Tekirdağ‘da Minik öğrenciler ‘Vatan Sevgisi‘ Adıyla Kitap Yazdı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Gündem 17 Ocak 2020 Bu Haber 229 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Tekirdağ'da Minik öğrenciler 'Vatan Sevgisi' Adıyla Kitap Yazdı

 Saray ilçesine bağlı Yoncalı Mahallesi'nde Yoncalı İlköğretim Okulu'nda 5'nci sınıf öğrencileri 'Vatan Sevgisi' adıyla şiir ve hikaye kitabı yazdı. Okulun Türkçe öğretmeni Ertürk Semiz'in (30) desteği ile 28 öğrencinin, ‘vatan sevgisini’ anlattığı 48 sayfalık kitap, 500 adet basıldı.
Saray ilçesine bağlı Yoncalı Mahallesi, Yoncalı İlköğretim Okulu 5'nci sınıfında 28 öğrenci, okulun Türkçe öğretmeni Ertürk Semiz'in desteği ile şiir ve hikayeden oluşan 'Vatan Sevgisi' adıyla 48 sayfalık 500 adet kitap bastırdı. Okul öğretmenleri, veliler ve hayırseverlerin desteği ile basılan kitap, öğrencilerin vatan sevgisini yansıtıyor.  
Kitabın, çocukların ‘vatan sevgisi’ hakkında düşüncelerini yansıtmak için şiir ve kompozisyon şeklinde hazırlandığını belirten Türkçe öğretmeni Ertürk Semiz, "Öğrencilerimiz ile birlikte, 'Vatan Sevgisi' adı altında bu projemizi hayata geçirdik.  Küçük kalpler için vatan sevgisi ne ifade ediyorsa bu düşüncelerini kaleme almalarını istedim. Bu kitap benim ve öğrencilerimin ilk yazarlık tecrübesi… Kendi yazdıkları metinleri bir kitap hâline getirerek yazarlığın temelini atmış bulundular. Belki de bu proje ilerisi için onları cesaretlendirecektir. Belki de bu ülkenin  yazar ve şairlerini ortaya çıkarmamızda öncülük olacaktır. Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Bu kutsal mesleğin bir neferi olarak geleceğimiz öğrencilerimizi hayata hazırlarken, vatan sevgisi, bayrak ve Atatürk sevgisi aşılamalı, onların kalbine dokunabilmeliyiz. Vatanını seven kişi işini en iyi yapandır" dedi.
Kitap yazarlarından 5'nci sınıf öğrencisi Aysun Arda, kitapta Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk sevgisinden bahsettiğini belirterek, "Atatürk'ün bize hediye ettiği bu vatan öyle güzel, hoştur ki, atamızı anlatmaya kelimeler yetmez" şeklinde konuştu. Kitap yazarlarından Melek Karaca ise, 'Güzel  Vatanım' adıyla yazdığı  şiirle kitapta vatan sevgisini anlattığını belirtti.


 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriSüleymanpaşa ‘Birileri’ni Ağırladı


GÜNDEM 21 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriEnez Kaplan'a TBMM'de Yeni Görev


GÜNDEM 21 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriYaşlı Bakım Merkezi Yüzleri Güldürüyor


GÜNDEM 20 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriNKÜ’de Uyuşturucu ile Mücadele Konferansı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ Merkezli 13 İlde FETÖ Operasyonu: 4 Tutuklama


GÜNDEM 20 Şubat 2020
genel haberleri
 haberleriPrefabrik Evler Nasıl Üretilir?


GÜNDEM 19 Şubat 2020
genel haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org