Troymun‘da Gençler İklim Değişikliğini Tartışacak

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Çanakkale'nin tek Model Birleşmiş Milletler (MUN) Konferansı olan ve bu sene üçüncüsü düzenlenen TroyMUN Konferanslarının açılış seremonisi 11 Kasım 2019 Pazartesi günü gerçekleştirildi.
Haber Gündem 14 Kasım 2019 Bu Haber 104 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Troymun'da Gençler İklim Değişikliğini Tartışacak

11-17 Kasım 2019 tarihleri arasında ‘İklim Değişikliği' teması altında gerçekleşecek olan ve Çanakkale Belediyesinin de destek verdiği konferansın açılış etkinliğine Çanakkale Belediye Başkan Vekili Deniz Erdem, Belediye Başkan Yardımcısı Özleyiş Çetin, Çanakkale İl Genel Meclis Üyesi Güneş Pehlivan, ÇTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek, Çanakkale Koleji Kurucu Vekili Özgür Karakaş başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri, TroyMUN yönetimi ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Gençlerin iklim değişikliğini tartışacağı konferansların açılış etkinliğinde bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Deniz Erdem, “Barışın ve Özgürlüklerin Kenti Çanakkale'de bu anlamlı buluşmayı gerçekleştirmek için yoğun bir çalışma gösteren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Burada, dünyanın sorunlarını tartışmak için ülkenin her yerinden gelen parlak genç kadınlar ve genç erkekler görüyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle gurur duyuyorum. Önce şehir, sonra ülke ve son olarak da yaşadığımız Dünyayla ilgili sorunlara ilişkin yeni fikirlerin düşünülmesi, araştırılması ve ortaya çıkarılması hepimizin görevidir. Sorunlar, yalnızca onları içselleştirerek, sorunlar için endişe duyarak ve çözüm önerileri paylaşılarak çözülebilir. Programınızın yoğun olduğunu ve konuşacak çok şeyin olduğunu biliyorum, ancak “İklim Değişikliği” konunuz çok önemli. Bizler de kentimizde doğamızı savunmak için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Güneş enerjisi projelerimizi gün geçtikçe geliştiriyor ve yeşil şehir modelini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Umarım bu soruna etkili ve daha hızlı çözümler bulursunuz. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

İngilizce konuşulan TroyMUN Konferanslarında gençlerin tartışma kültürünü benimsemeleri, topluluk önünde konuşma deneyimi edinmeleri, ayrıca bireysel ve ekip çalışmalarını deneyimlemeleri hedeflenirken, Model Birleşmiş Milletler (MUN) Konferansları dünya çapında prestijli öğrenci etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Her yıl farklı konu başlıklarının tema edinildiği TroyMUN Konferanslarında bu sene, Çanakkale il ve il dışından 61 farklı okuldan ortaokul ve lise düzeyinde 750 öğrenci ve öğretmen yer alırken, 11-13 Kasım 2019 tarihlerinde ortaokul, 15-17 Kasım 2019 tarihleri arasında da lise öğrencileri için etkinlikler gerçekleşecek.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatın Cesedi Bulundu


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleri“Kazasız Kul Olmaz” 6 Aralık’ta Sergilenecek


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatı Aramaya Devam Ediliyor


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriVazo İçinden Uyuşturucu Çıktı


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBalıkçılar Lodos Nedeniyle Denize Açılamadı


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org