Tekirdağlı Bilim Adamı Prof. Dr. Yusuf Vardar‘ın İsmi Yaşatılacak

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ'ın yetiştirdiği değerli bilim adamlarından olan Prof. Dr. Yusuf Vardar'ın hatırasının yaşatılması amacıyla memleketi olan Malkara ilçesinin Gönence Mahalle'sinde bir caddeye doğum gününde Prof. Dr. Yusuf Vardar ismini verdi.
Haber Gündem 7 Kasım 2018 Bu Haber 167 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Tekirdağlı Bilim Adamı Prof. Dr. Yusuf Vardar'ın İsmi Yaşatılacak

Malkara ilçesine bağlı Gönence Mahallesi'nde düzenlenen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Prof. Dr. Yusuf Vardar'ın yakınları ve çok sayıda Gönence Mahallesi sakini katıldı.

"En Büyük Misyonlarımızdan Biri Ata Mirasımıza Sahip Çıkmaktır"

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul gerçekleştirdi. Konuşmasında Malkara Belediyesi'nin önemli misyonlarından birinin geçmişine sahip çıkmak olduğunu belirten Başkan Ulaş Yurdakul, "4,5 yıldır Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Malkara'ımızın tüm eksiklerini tamamlamak adına görev yapıyoruz. Bir taraftan şehircilik ve üretim için, bir taraftan da gençlerimiz ile kadınlarımız için projeler üretiyoruz. Kısacası Malkara'nın tüm sorunlarını ortadan kaldırmak için çaba harcıyoruz. Bu projeleri hayata geçirirken, en büyük misyonlarımızdan biri de Malkara'nın geçmişine, tarihine, değerlerine, kültürel yapısına, Ata mirasına sahip çıkmaktı. Malkara'mızın önemli bir değerinin ismini geleceğe taşıyacağımız için bugün mutluyuz ve gururluyuz. Merhum Prof. Dr. Yusuf Vardar, 97 yıllık ömrünü bilime ve insanlığa adamış, hepimiz için çok önemli bir şahsiyettir. Bugün doğum günü olan sevgili hocamızı rahmetle, minnetle ve özlemle anıyorum. Yakınlarına da bugün burada bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum. Umuyorum ki, Malkara'mız birçok Yusuf Hocamız gibi birçok bilim insanını ülkemize kazandıracaktır" dedi.

"Prof. Dr. Yusuf Vardar Atatürk Cumhuriyetinin Güzel Bir Örneğidir"

Caddeye Prof. Dr. Yusuf Vardar isminin verilmesinin güzel bir vefa örneği olduğunu söyleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Vefanın sadece İstanbul'da bir semt olmadığının en güzel örneğini bugün burada yaşıyoruz. Yusuf Hocamız, genç Cumhuriyetimizin insanlarımıza nasıl bir fırsat eşitliği sunduğunun harika bir simgesidir. Bir köy çocuğunun çıkıp önemli bir bilim insanı olarak dünyaya damgasını vurması, Atatürk Cumhuriyetinin güzel bir örneğidir. Bu köy, bu ilçe, bu topraklar daha nice bilim insanları yetiştirsin. Yüzümüz her daim güneşe baksın. Herkese çok teşekkür ediyor, saygılar ve sevgiler sunuyorum" diye konuştu.

"Umarım Bu Topraklarda Daha Nice Yusuf Vardar'lar Yetişecektir"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, önemli bir bilim insanının isminin gelecek nesillere taşınmasından dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Bugün heyecanlı ve gururluyuz. Ömrünü bilime adamış olan, Tekirdağ'ımızın önemli Bilim Adamı Prof. Dr. Yusuf Vardar'ın ismini, Gönence Mahallemizde bir caddeye vereceğiz. Yusuf Vardar Hocamızın bilim kariyerine bakıp da hayran kalmamak mümkün değil. Bilime çok önemli katkılar vermiş bir isimdir Prof. Dr. Yusuf Vardar. 7 yüksek lisans ve 12 doktorası bulunuyor sevgili hocamızın. Bu çok ciddi bir emektir. Bu konu, Malkara Belediyemiz tarafından Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısına taşındığında, 60 Meclis Üyemiz oybirliği ile onay verdi. Bu konuyu bize getiren sevgili Malkara Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul'u ve onay veren meclis üyelerimizi canı gönülden kutluyorum. Tekirdağ'ımız artık kabuk değiştiriyor. Tekirdağ'a 12 sosyal-demokrat belediye başkanımız ile birlikte hizmet veriyoruz. Bu Tekirdağ için büyük bir şanstır. 11 ilçemize de önemli hizmet ve yatırımlar götürdük. Malkara ilçemize Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi olarak, çok önemli hizmetler verdik. Malkara bu bölgenin tarım ve hayvancılıktaki başkentidir. Büyükşehir'in ikinci ve üçüncü dönemlerinde de Malkara Belediyesi bu hizmetleri almaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, sevgili Yusuf Vardar Hocamızı rahmet ve minnetle anıyor, hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum. Umarım bu topraklarda daha nice Yusuf Vardar'lar yetişecektir. " ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından Gönence Mahallesi Muhtarı Süleyman Galata, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a yaptığı hizmetler dolayısıyla plaket takdim etti. Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da Prof. Dr. Yusuf Vardar'ın kuzeni Erkan Vardar'a plaketini takdim ederek etkinliğe katılımından dolayı teşekkür etti.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleri Edirne'de kadın cinayetleri protesto edildi


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBU BESİNLERLE BU İLAÇLARI BİR ARADA TÜKETMEYİN!


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleri EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI GÜNDEMİ


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriATIKLAR; TIP KİTABINA DÖNÜŞTÜ


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Sarıkurt Şampiyonları Ödüllendirdi


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Uyan’dan yarıyıl tatili mesajı


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Özcan’dan öğrencilere karne hediyesi


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ’a 6 Milyar 350 Milyon TL Yatırım


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ ve Marmara Bölgesi İçin Önem Arz Ediyor


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriEŞKİNAT REKTÖRLE BULUŞTU


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriÇocuk Akademisi Öğrencilerinden Karne Heyecanı


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriMEDENİYETLER KENTİ TEKİRDAĞ


GÜNDEM 19 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriSıfır gümrükle yabancı çiftçi fonlanıyor!


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞALI ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENECEK


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriGENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriKARNE BAŞARININ TEK GÖSTERGESİ DEĞİLDİR!


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriVALİLİK BİNASI 2020 YILINDA TAMAMLANACAK


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriDevir Teslim Töreni Gerçekleştirildi


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriÖlüm ölene bayram


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Kişinin Cesedi Dere Kenarında Bulundu


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBenzin ve motorin fiyatına zam


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriYapılandırma Taksitlerinde Son Gün 31 Ocak


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Çolpan Arsa Simsarlarına Karşı Uyardı


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org