TREDAŞ Eğitim Laboratuvarı Açıldı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
TREDAŞ, Çorlu’da bulunan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne elektrik laboratuvarı kazandırdı.
Haber Çorlu 9 Ocak 2020 Bu Haber 218 kişi tarafından okundu.

tekirdağ TREDAŞ Eğitim Laboratuvarı Açıldı

Elektrik hizmeti sağladığı Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne illerinde elektrik enerjisini kaliteli, yeterli ve kesintisiz sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), bir taraftan da meslek liselerinin eğitimine destek veriyor.

TREDAŞ tarafından öğrencilerin eğitimlerinde teknik alanlara yönelmelerini teşvik etmek ve meslek liselerinin gelişimine katkı sağlamak amacı ile 2018 yılında Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan laboratuvarın ardından, bir laboratuvar da Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kuruldu.

TREDAŞ Eğitim Laboratuvarı, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, özel sektörün sosyal sorumluluk alanında eğitime destek olmasının takdir edilecek bir konu olduğunu belirterek, Çorlu Ahi Evran Lisesi’ne sağladığı desteklerden ötürü TREDAŞ’a teşekkür etti.

TREDAŞ Dağıtım Grup Direktörü Reşit Bilgili de yaptığı konuşmada, elektriğin günümüzde vazgeçilmez olduğuna değinerek, sektör olarak elektrik dağıtım çalışanlarının bu bilinçte en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarından emin olunması gerektiğini söyledi.

Bilgili, TREDAŞ’ın 2017 yılında bütünleşik anlamda Türkiye’nin ilk Operasyon Merkezini devreye aldığına dikkat çekerek; TREDAŞ’ın teknolojik altyapısını ve nitelikli iş gücünü artırmaya devam ettiğini söyledi. Teknik eğitime verdikleri önemi, genç adaylara da aktararak desteklemek istediklerinin söyleyen Bilgili, katkılarından dolayı okul yönetimine teşekkürlerini iletti.

Açılış konuşmalarının ardından Tekirdağ Valisi Yıldırım tarafından, eğitime desteklerinden dolayı TREDAŞ Dağıtım Grup Direktörü Bilgili’ye teşekkür plaketi takdim edildi.

Daha sonra törene katılan, Vali Aziz Yıldırım, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ve Dağıtım Grup Direktörü Reşit Bilgili tarafından “TREDAŞ Eğitim Laboratuvarı” ve diğer laboratuvarların açılışı gerçekleştirildi.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriPiyasaya Kaçak Etil Alkol Süren Çifte Gözaltı


GÜNDEM 2 Nisan 2020
Çorlu haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org