Geleneksel pazar ağındaki zorlu rekabet koşullarında kendilerine çok az bir pay edinen KOBİ`ler elektronik ticaret ile birlikte küresel pazarda yer alma imkânı bulmaktadır. E- pazarlamada faaliyetlerin daha kısa süre etkin sonuçlara ulaşması geleneksel pa

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Geleneksel pazar ağındaki zorlu rekabet koşullarında kendilerine çok az bir pay edinen KOBİ`ler elektronik ticaret ile birlikte küresel pazarda yer alma imkânı bulmaktadır. E- pazarlamada faaliyetlerin daha kısa süre etkin sonuçlara ulaşması geleneksel pazarlamaya göre daha kısa sürede gerçekleşmektedir.
Haber Teknoloji 23 Şubat 2016 Bu Haber 863 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Ticarette e-dönüşüm

Geleneksel pazar ağındaki zorlu rekabet koşullarında kendilerine çok az bir pay edinen KOBİ`ler elektronik ticaret ile birlikte küresel pazarda yer alma imkânı bulmaktadır. E- pazarlamada faaliyetlerin daha kısa süre etkin sonuçlara ulaşması geleneksel pazarlamaya göre daha kısa sürede gerçekleşmektedir. Geleneksel pazarlama kültüründe olduğu gibi yeni pazarlama kültüründe de reklamın temel amacı, işletmelerin mevcut müşterileri korumak ve yenilerini kazanmak için izin vermek, tüketicilerin ürün ve hizmetleri karşılaştırmak yardımcı olmaktır.

E- ticaret geleneksel ticaret anlayışa göre daha yeni ve gelişmekte olan bir sektör olduğu için müşteriye en kısa yoldan sonuç olarak ulaşması gerekmektedir. İnternet teknolojisinin gelişimi etkileşimi hızlandırmakta, alıcı veya tüketici aktif bir konuma gelmektedir. Bu durum üreticilerin, tüketicilere odaklanmasını ve onları iyi analiz etmesini gerektirmektedir. İnternet üzerinde alışveriş gerçekleştiren tüketiciler; genellikle bilinçli, eğitim düzeyi yüksek ve beklentileri karşılanmadığı zaman alternatif bir siteye giden bir görüntü çizmektedir.

Müşteriye ulaşmaktaki en iyi yöntem geleneksel pazarlamacılıkta olduğu gibi reklamı en etkin bir şekilde kullanılmasıdır. İnternet öncesi pazarlamacılıkta reklamların yayınlanabilmesi için geleneksel medyadan (radyo, TV ve gazete) yararlanılmıştır. İnternetin gelişimi ile birlikte reklamcılık algısı değişmektedir; Google Adwors, Banner, Fırlayan Kutu Reklamları (Pop-up) gibi reklam uygulamaları aracılığıyla geleneksel medyadaki reklamdan farklı olarak daha ucuza tüketicilerin algılarına yönelik reklamlar oluşturulduğu görülmektedir. İnternet reklamcılığı büyük bütçeler gerekmeden geleneksel mecralardan farklı olarak yerelden küresele ulaşabilmektedir. David Meerman Scott`a göre; “İnternet farklıdır. İnternet pazarlaması tek yönlü bir müdahale yerine bir alıcının tam gereksinim duyduğu anda yararlı bir içerik sunmaktadır . Elektronik ticarette tüketicilere başarılı bir şekilde ulaşmak için internet üzerinden pazarlama tekniklerini en etkin şekilde kullanmak gerekmektedir. 

E- ticarette pazarlama yöntemi olarak;

Arama Motoru Pazarlama (SEM) ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): İnternette herhangi bir ürünün görünürlüğü ve pazarlamasını sağlamak amacı ile internet sitelerinin, arama motoru sonuç sayfalarında ön plana çıkmak için tanıtım yapan internet pazarlama yöntemleridir. Arama Motoru Optimizasyonu ise web sitesinin arama performansını arttırmaya yönelik yapılan çalışmalara denilmektedir. E- ticaret sitelerinin müşterileri tarafından görünürlüğünü yükseltmek amacı ile yürütülen bu çalışmalarda o site ile ilgili anahtar sözcükler belirlenerek arama motorları ( Google, Yahoo, Yandex) aracılığıyla müşterilerinin erişebilme potansiyelini yükseltmektedir. Bir pazarlama stratejisi olan SEO`da temel amaç ürünün arama motorlarında ön plana çıkarılmasıdır. SEM çalışmaları SEO çalışmalarından farklı olarak, geçici süreli pazarlama çalışmaları ve kampanyalar ile dönemsel ziyaretçi sayısı ve buna bağlı satışları arttırmaktır.

E- Mail (Posta) Pazarlama: Hedef kitleye elektronik posta ile ticari veya bağış toplama mesajları iletilerek yapılan doğrudan pazarlama şeklidir. E- posta ile pazarlama stratejik bir şekilde doğru yürütülür ve müşteriye ürün hakkında etkili bir enformasyon aktarılırsa, marka itibarı olarak üreticiye olumlu katkı sağlamaktadır. E-posta pazarlamanın en büyük dezavantajı ürün veya firma ile ilgi iletinin bilinmeyen (spam) posta olarak e- postaya iletilmesi müşteriyi olumsuz etkilemektedir. Son düzenlemelerle birlikte şahışların bilgisi dışında izinsiz e-posta gönderimleri yasaklanmıştır.

Web Site Aracılığıyla Pazarlama: Günümüzde işletmelerin elektronik bir kimliği olarak gösterilen web siteleri işletmelerin faaliyetlerini sunabileceği ve en önemlisi doğrudan müşteri ile etkileşime geçeceği bir araç konumundadır. Çevrimiçi reklamlar, web sitesini araç olarak kullanarak pazarlama mesajlarını doğrudan internet kullanıcılarını hedef alarak yayınlanan bir pazarlama stratejisidir. Çevrimiçi reklamcılığın en büyük avantajı yerel sınırlar olmadan küresel bir pazar ağ içinde ürünler ile ilgili özendirmenin hızlı bir şekilde yayılmasıdır.

Bulaşıcı (Viral) Pazarlama: Bulaşıcı pazarlama tekniği herhangi bir mesajın görünürlüğü ve etkisi web siteleri veya kullanıcıların tarafından yayılması ile hızlı bir şekilde kitlelere ulaşan bir pazarlama tekniğidir. Kısacası reklamın yayılması internet kullanıcıların birbirini teşvikiyle olmaktadır.
İzinli (Permission) Pazarlama: Herhangi bir ürün hakkında müşterinin kendi beklentileri ve isteği doğrultusunda gönderilen mesajlardır. “İzinli pazarlama” kelimesini literatüre kazandıran Seth Godin; izinli pazarlamayı, internet veri tabanındaki bilgiler aracılığıyla kişisel ve ilgili mesajlarını teslim ayrıcalığı müşterilerin ilgi ve ihtiyaçlarına göre yapılması olarak nitelendirmektedir. İzinli pazarlamada müşteri ilgi ve ihtiyaçlarına göre mesaj almakta ve dezenformasyona maruz kalmamaktadır.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriMakine Ce Belgesi Nasıl Alınır ?


TEKNOLOJİ 22 Ekim 2018
genel haberleri
 haberleriINTERNET AĞINIZA YABANCILARIN SIZMASINA İZİN VERMEYİN


TEKNOLOJİ 30 Ocak 2018
genel haberleri
 haberleriiPhone X yerine iPhone 8 Plus alınır mı?


TEKNOLOJİ 1 Kasım 2017
genel haberleri
 haberleriGoogle’da en çok aranan kelimeler


TEKNOLOJİ 1 Kasım 2017
genel haberleri
 haberleri Edirne'de kadın cinayetleri protesto edildi


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBU BESİNLERLE BU İLAÇLARI BİR ARADA TÜKETMEYİN!


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleri EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI GÜNDEMİ


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriATIKLAR; TIP KİTABINA DÖNÜŞTÜ


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Sarıkurt Şampiyonları Ödüllendirdi


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Uyan’dan yarıyıl tatili mesajı


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Özcan’dan öğrencilere karne hediyesi


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ’a 6 Milyar 350 Milyon TL Yatırım


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ ve Marmara Bölgesi İçin Önem Arz Ediyor


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriEŞKİNAT REKTÖRLE BULUŞTU


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriÇocuk Akademisi Öğrencilerinden Karne Heyecanı


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriMEDENİYETLER KENTİ TEKİRDAĞ


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriSıfır gümrükle yabancı çiftçi fonlanıyor!


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞALI ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENECEK


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
Haber Ara :
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org