Türkmenli Mahallesi Kültür Merkezi’nde sona gelindi

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Geleceğe dönük başarılı projeleriyle Trakya Bölgesi’nde örnek belediye Başkanı olarak gösterilen Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin gelişmesi amacıyla başlattığı ‘Her Mahalleye Bir Kültür Merkezi’ projesinde yapımı devam eden kültür merkezleri hızla yükseliyor.
Haber Marmara Ereğlisi 17 Aralık 2018 Bu Haber 313 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Türkmenli Mahallesi Kültür Merkezi’nde sona gelindi

BAŞKAN UYAN’DAN HER MAHALLEYE BİR KÜLTÜR MERKEZİ

‘Her Mahalleye Bir Kültür Merkezi’ projesi kapsamda tamamlanmak üzere olan Türkmenli Mahallesi Kültür Merkezi’nde çalışmalarda sona gelindi. Kültür merkezini inceleyen Başkan Uyan, merkezin mahalle halkının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandığını ve kısa süre içerisinde tamamlanacağını söyledi.

ÇOK AMAÇLI OLARAK TASARLANDI

Yaklaşık 2 milyon TL yatırım bedeli olan Kültür Merkezi içerisinde sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya, teras katı ve çok amaçlı salon olmak üzere mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

Tekirdağ’ın Büyükşehir olmasıyla Marmaraereğlisi’ne bağlanan tüm mahallelere hizmet götürdüklerini söyleyen Başkan Uyan; “İlimizin büyükşehir statüsüne geçmesiyle köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarını belirledik. İhtiyaçlarımız arasında en önemlisi olan kültür merkezlerinin temellerini attık. Trakya’nın incisi Marmaraereğlisi ilçemizin tüm mahalleleriyle birlikte gelişmesi için ‘Her Mahalleye Bir Kültür Merkezi’ projemizi başlattık. Türkmenli Mahallesi Kültür Merkezimizin kaba inşaatı tamamlandı. Çeşmeli Mahallemizdekinin ise birinci katı tamamlanmak üzere. Kültür merkezimiz içerisinde muhtarlık, düğün salonu, sağlık odası, nikah salonu, kafeterya çok amaçlı salonlar olmak üzere mahallemizin tüm ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde belediyemiz mimarlarınca projelendirildi. Alt katının açılışını bir ay içerisinde yapacağız. Aynı şekilde Yakuplu Mahallemize de Kültür Merkezi yapacağız. 2 Milyon TL yatırım bedeli olan merkezimizin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Mahallelerimiz yatırımlarımızla daha modern ve daha yaşanılabilir hale geliyor. “dedi.

Kültür merkezini inceledikten sonra mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Uyan’a vatandaşlar yatırımlardan dolayı teşekkür etti.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriTekirdağ'da Çatıdan Düşen İşçi Yaralandı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleriŞarköy'de 97'nci Yıl Kutlamaları


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleriTekirdağ'da TAG Toplantısı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Eroin Ve Bonzai Operasyonu


GÜNDEM 16 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleriKitap Okuma Etkinliğinde öğrencilerden Görsel Şölen


GÜNDEM 16 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleriTekirdağ Meydanı, 1928 Yılındaki Ruhuna Kavuşuyor


GÜNDEM 16 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleri"MALZEMEYİ TANI SANATA DOKUN" SERGİSİ


GÜNDEM 16 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org