Trakya‘nın ilk mahalle meclisi Reşadiye‘de kuruldu

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Çorlu Belediyesi ile Çorlu Kent Konseyi tarafından başlatılan mahalle meclisi projesi kapsamında pilot bölge seçilen Reşadiye Mahallesi’nde “Reşadiye Mahalle Meclisi” kuruldu.
Haber Çorlu 22 Şubat 2020 Bu Haber 247 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Trakya'nın ilk mahalle meclisi Reşadiye'de kuruldu

Çorlu Kent Konseyi Reşadiye Mahalle Meclisi toplantısı, Çorlu Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Trakya’nın ilk mahalle meclisi olma özelliğini taşıyan Reşadiye Mahalle Meclisi’nin Çorlu Belediyesi Atatürk Kent Enstitüsü’nde gerçekleşen kuruluş toplantısına Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Reşadiye Mahallesi Muhtarı Yelda Tuncer, Çorlu Kent Konseyi Başkanı Mehmet Ali Yavuz, Çorlu Belediyesi Muhtarlıklar Müdürü Selçuk Küçüker, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Reşadiye Mahallesi azaları ile mahallede yer alan kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

“Çorlu’muz İçin Hep Birlikte Çalışmaya Devam Edeceğiz”

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; “Trakya’mızda yine bir ilki gerçekleştirdik; Çorlu Kent Konseyi, Reşadiye Mahalle Muhtarlığı, mahallemizde yer alan kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte Reşadiye Mahalle Meclisi’mizi hayata geçirdik. Demokrasinin vazgeçilmezi birlikte yönetim ilkesine olan inancımızla Çorlu’muz için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Reşadiye Mahalle Meclisi’mizin çalışmalarıyla diğer tüm mahallelerimize örnek olacağına inanıyor, tüm katılımcılarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“Çorlu’muza ve Trakya’mıza Hayırlı Olsun”

Toplantıda söz alan Çorlu Kent Konseyi Başkanı Mehmet Ali Yavuz ise; “Pilot bölge olarak seçtiğimiz Reşadiye Mahallemizde Mahalle Meclisi’mizi kurmuş bulunmaktayız. Çorlu’muz ve Trakya’mız için bir ilk olan Mahalle Meclisi’nin kuruluşunu gerçekleştirmemiz için Edirne Kent Konseyi Başkanımız Ziya Gökerküçük’ün daveti üzere Edirne’ye kadar gelerek bizlere tecrübeleri ve destekleri ile katkıda bulunan Bursa Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ile Eskişehir Odun Pazarı Kent Konseyi Başkanı Sayın İsmail Kumru’ya teşekkürü bir borç biliriz. Kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Reşadiye Mahalle Meclisi’mizin Çorlu’muza ve Trakya’mıza hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

“Mahallemiz İçin El Ele Vereceğiz”

Toplantıda söz alan Reşadiye Mahallesi Muhtarı Yelda Tunçer ise; “Öncelikle Reşadiye Mahalle Meclisi’miz Çorlu’muza, Reşadiye Mahallemize hayırlı olsun. Aramızda bulunan Belediye Başkanımıza, Kent Konseyi Başkanımıza, azalarımıza ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Yapacağımız projeler ile mahallemizi daha iyi yerlere getireceğimize inanıyorum. Reşadiye Mahallemizde biz büyük bir aileyiz. El ele verip birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Toplantının son kısmında katılımcılar Reşadiye Mahallesi’ndeki alt yapı çalışmaları, tek yön olan cadde ve sokaklarda uyulmayan kurallar, sosyal aktivite yapılabilecek alanlar, mahalle ile ilgili geliştirilecek projeler hakkındaki görüşlerini belirtti. Toplantı, Reşadiye Mahalle Meclisi’ne katılımcılarının ilgi alanlarına göre belirlenen çalışma gruplarının oluşturulmasıyla son buldu.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org