Topçu Baba Türbesi’ne Ziyaret

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Marmaraereğlisi Belediyesi ‘Kültür Gezileri’ hız kesmeden devam ediyor. Çeşmeli Mahallesi halkından gelen talepler doğrultusunda; Kırklareli’nin Kofçaz ilçesinde bulunan Topçular Köyü’nde gerçekleştirilen, Topçu Baba’yı Anma Etkinlikleri ’ne gezi düzenlendi.
Haber Marmara Ereğlisi 18 Haziran 2019 Bu Haber 257 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Topçu Baba Türbesi’ne Ziyaret

Bu yıl 22’ncisi düzenlenen ‘Geleneksel Topçu Baba’yı Anma Etkinlikleri ‘ne katılan, Marmaraereğlisi Çeşmeli Mahallesi halkı; Topçular Köyü’ne vardıktan sonra, Topçu Baba türbesini ziyaret ederek ibadet etme şansı buldular. Ardından vatandaşlara anma etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan yemekle, Alevi Bektaşi gelenekleri dahilinde ikram edildi.

Geleneksel hale gelen Topçu Baba Anma Etkinliklerinin yapıldığı yer, Kırklareli ilinin Kofçaz İlçesi’ne bağlı Topçular Köyü’nde bulunan Topçu Baba Türbesi’nin bulunduğu koruluktur. Burası Kırklareli Merkez İlçeye 45 km uzaklıkta olup, 77 kişilik nüfusa sahip Topçular Köyü’dür. Asıl adının Şeyh Mahmut olduğu sanılan Topçu Babanın 14. yy sonu 15. yy başında yaşadığı rivayet edilmektedir.

Topçu Baba Türbesi Gezisinden duydukları memnuniyeti dile getiren; Marmaraereğlisi Çeşmeli Mahallesi Muhtarı Ayhan Kumluca, ‘’Böyle bir etkinliğe katılıp, kültürümüzü yaşatmamıza imkan sağlayan Belediye Başkanımız Hikmet Ata’ya kendim ve mahallemiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. ’dedi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriTekirdağ'da Çatıdan Düşen İşçi Yaralandı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleriŞarköy'de 97'nci Yıl Kutlamaları


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleriTekirdağ'da TAG Toplantısı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Eroin Ve Bonzai Operasyonu


GÜNDEM 16 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleriKitap Okuma Etkinliğinde öğrencilerden Görsel Şölen


GÜNDEM 16 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleriTekirdağ Meydanı, 1928 Yılındaki Ruhuna Kavuşuyor


GÜNDEM 16 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
 haberleri"MALZEMEYİ TANI SANATA DOKUN" SERGİSİ


GÜNDEM 16 Kasım 2019
Marmara Ereğlisi haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org