Tekirdağ’da Öğrenciler Karnelerini Aldı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ'da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören toplam 186 bin 374 öğrenci, karne heyecanı yaşadı. Vali Aziz Yıldırım'ın elinden karnelerini alan okul öncesi öğrencileri ise sevinç yaşadı.
Haber Süleymanpaşa 18 Ocak 2020 Bu Haber 252 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Tekirdağ’da Öğrenciler Karnelerini Aldı

Süleymanpaşa’da Şehit Piyade Er Ercan Ay Okulu'nda Valilik tarafından karne töreni düzenlendi. Vali Aziz Yıldırım'ın da katıldığı törende öğrencilerin heyecanı gözlerinden okundu. Vali Yıldırım, ilk defa karne alacak birinci sınıf öğrencilerinin karnelerini dağıttı, sevinçlerine ortak oldu. Yıldırım, öğretmenleri ve velileri tebrik ederek, öğrencilerin güzel bir tatil geçirmesi temennisinde bulundu.

Ayrıca Yıldırım öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Vali Yıldırım'a, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve öğretmenler eşlik etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, karne günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Albayrak yayımladı mesajda, “2019 - 2020 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminin sona erdiği böylesine güzel bir günde öğrencilerimiz karne sevinci yaşıyor.

Öğrencilerimizin yeni bilgiler öğrendikleri, arkadaşlar edindikleri, sosyalleştikleri ve hayata hazırlandıkları okullarında, bir dönem daha sona erdi. Dersler, ödevler ve sınavlarla dolu dolu geçen bir dönemin ardından başlayan yarıyıl tatili öğretmen ve öğrencilerimizin dinlenmelerine ve moral toplamalarına imkân sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle karne alan ve yarıyıl tatiline giren tüm öğrencilerimizin sevincini paylaşıyor, güzel bir tatil geçirmeleri temennisiyle, ikinci yarıyılda tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’da yarıyıl tatili sebebiyle bir mesaj yayımladı. Öğrencilerin karne heyecanına yürekten katıldığını ifade eden Ulusan, yayımladığı mesajda şunları kaydetti: “9 Eylül 2019 tarihinde başladığımız 2019-2020 eğitim-öğretim yılının 1'inci kanaat dönemi, ilimizde 10.671 öğretmenimizle hizmet verdiğimiz 433'ü resmî 152'si özel olmak üzere toplam 585 okulumuzda eğitim öğretim gören 186.374 öğrencimizin heyecanla bekledikleri karnelerini almasıyla sona erecek.

Kıymetli Velilerimiz,

En değerli servetimiz olan göz aydınlığımız çocuklarımızın karne notları ne olursa olsun onların her zaman yanında olduğumuzu ve onları her zaman sevdiğimizi hissettirmeliyiz. Her çocuk özeldir ve farklı bireysel özelliklere ve kişiliğe sahiptir. Eğitimde başarının kriterlerinden biri de ailelerin eğitime verdiği önem; okul, öğretmen ve yöneticilerine duyduğu güvendir. Bizler bu güvenle yarınlarımızın aydınlığı, değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için sevgimizi, şefkatimizi ve emeğimizi esirgemeden çalışmaktayız. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımıza verebileceğimiz en değerli hediyenin ilgi ve zaman olduğundan hareketle tatilde birlikte vakit geçirmek, sinemaya gitmek, birlikte yemek hazırlamak, boyama yapmak, beraber kitap okumak, tiyatroya gitmek, alışverişe birlikte çıkmak, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılmak onlara büyük mutluluk yaşatacaktır.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Öğrencilerimize, ihtiyaç duydukları becerileri kazandırmanın yanında, onları değerlerimizle donanımlı kılmak için gösterdiğiniz çabadan dolayı sizleri kutluyorum. Sizlerle birlikte eğitim ortamlarımızın niteliğini artırarak her geçen gün daha iyiye ulaşmayı hedefliyoruz. Sürekli değişen, değişim hızının katlanarak arttığı bir dünyada çocuklarımızın gelişimini ve öğrenmelerini sağlamak için var gücümüzle hep beraber çalışmaya devam edeceğiz.

Eğitim sistemi, siz değerli öğretmenlerimizin omuzlarında yükselir ve hiçbir eğitim sistemi öğretmeninin niteliğini aşamaz. Bu bilinçle dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayretlerden, yaptığınız fedakârlıklardan, ortaya koymuş olduğunuz güzel çalışmalardan, öğrencilerimizin eğitim hayatına rehberlik ediyor olmanızdan, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek adına gösterdiğiniz çabadan dolayı sizleri tebrik ediyoruz. Sizlerin gayretiyle 1'inci kanaat döneminde elde ettiğimiz başarıları geçmişten geleceğe köprüler kurarak 2'inci kanaat döneminde taçlandırmanın gayreti içinde olacağız.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Karne heyecanınıza yürekten katılıyor, ben de sizlerle beraber aynı heyecanı yaşıyorum. Sizlerin başarısı, bizim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Başarınız başarımız, mutluluğunuz mutluluğumuzdur. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Emek harcayarak yapılan çalışmalar sizleri başarıya ulaştıracaktır. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Hak ettiğiniz tatil döneminde; öncelikle dinlenmenizi, bol bol kitap okumanızı, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli zamanlar geçirmenizi, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel etkinliklere katılmanızı, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerle kendinizi geliştirmenizi öneririm. Yarıyıl tatilinizi en iyi şekilde değerlendirerek, ikinci eğitim-öğretim dönemini dinlenmiş ve motive olmuş bir şekilde 3 Şubat 2020 Pazartesi günü karşılayacağınıza inanıyorum.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının 1'inci kanaat dönemini geride bırakırken bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi, velilerimizi, öğrencilerimizi ve eğitim camiasında görev alan tüm personelimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, gayretli çalışmalarının devamını diliyorum. Sağlık ve mutluluk dolu bir yarıyıl tatili geçirmenizi dileyerek saygılarımı sunuyorum.”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriSüleymanpaşa ‘Birileri’ni Ağırladı


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYaşlı Bakım Merkezi Yüzleri Güldürüyor


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNKÜ’de Uyuşturucu ile Mücadele Konferansı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSosyal Yardım İşleri Tek Binada Toplanacak


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDin Öğretimi Formasyon Programı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKNOPARK Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 18 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEnez Kaplan'a TBMM'de Yeni Görev


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org