Tekirdağ TSO Diyarbakır 2. Gurme yöresel lezzetler Fuarı’na Katıldı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ TSO Yönetimi Diyarbakır 2. Gurme Yöresel Lezzetler Fuarı’na katıldı.
Haber Gündem 18 Kasım 2019 Bu Haber 107 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Tekirdağ TSO Diyarbakır 2. Gurme yöresel lezzetler Fuarı’na Katıldı

Gurme 2019 Diyarbakır Yöresel Lezzetler Fuarı’na 45 ilden 172 firma katılım sağladı. Fuar açılış törenine Diyarbakır Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili M. Mehdi Eker ile Ebubekir Bal, Malatya Valisi Aydın Baruş, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden gelen oda/borsa başkanları, gastronomi yazarları, akademisyenler, blogerlar ve şefler katılım sağladı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen fuara Diyarbakır TSO ve Diyarbakır TB Başkanları’nın daveti üzerine katılan Tekirdağ TSO Heyetinde Meclis Başkanı Hakan Şık, Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Başkan Yardımcıları Cemil Koçaş ve Göksel Karaevli, Sayman Üye Yılmaz Emer, Yönetim Kurulu Üyeleri Mithat Saygı, Muzaffer Destereci, Erhan Tanrıöver, Kemal Küçük ve Meclis Üyesi Cihan Çömez yer aldı.

Protokol üyeleri tarafından yapılan açılış konuşmalarının ardından fuar kapıları ziyaretçilere açılmış oldu. Daha sonra Diyarbakır yöresel ürünler sergisi gezildi. Diyarbakır ziyaretleri kapsamında Diyarbakır TSO ve Diyarbakır TB’yi de ziyaret eden Tekirdağ TSO Heyeti, günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Gerçekleşen fuar ziyaretini değerlendiren Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, ”Diyarbakır TSO ve Diyarbakır TB Başkanlarımızın ve yöneticilerimizin daveti üzerine Diyarbakır’a geldik. Bu sene ikincisi gerçekleşen fuarı yerinde görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

Küreselleşen dünyada yerelin korunması, yerel kültürel değerlerin sürdürülmesinin oldukça önemlidir. Özellikle Diyarbakır gibi farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan bir kent için yereli korumak, yereli koruyarak ulusal ve uluslararası pazarlara açılmanın yolu da böylesine kapsamlı fuar etkinlikleri düzenlemekten geçiyor. Diğer yandan Tekirdağ’a yapılması planlanan fuar ve kongre merkezi için Diyarbakır’daki fuar alanını incelemek ve yerinde görmekte bizim için faydalı oldu. Ben fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor, bizleri kendi evimizde gibi ağırlayan Diyarbakır TSO ve Diyarbakır TB Başkan ve yöneticilerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. ”dedi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriMisafir Kaldığı Evin Sahibini Öldürdü


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriAtatürk Evinin Temeli Atıldı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEnez'de 38 kaçak göçmen yakalandı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de vakıflara ait iş yerlerine rayiç ayarı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEvinin merdiveninden düştü, hastanede öldü


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKırklareli'de avcılara sıkı denetim


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriÇorlu'da Uyuşturucu Operasyonu


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org