şehrin göbeğinde senelerdir bir tülü tamir ettirilemeyen ve tehlike saçan binanın sorununu çözmek bu kadar zor olmamalı. Birçok şehirde benzeri binalar restore edilerek çeşitli amaçlarla kullanılabiliyor” şeklinde konuştular.

 

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriYavru Yunusun Ölüsü Kıyıya Vurdu


GÜNDEM 12 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da Motosiklet Arabaya Çarptı: 2 Yaralı


GÜNDEM 12 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriBüyükşehir beş birimini terminale taşıdı


GÜNDEM 12 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriÇerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Topkaya oldu


GÜNDEM 12 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriAt Arabası Park Etme Kavgası: 1'i Bebek 4 Yaralı


GÜNDEM 11 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriAkrabalar Arasında Taşlı, Sopalı Kavga: 4 Yaralı


GÜNDEM 11 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriMASA TENİSİ TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI


GÜNDEM 11 Ekim 2019
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org