Tekirdağlı Bilim Adamı Prof. Dr. Yusuf Vardar‘ın İsmi Yaşatılacak

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ'ın yetiştirdiği değerli bilim adamlarından olan Prof. Dr. Yusuf Vardar'ın hatırasının yaşatılması amacıyla memleketi olan Malkara ilçesinin Gönence Mahalle'sinde bir caddeye doğum gününde Prof. Dr. Yusuf Vardar ismini verdi.
Haber Gündem 7 Kasım 2018 Bu Haber 213 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Tekirdağlı Bilim Adamı Prof. Dr. Yusuf Vardar'ın İsmi Yaşatılacak

Malkara ilçesine bağlı Gönence Mahallesi'nde düzenlenen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Prof. Dr. Yusuf Vardar'ın yakınları ve çok sayıda Gönence Mahallesi sakini katıldı.

"En Büyük Misyonlarımızdan Biri Ata Mirasımıza Sahip Çıkmaktır"

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul gerçekleştirdi. Konuşmasında Malkara Belediyesi'nin önemli misyonlarından birinin geçmişine sahip çıkmak olduğunu belirten Başkan Ulaş Yurdakul, "4,5 yıldır Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Malkara'ımızın tüm eksiklerini tamamlamak adına görev yapıyoruz. Bir taraftan şehircilik ve üretim için, bir taraftan da gençlerimiz ile kadınlarımız için projeler üretiyoruz. Kısacası Malkara'nın tüm sorunlarını ortadan kaldırmak için çaba harcıyoruz. Bu projeleri hayata geçirirken, en büyük misyonlarımızdan biri de Malkara'nın geçmişine, tarihine, değerlerine, kültürel yapısına, Ata mirasına sahip çıkmaktı. Malkara'mızın önemli bir değerinin ismini geleceğe taşıyacağımız için bugün mutluyuz ve gururluyuz. Merhum Prof. Dr. Yusuf Vardar, 97 yıllık ömrünü bilime ve insanlığa adamış, hepimiz için çok önemli bir şahsiyettir. Bugün doğum günü olan sevgili hocamızı rahmetle, minnetle ve özlemle anıyorum. Yakınlarına da bugün burada bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum. Umuyorum ki, Malkara'mız birçok Yusuf Hocamız gibi birçok bilim insanını ülkemize kazandıracaktır" dedi.

"Prof. Dr. Yusuf Vardar Atatürk Cumhuriyetinin Güzel Bir Örneğidir"

Caddeye Prof. Dr. Yusuf Vardar isminin verilmesinin güzel bir vefa örneği olduğunu söyleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Vefanın sadece İstanbul'da bir semt olmadığının en güzel örneğini bugün burada yaşıyoruz. Yusuf Hocamız, genç Cumhuriyetimizin insanlarımıza nasıl bir fırsat eşitliği sunduğunun harika bir simgesidir. Bir köy çocuğunun çıkıp önemli bir bilim insanı olarak dünyaya damgasını vurması, Atatürk Cumhuriyetinin güzel bir örneğidir. Bu köy, bu ilçe, bu topraklar daha nice bilim insanları yetiştirsin. Yüzümüz her daim güneşe baksın. Herkese çok teşekkür ediyor, saygılar ve sevgiler sunuyorum" diye konuştu.

"Umarım Bu Topraklarda Daha Nice Yusuf Vardar'lar Yetişecektir"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, önemli bir bilim insanının isminin gelecek nesillere taşınmasından dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Bugün heyecanlı ve gururluyuz. Ömrünü bilime adamış olan, Tekirdağ'ımızın önemli Bilim Adamı Prof. Dr. Yusuf Vardar'ın ismini, Gönence Mahallemizde bir caddeye vereceğiz. Yusuf Vardar Hocamızın bilim kariyerine bakıp da hayran kalmamak mümkün değil. Bilime çok önemli katkılar vermiş bir isimdir Prof. Dr. Yusuf Vardar. 7 yüksek lisans ve 12 doktorası bulunuyor sevgili hocamızın. Bu çok ciddi bir emektir. Bu konu, Malkara Belediyemiz tarafından Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısına taşındığında, 60 Meclis Üyemiz oybirliği ile onay verdi. Bu konuyu bize getiren sevgili Malkara Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul'u ve onay veren meclis üyelerimizi canı gönülden kutluyorum. Tekirdağ'ımız artık kabuk değiştiriyor. Tekirdağ'a 12 sosyal-demokrat belediye başkanımız ile birlikte hizmet veriyoruz. Bu Tekirdağ için büyük bir şanstır. 11 ilçemize de önemli hizmet ve yatırımlar götürdük. Malkara ilçemize Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi olarak, çok önemli hizmetler verdik. Malkara bu bölgenin tarım ve hayvancılıktaki başkentidir. Büyükşehir'in ikinci ve üçüncü dönemlerinde de Malkara Belediyesi bu hizmetleri almaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, sevgili Yusuf Vardar Hocamızı rahmet ve minnetle anıyor, hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum. Umarım bu topraklarda daha nice Yusuf Vardar'lar yetişecektir. " ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından Gönence Mahallesi Muhtarı Süleyman Galata, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a yaptığı hizmetler dolayısıyla plaket takdim etti. Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da Prof. Dr. Yusuf Vardar'ın kuzeni Erkan Vardar'a plaketini takdim ederek etkinliğe katılımından dolayı teşekkür etti.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
 haberleriVÜCUDUNUZU AÇLIK STRESİNE SOKMAYIN


GÜNDEM 20 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriE-BELEDİYECİLİK HİZMETİ DEVREYE GİRİYOR


GÜNDEM 20 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Yüksel muhtarlarla bir araya geldi


GÜNDEM 20 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriYÜCEER AVUKATA ŞİDDETİ SORDU


GÜNDEM 20 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriVALİ-KAYMAKAM-MUHTAR BULUŞMASI


GÜNDEM 20 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriİMAR DURUM BELGESİ ARTIK AYNI GÜN ELİNİZDE!


GÜNDEM 20 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriDÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE EDİYORLAR


GÜNDEM 20 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriSON BAŞVURU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI


GÜNDEM 20 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleri“GENÇLİK ve SORUMLULUKLARIMIZ” KONFERANSI


GÜNDEM 20 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleri“ÇİFTÇİ HOLDİNGLERE TERK EDİLEMEZ”


GÜNDEM 19 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriTRAKYA’NIN EN BÜYÜĞÜ İLE İMZALAR ATILDI


GÜNDEM 19 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriCENGİZ GÜNAY’A 10. YIL ÖZEL ÖDÜLÜ


GÜNDEM 19 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriBS EVENT & WEDDİNG ORGANİZASYON AÇILDI


GÜNDEM 19 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriYeni Belediye Başkan Yardımcıları Göreve Başladı


GÜNDEM 18 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleriTREDAŞ KESİNTİ SÜRELERİNİ YÜZDE 18 AZALTTI


GÜNDEM 18 Nisan 2019
genel haberleri
 haberleri“AİLE OLMANIN GEREĞİ BUDUR”


GÜNDEM 18 Nisan 2019
genel haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org