“Tekirdağ Üniversite Sınavı Başarısında 60. Sırada”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya ve İyi Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı ve beraberindeki heyet, Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği(TEBGAD)’ni ziyaret etti.
Haber Süleymanpaşa 17 Eylül 2019 Bu Haber 272 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “Tekirdağ Üniversite Sınavı Başarısında 60. Sırada”

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelen İyi Parti heyeti, ülke ve Tekirdağ gündemini değerlendirdi.

“Borçsuz Vatandaş Yok”

Vatandaşların ilk talebinin iş olduğunu ifade eden İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, “Borcu olmayan vatandaş görmedim. Nereye gitsek bizden öncelikle iş talebi var. Benim büromda bine yakın cv var. Vatandaşımızı kolay iş, çok para mantığına alıştırdılar. 17 yılın verdiği rahatlıktan dolayı, vatandaşımızı dilenci kültürüne alıştırdılar. Seçim zamanı vatandaşlarımız ile bir araya gelirken, vatandaşımızın bize sorduğu tek soru ‘bize ne vereceksiniz?’ oluyor. O yüzden biz ilk olarak vatandaşımızın eğitim kalitesini artırmamız lazım. Vatandaşımızı bilgilendirmemiz lazım” dedi.

Tekirdağ’ın eğitim seviyesinin gerilediğini ifade eden Kaplan, “İlimiz sosyokültürel açıdan çok eğitimli, çok bilgili, medeni bir olarak görüyoruz ama maalesef öyle değil. Eğitimde Üniversite sınav sıralamasında 60. Sıradayız. Tekirdağ ili, 2013 ila 2017 yılları arasına kadar ilk 15’in altına hiç düşmemişti. Şimdi ne değişti? Okullarımız yapılmıyor. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılına yeni başladık ve daha 3 ilçemizde ikili eğitim var. Üstelik Tekirdağ’ın sorunlarıyla ilgilenen, sorunlarımıza sahip çıkan bir iktidar partisi de yok” şeklinde konuştu.

Tekirdağ’ın hizmet almada 47. Sırada olduğunu ifade eden Enez Kaplan, “Tekirdağ bugün vergi vermede 9., almada ise 47. Sırada bulunuyor. Bu sebeplerden dolayı vatandaşımıza sesimizi duymak istiyoruz. Çünkü biz yeni bir partiyiz. Bizleri vatandaşımız daha çok tanımıyor. Vatandaşımızın tanıması içinde il ilçe başkanlarımız, teşkilat mensuplarımız vatandaşlarımızla sürekli iç içe bulunuyor” şeklinde konuştu.

Enez Kaplan’dan sonra bir konuşma yapan İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Yeni kurulan bir parti olduğumuzdan dolayı taban kültürü oluşturabilmek için büyük mücadele verdik. Kurulduğumuzdan bu yana geçen süre zarfında daha önce siyasetin içinde bulunmuş, bulunmamış, Tekirdağ’ı ve ülkesini seven insanları partimizin çatısı altında buluşturma noktasında büyük mücadele ettik. Dernek olarak faaliyetlerinizi çok olumlu buluyoruz. Hep söylediğim bir şey var. Bizler bugün varız yarın yokuz. Ama Tekirdağ ili başta olmak üzere bütün şehirlerin ortak değeri olan tek bir kavram vardır. O da basındır. Basın bir ilin nabzıdır. İnsanların tarafsız, kendini anlatabileceği tek mecradır. Siyasiler günlük söylemlerini yapabilirler. Partilerin politikalarını anlatabilirler. Ama basın buradaki halkın birebir sorununu bizim gibi siyasilere iletme noktasında iyi bir aracıdır. Bu yüzden bölge bazında her zaman güçlü olmalıdır. Ama geçmiş dönemlere baktığımız zaman Tekirdağ basını hep hor görüldü, hep kenara itildi. Bu konuda ciddi bir çalışma yaptınız dernek olarak. Bizlerin emeği yok bu işte ama sizlerin bireysel katkınızdan ötürü ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geleceğe yönelik iyi bir yatırım yaptınız. Bu bizim için çok önemli bir şey. Tekirdağ2da yaşayan vatandaşlarımız için çok önemli bir şey. Ben Tekirdağlı bir vatandaş olarak bu konuda size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yerel basının önemine değinen İyi Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, “Şehrimize böyle güzide bir mekanı, gazetecilik camiasına böyle bir derneği kazandırdığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Yerel basının, gerek şehrimizde, gerek ülkemizde güçlü olmasının her zaman taraftarıyım. Ve her zaman destekçisi olacağımızı buradan belirtmek istiyorum. İYİ Parti olarak vatandaşlarımızdan çeşitli talepler geliyor. Biz bunları kaydediyoruz. Bu şehri yönetenlere iletiyoruz. Bugüne kadar hiçbir belediye başkanımızı eleştirmedik. Hep yapıcı olduk. Ancak vatandaşlarımızın taleplerinin de takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Teşkilatı olarak yoğun bir üye kaydımız var. Üye kaydı yaparken vatandaşımız ile birebir temas edip vatandaşımızın sorunlarını da dinliyoruz. Bunları yetkili mercilere iletiyoruz. Şehrimizde ve ülkemizde ciddi bir ekonomik kriz var. Bu ekonomik krizi nasıl atlatabiliriz diye düşünüyoruz. Bunun çabasını veriyoruz. Belediyemize verdiğimiz dilekçeler ile vatandaşımızın günlük hayatını daha rahat yaşaması için çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Bana göre bir siyasi partinin yaşaması, güçlenmesi için en önemli unsur üyedir. Biz de nüfus yoğunluğuna oranla en büyük üye sayısına ulaşmaya çalışıyoruz. İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı olarak. Bunun için çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

TEBGAD Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyaret, soru cevap faslının ardından sona erdi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriTekirdağ'da Tedavi Edilen Pelikan Doğaya Salındı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Kaza: 1'i Çocuk 5 Yaralı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Otomobil Sürücüsü Yayaya Çarpıp, Kaçtı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da, Dere Yatağında Erkek Cesedi Bulundu


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da 35 Kaçak Göçmen Yakalandı


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org