“Temel Gıda Maddelerinde Tedarik Sıkıntımız Yok”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı, yaptığı bir basın açıklaması ile bazı ürünlerde talep artışının olduğunu belirtti.
Haber Süleymanpaşa 17 Mart 2020 Bu Haber 364 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “Temel Gıda Maddelerinde Tedarik Sıkıntımız Yok”

Konuyla ilgili Ticaret Bakanlığı tarafından denetimlerine başladığını ifade eden Sarı, “Ülkemizde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının görülmesinin ardından bazı ürünlerde (hijyen ürünleri, yer temizleyici maddeler, tuvalet kağıtları, temel gıda maddeleri v.b.) talep artışı olmuştur.

Buna bağlı olarak özellikle hijyen ürünlerde fahiş fiyatların oluşması üzerine, bu duruma sebep olan firmaların belirlenmesi amacıyla Ticaret Bakanlığı’mız tarafından tüm illerde denetimler başlatılmış ve cezai müeyyideler uygulamaya konulmuştur” dedi.

Temel Gıda ürünlerinde yeterli stokun mevcut olduğunu ifade eden Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Sarı, “Özellikle belirtmeliyim ki, üyelerimiz tarafından tarıma dayalı sanayi sektöründe üretim gerçekleştirilen temel gıda maddelerimiz olan, un ve bitkisel yağ gibi ürünlerde gerek üretimlerinde gerekse de tedariklerinde hiçbir fiyat artışı yaşanmadığı gibi herhangi bir şekilde tedarik sıkıntısı bulunmamaktadır. Temel gıda ürünlerinde yeterli ürün stokumuz mevcuttur. Borsamız üyeleri olan tarıma dayalı gıda sanayicilerimiz, asla bu gibi durumlardan istifade etmemişler ve etmeyeceklerdir. Bu ürünlerde aşırı fiyat artışının yaşanması söz konusu değildir.

Tekirdağ Ticaret Borsası olarak söz konusu haksız uygulamaları gerçekleştiren firmaların tespit edilmesi halinde, ilgili yasalar çerçevesinde disiplin mekanizmalarının çalıştırılacağı ve hak ettikleri cezaları vereceğimizi kamuoyuyla paylaşmak isterim. Yaşadığımız zor günleri kar günlerine çevirerek vatandaşlarımızı mağdur edilmesine karşı gerekli tedbirler uygulanacaktır.

Meslek ahlakı, ticarete ve geleneklerimize uymayan bu tip davranışlara üyelerimizin asla teşebbüs etmeyeceğini biliyor ve bu durumu bir fırsata çevirmeyen üyelerimize teşekkür ediyor ve hayırlı işler diliyorum” şeklinde konuştu.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriŞehir Hastanesi Bağlantı Yolu Çalışmaları Başladı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Fırtına Nedeniyle Gemiler Demir Attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriUzunköprü'de, toplu ulaşım 15 gün süreyle durduruldu


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da fırtına nedeniyle çok sayıda gemi demir attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSosyal Mesafenin Korunması İçin Çalışmalar Yürütülüyor


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPolis İle Jandarmadan İzin Belgesi Kontrolü Ve Maske Uyarısı


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org