Tekirdağ‘da Amatör Spor Haftası Kutlandı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ’da amatör spor haftası kutlandı. Tekirdağ il gençlik spor müdürlüğü tarafından. Tekirdağ da yapılan amatör spor etkinliği Tekirdağ il gençlik spor müdürlüğü önünden kortej yürüyüşü ile başlayıp sahil dolgu alanında saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.
Haber Süleymanpaşa 11 Ekim 2019 Bu Haber 180 kişi tarafından okundu.


Amatör spor haftası açılışına Tekirdağ il gençlik spor müdürü Ahmet Üzgün ve şube müdürleri , Tekirdağ’ı ve ülkemizi uluslararası arada temsil eden milli sporcular ve antrenörleri, sporcu aileleri ve Tekirdağ il gençlik spor müdürlüğünde görev almış ve emekli olmuş personeller katıldı.

Tekirdağ il gençlik spor müdürü Ahmet Üzgün düzenlenen programda bir konuşma gerçekleştirdi. Çocuklara, küçük yaşlardan itibaren sporu sevdirmeyi amaçladıklarını ifade eden Üzgün, “Gençlik ve spor Bakanlığımız ile spor genel müdürlüğümüzün sporun gelişmesi ve tesisleşme yönünde hayata geçirdiği projeler sayesinde spor alanlarının artırılarak spor sevgisinin aşılanması yönünde büyük bir aşama kaydedildi. Bizlerde bu şiarla Tekirdağ’ımızda sporda birlik, beraberlik ve dayanışmanın tesisi ve sportif hareketliliğin sağlanması adına çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Hem 7 den 70 e halk sağlığının korunması, hem de yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin sağlıklı ve başarılı birer birey olarak yetiştirilmesi en büyük hedefimiz ve önceliğimizdir.

Çocuklarımıza ve gençlerimize küçük yaştan itibaren sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Kültürel bir olgu olan spor sayesinde fiziksel ve mental gelişimlerinin yanı sıra çocuklarımızın sosyal çevreye adaptasyonlarını kolaylaştırıyor, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmalarına zemin hazırlıyoruz. Gençlerimize tavsiyem şudur ki yaptığınız spor branşı her ne olursa olsun çalışmalarınızı planlı ve sistematik bir şekilde yapın. Dostluk ve fair_play kuralları çerçevesinde rakiplerinizle kardeşçe yarışın, mücadele edin ve amatör ruhunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin. Profesyonel bir sporcu olmanın ilk şartının iyi bir amatör olmaktan geçtiğini düşünüyorum” dedi.

Tekirdağ’da amatör spor haftası açılışında, Tekirdağ il gençlik spor müdürü Ahmet Üzgün Tekirdağ il gençlik spor müdürlüğünde görev almış ve emekli olmuş personellere plaket takdim etti. Ayrıca il gençlik spor müdürü Ahmet Üzgün Tekirdağ ilinde yelken sporunun kurucusu Kasım Uzel’e de plaket takdim etti.

Tekirdağ il gençlik spor müdürlüğü Türkiye’yi ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil eden ve derece alan Tekirdağlı sporculara madalya ve sertifikaları verildi. Judo sporunda 60 kg da balkan 3 üncüsü olan Emir Karakuş’un madalyası ve sertifikası kardeşi Enes Karakuşa takdim edildi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriÇamaşır Makinesinden Torba Torba Uyuşturucu Çıktı


GÜNDEM 15 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri25 Bin Liralık Islak Mendil Hırsızlığına 5 Gözaltı


GÜNDEM 15 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org