Tekirdağ Meydanına Kavuştu

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Her Akşam Havuz Başında Tekirdağ’ın üzümü salkım salkım keyfi’ Tekirdağ’ın değişimine tanıklık ediyoruz
Haber Gündem 18 Temmuz 2019 Bu Haber 248 kişi tarafından okundu.


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa'nın hem otopark ihtiyacını büyük oranda karşılayacak hem de meydan düzenlemesi ile vatandaşlara modern bir kent meydanı sunacak olan Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlenmesi'nin açılış töreni gerçekleşti.

Gerçekleşen törene Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İlçe Belediye Başkanları, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz,  Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan açılış töreninde ilk konuşmayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Bülent Doğan yaptı.  Katlı otopark ve meydan projesi hakkında teknik detay veren Doğan, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilmeye başlanılmış olan ve Özel Proje I Alanı olarak adlandırılan alanın şehrimiz ve insanımız için önemi bilindiğinden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kurulduğu ilk andan itibaren Başkanımız Sayın Kadir Albayrak tarafından kamulaştırılma işlemine başlanılmıştır. Bugüne kadar toplam 10 adet taşınmaz Büyükşehir Başkanlığımız tarafından kamulaştırılmış, 9 adet bina da yıkılmıştır. Özel Proje I Alanı'nda başta düşünülmemiş olmasına rağmen Başkanımız Kadir Albayrak'ın talebi ve Anıtlar Kuruluna yaptığı başvuru sonucu proje, 220 araçlık yeraltı otoparkı ilave edilerek meydan altımıza işlevsellik kazandırılmıştır. Otoparkımızın giriş ve çıkışların aynı yerden yapılması birkaç nedene dayanmaktadır. Birincisi; Valilik ile yeni yaptığımız meydan arasındaki yol, yaya yolu olarak planlanmıştır. Bu nedenle o bölgeden otoparka giriş çıkış yapmamız uygun bulunmamıştır. Ayrıca üst yol ve alt yol arasında yükseklik farkı nedeniyle çok uzun rampalar yapmamız halinde otoparka bugünkünden daha az araç girebilecektir. Yine güvenlik açısından araç giriş çıkışlarının tek noktadan yapılması daha uygun bulunmuştur” dedi.

“Toplam Maliyeti 25 Milyon 600 bin lira” 

Projenin maliyetinin KDV dahil 25 milyon 600 bin lira olduğunu kaydeden Bülent Doğan, “rojemizin toplam maliyeti KDV dahil 25 Milyon 600 bin liradır. 9.900 metrekarelik parsel alana inşa edilen 4. 185 metrekare oturum alanı ve toplam 7.408 metrekare inşaat alanına sahip 20'si engelli otopark yeri olmak üzere 250 araç kapasiteli Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı'nda ayrıca 4 araçlık oto yıkama alanı, ibadethane, 2 asansör, 3 yangın merdiveni, teknik birimler, süs havuzu ve şehir balkonu olarak tabir edilen amfi yer alıyor. Alanımıza 35 ağaç, 1000 adet de çalı türü bitki dikilmişti. Kent meydanları kentleri tanımlayan en önemli alanlardır. Ben, otopark ve meydan düzenlemesinin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

“Her vatandaşımız, her şeyin en güzelini hak ediyor”

Açılış töreninde bir konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, "Böyle önemli bir yatırımı ilçemize kazandırdığı için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a teşekkür ediyorum. Süleymanpaşa sadece Tekirdağ'ın değil, Trakya'nın gözdesi olan bir ilçe. Bu neden Süleymanpaşa'ya ne kadar yatırım yapsak azdır. Süleymanpaşa'daki nüfus artışını da düşündüğümüz zaman otoparka olan ihtiyaç daha da ortaya çıkmaktaydı. Ben, Katlı Yeralaltı Otoparkı ve Meydan düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemizde yaşayan her vatandaşımız her şeyin en güzelini hak ediyor. Bunun için de gerek Büyükşehir Belediye Başkanlığımız gerek Süleymanpaşa Belediyesi  durmadan çalışıyor. Gerçekleştirilen projelerde, bizden önce görev yapmış belediye başkanlarımızın da payı var. Ben, kendilerine de teşekkür etmek istiyorum." şeklinde konuştu.

Süleymanpaşa’ya modern ve estetik bir meydan

Cüneyt Yüksel’in Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuşma yaptı. Albayrak konuşmasında, “Bugün itibariyle Süleymanpaşa ilçemiz otopark ihtiyacını karşılayacak Katlı Yeraltı Otoparkı ile modern ve estetik bir meydana kavuştu. Göreve geldikten sonra Süleymanpaşa ilçemize, büyük dünya kentlerinde olduğu gibi modern ve estetik bir meydan kazandırmak amacıyla gerekli çalışmaları yapmaya başladık. Depreme dayanıksız olan ve kullanım ömrünü dolduran Eski Hizmet Binamızın yıkımını gerçekleştirdik. Binanın civarındaki ağaçları iş makineleriyle 19. Fırka Anıtının bulunduğu park alanına naklettik. Sonrasında hafriyat çalışmaları yapıldı ve Katlı Yeraltı Otoparkımız inşa edildi. En nihayetinde peyzaj mimarisinin güzel bir örneği olan çevre düzenleme çalışması gerçekleştirildi. Toplam üç kattan oluşan, 7 bin 408 metrekare, 220 araç kapasiteli Katlı Yeraltı Otoparkımız ilçe merkezindeki otopark ihtiyacını karşılayacaktır. Bununla beraber halkımız, kent kimliğiyle uyumlu, kültür varlıklarının daha fazla ön plana çıkarıldığı, modern ve estetik bir meydana kavuştu” dedi.

“1928’lerin meydanını ortaya çıkaracağız”

Tekirdağ’daki büyük değişimin önemli bir aşamasına tanıklık ettiklerini ifade eden Albayrak,

Bu meydan çeşitli etkinliklerin yapıldığı, vatandaşlarımızın nefes aldığı, havuz başında her akşam ‘Tekirdağ’ın üzümü salkım salkım’ şarkısını dinleyip vakit geçirecekleri bir alan oldu.  Süleymanpaşa Meydan Düzenleme Projemiz bununla sınırlı değil. Geçtiğimiz yıllarda Bedesten civarında başlattığımız çevre düzenleme çalışmalarımız, Süleymanpaşa Katlı Yeraltı ve Meydan Düzenleme Projemizin tamamlanmasıyla büyük bir ilerleme kat etmiş oldu. Buna ek olarak Süleymanpaşa Merdiven Park projemizde devam ediyor. Şu an bulunduğumuz Meydan ve sahil arasında bulunan merdivenleri, Merdiven Park Projemiz kapsamında yine modern bir mimari anlayışıyla yeniden düzenliyoruz. Bu projemiz de tamamlandığında gerek Tekirdağlılar, gerek kentimize şehir dışından gelen vatandaşlarımız kültür varlıkları ile modern mimari unsurlarının uyumlu bir bütün oluşturduğu bir alanda sosyalleşme ve keyifli bir ortamda vakit geçirme imkânı bulacak. Önümüzdeki süreçte Süleymanpaşa Meydanını daha da büyüteceğiz ve tüm bu çalışmaların sonucunda kentimizin çehresi değişmiş olacak. . Böylece, 1928’lerin Tekirdağ meydanını ortaya çıkaracağız. Bugün burada Tekirdağ'daki büyük değişimin önemli bir aşamasına hep beraber tanıklık ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu meydan çeşitli etkinliklerin yapıldığı, vatandaşlarımızın nefes aldığı, havuz başında her akşam ‘Tekirdağ’ın üzümü salkım salkım’ şarkısını dinleyip vakit geçirecekleri bir alan oldu.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
 haberleriYENİ İNAN’DAN HİKMET ATAYA ZİYARET


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriARTIK ONLİNE İZLENİYOR


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriÖZTRAK İŞSİZLİK RAKAMLARINI AÇIKLADI


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriKAÇAK MİDYE AVCILIĞINA 5 GÖZALTI


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriYAYA GEÇİDİNİ KULLANMAYINCA CANINDAN OLDU


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleri TEKİRDAĞ’DA TARİHİ ESER OPERASYONU


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriALBAYRAK KARDEŞ ŞEHİRDE


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriDEPREM GERÇEĞİ MASAYA YATIRILDI


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriTESKİ VE YAŞAM HASTANESİ PROTOKOL İMZALADI


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriÇoban Ateşi Hareketi'nden Gökhan'a Ziyaret


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriSİLİVRİ’DE DOMATES FESTİVALİ HEYECANI


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriMalkara'da Balık Tutma Yarışması


GÜNDEM 20 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da Dedeler Torunlarıyla Birlikte 65 Fidan Ekti


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriAşkları Engel Tanımadı


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da 75 kaçak yakalandı, 3 organizatör tutuklandı


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de 42 kaçak göçmen yakalandı


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de yıldırım düşen ağaç yandı


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleri Balaban Tepe Maden Bölgesindeki Muhtarlar Bilgilendirildi


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Albayrak'tan Kardeş Şehir Kecskemet'e Ziyaret


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriKazdağları, Fazıl Say'ı Dinledi


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriMahalleler Arası Futbol Turnuvası heyecanı başladı


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriKazak Gölü Festivali Başlıyor


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
 haberleriAta’dan Kamaradere Güzelleştirme Derneğine Ziyaret


GÜNDEM 19 Ağustos 2019
genel haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org