Türk Eğitim-Sen 2. Dönem Toplantısı

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şubesi, 2. Dönem sene başı ilçe başkanları ve yönetim kurulları toplantısı yapıldı.
Haber Gündem 11 Şubat 2019 Bu Haber 143 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Türk Eğitim-Sen  2. Dönem Toplantısı

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Yönetim Kurulu toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma açılış konuşmasında, “Bizler hak, hukuk adalet eşitlik kavramlarının hayatımızın vazgeçilmez değerleri olduğunun bilincindeyiz. dedi. Mücadelemizle daime bu çizgide yılmadan devam ediyor, devamda edecektir. 2001 yılından günümüze kadar 18 yılda çok zorlu koşullarda büyük başarılara imza attık. Rüzgâr hep ters esti. Türk Eğitim Sen adam gibi sendikacılığın adresidir. Türk eğitim sadece bir sendika değil aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşudur. Bizleri diğer sivil toplumlarından ayıran vasfımız, adımızın önündeki milli sıfat “ tır. Türk Eğitim-Sen memleketin dertleriyle dertlenen, sevinçlerine ortak olan milli bir kuruluştur. Bu yüzden tarihi misyonu ifade eder. Milli birliğimizin muhafazası, milli birliğimizin anahtarı ise kamu başta olmak üzere her alanda adaletin tesis edilmesi; ehliyet, liyakat ve hakkaniyetin hâkim kılınmasıyla olacaktır.

Eğitim sistemimiz kangren haline gelmiş birçok sorunu barındırmaktadır. Bu sorunlardan bir tanesi sözleşmeli istihdam modelidir. Bu modelden vazgeçilmelidir. Öğretmen atamalarında ve yönetici atamalarında mülakat kaldırılmalıdır. Ortaöğretime geçiş sistemini kapsayan sınav ve soru karşılıkları yeniden düzenlenmelidir. Gelinen süreçte öğretmen, öğrenci ve veli mutsuzdur. Bu sınav özel okulların önünü açmış, fırsat eşitliğini ortadan kaldırmıştır. Konuşmasında 2018 ve 2019 yılındaki enflasyon ve memur zamlarına da değinen Varma şöyle dedi; yetkili sendika 2018 yılı için yüzde 4+3,5 2019 yılı içinde yüzde 4+5 şeklinde kamu çalışanları için zam talep etti. Geldiğimiz noktada 2018 enflasyonu yüzde 20.8, 2019 enflasyonu ise yüzde 15.6 olarak revize edildi. Dolayısıyla yüzde 7.8 enflasyon farkı oluşmuştur” dedi.

3600 ek gösterge konusunda da kamu çalışanlarının gözünün hükümette olduğunu belirten Varma, “Ek gösterge uygulanacak kesimin her kesimi memnun edecek bir çalışma olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Türkistan’daki zulmü şiddetle kınıyoruz”

Doğu Türkistan’ın zulüm altında olduğunu vurgulayan Varma, konuşmasında şunları kaydetti: “Gözümüze uzak gönlümüze yakın doğu Türkistan’da yükselen çığlıkla yüreğimiz yanmaktadır. Ne yazık ki milletimizin büyük çoğunluğunun yaşanan insanlık dramından haberi dahi yoktur. Ata yurdumuzda bizden uzak olan, yıllardır işgallere dayanan, soykırımlara dayanan kardeşlerimize yapılan zulmü şiddetle kınıyoruz.

Çin hükümeti tarafından yaklaşık iki yıl önce tutuklanan Doğu Türkistan'ın dünyaca ünlü halk ozanı Abdurehim Heyit'inde, şehit edildi”

Son olarak, Tekirdağ’ ın eğitim raporunda sınav sonuçlarını değerlendiren Varma, alınan sonuçların kötü olduğunu, bu sonuçların masaya yatırılarak çok yönlü sebeplerin araştırılması gerektiğini belirtti.

Ardından katılımcılarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunduktan sonra toplantıya son verildi

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleri“TİCARET VE YATIRIM RİSK ALMAKTIR”


GÜNDEM 21 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleri“ÇAMURLARI TEMİZLEMEZSEN KAPINA GELİRİM OĞLUM!”


GÜNDEM 21 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriÇİFTÇİLERE MAZOT- GÜBRE DESTEKLERİ ÖDENİYOR


GÜNDEM 21 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleri'İşsizlikten Bunaldım' Notunu Bırakıp, İntihar Etti


GÜNDEM 21 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriMinibüsü Kumarhaneye Çevirmiş


GÜNDEM 21 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriKansızlık yaratacak kadar kanamalara dikkat edilmeli


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriYARDIMSEVENLER DERNEĞİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriKÖK HÜCRE BAĞIŞINA BÜYÜK DESTEK


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriSÜT VE ET BİRLİĞİ BİR ARAYA GELDİ


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriAK PARTİLİ MUSTAFA YEL’DEN MÜJDE !


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriMERAKLA BEKLENEN O İSİMLER…


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriÇorlu'da 'Küfür' Kavgası: 1 Yaralı


GÜNDEM 19 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriYÜCEER, BEYAZ KOD SİSTEMİNİ SORDU


GÜNDEM 19 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriNKÜ AİLESİ ÜNİVERSİTEYİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAK


GÜNDEM 19 Şubat 2019
genel haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org