TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNİN YIL SONU SERGİSİ

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Resim, Grafik Tasarımı ve Heykel bölümleri öğrencileri, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde hazırladıkları ürün ve eserleri “Yıl Sonu Sergisi”nde sanatseverlerin beğenisine sundu. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Temel Sanat Eğitimi” dersi kapsamında ortaya konmuş olan sanat eserleri de bu sergide yer aldı.
Haber Gündem 11 Temmuz 2019 Bu Haber 65 kişi tarafından okundu.

tekirdağ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNİN YIL SONU SERGİSİ
4 yıl boyunca Resim, Grafik Tasarımı ve Heykel Bölümleri’nde aldıkları sanat ve tasarım eğitimlerini özverili çalışmaları ile birleştiren öğrenciler, yaratıcı ve üretken düşüncelerle hazırladıkları baskı, resim, heykel ve grafik çalışmalarını Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fuayesi’nde ziyaretçilerin ilgisine sundu.
 
Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melihat Tüzün ve çok sayıda öğretim üyesi ile öğrencinin katılımlarıyla açılan sergide grafik tasarımı, resim ve heykel bölümlerinde öğrenim gören ve mezun olan öğrencilere ait 70’e yakın çalışma sanat meraklılarıyla buluştu. Grafik Tasarımı Bölümü’nden 12, Resim Bölümü’nden 20, Heykel Bölümü’nden 23 ve Temel Sanat Eğitimi dersi kapsamında 14 öğrencinin çalışmasından oluşan sergide öğrenciler, eğitim öğretim yılının sonuna geldikleri günlerde yıl boyunca edindikleri kazanım ve çalışmaların somut bir sonucu olan ürünlerini sergileme heyecanı yaşadılar. Sergide grafik, fotoğraf, üç boyutlu strüktür çalışmaları, renk çalışmaları, temel sanat çizimleri, doğal ve atık malzemelerden özgün tasarımların yanı sıra ahşap ve metal torna ürünlerine kadar farklı tekniklerle hazırlanan pek çok eser yer aldı. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde gerçekleşen etkinliğe genç sanatçıların aileleri de yoğun ilgi gösterdi.
 
Sergi açılışında konuşan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melihat Tüzün öğrencilerin, yıl boyunca hazırladıkları çalışmalardan örneklerin yer aldığı muhteşem bir sergiye imza attıklarını belirterek, katkı sunan öğrencilere ve onlara emek veren hocalara teşekkür etti. Her biri birbirinden kıymetli ve genç sanatçı adaylarını bilgi ve deneyimleriyle en iyi şekilde donatmaya ve hayata hazırlamaya çalıştıklarını vurgulayan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melihat Tüzün, “Öğrencilerimizi, üniversitenin ve akademinin imkânlarıyla buluşturarak yaşamın ve sanatın içerisine dâhil ediyoruz. Tüm öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin katkılarıyla hazırlanan, güzel örneklerin yer aldığı bir sergi oldu. Öğrencilerimiz, yağlı boyadan baskı çalışmaları ve grafik tasarımına kadar çok güzel işlere imza attılar. Hepsini emeklerinden ötürü tebrik ediyor ve kendileriyle gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin öğrencilerimiz için bir şans olduğu düşüncesiyle her birinin bu şanslarını en iyi şekilde değerlendirerek fakültemizden önemli bilgi ve birikim sahibi bireyler olarak mezun olmalarını temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı “Yıl Sonu Sergisi”, açılış konuşmasının ardından sanatseverlerin ziyaretine açıldı.  Sergi, 15 Eylül 2019 tarihine kadar Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fuayesi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriMuratlı Yüzme Havuzu Hizmete Açılıyor


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriOtomobil Koyun Sürüsüne Daldı


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriÇERKEZKÖYLÜLERİN AY IŞIĞINDA SİNEMA KEYFİ


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriİshak KOÇYİĞİT’ den Nezaket Ziyareti


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de 'acı' hasat başladı


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriKAVUN HEM SERİNLETİYOR HEM DE TOK TUTUYOR


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriŞampiyon Ormanlıspor


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriVEZİRKÖPRÜ GÜREŞLERİ AĞASI’NDAN ZİYARET


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriErgene Belediyesi Mobil Uygulaması İlgi Görüyor


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriSİYASİ DEĞİL EKONOMİK KAYGI İPTALE SEBEP OLDU


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriI. MÜZİK KAMPI BAŞLADI


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriYURDAKUL TAEKWONDOCULARI TEBRİK ETTİ


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriHaydi Türkiye Bisiklete


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriMİNİK PEHLİVAN ÇERKEZKÖY’ÜN GURURU OLDU


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriYENİDEN ZAM!


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriİÇÖZ ASALETEN ATANDI


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ‘DA 15 TEMMUZ YÜRÜYÜŞÜ


GÜNDEM 16 Temmuz 2019
genel haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org