TARIM BAKANLIĞI HASTALIĞA İLGİSİZ KALDI!

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Gündem 10 Temmuz 2019 Bu Haber 147 kişi tarafından okundu.

tekirdağ TARIM BAKANLIĞI HASTALIĞA İLGİSİZ KALDI!

Tarım ve Orman Bakanlığı, halk arasında Afrika hastalığı olarak bilinen sığırlardaki nödüler ekzantemi hastalığına kayıtsız kaldı. Bölgemizde hızla artan Afrika hastalığına karşı düzenlenen önlem toplantısına bakanlık tarafından katılacağı söylenen Bakan Yardımcısı Fatih Metin katılmazken, 14,8 milyon avro olan projeye bakanlığın genel müdür yardımcısı düzeyinde katılması tepkilere neden oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, halk arasında “Afrika” hastalığı olarak bilinen “Sığırlardaki nödüler ekzantemi hastalığına” ilgisiz kaldı. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in katılacağı belirtilen “Sığırların Nodüler Ekzantemi Hastalığının Kontrolü ve Önlenmesi için Teknik Yardım Projesi”nin açılış programına katılmaması tepkilere neden oldu. Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen projede, Türkiye'deki hayvan sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunulması hedefleniyor. Söz konusu toplantıya Tarım Bakanlığı’nın ilgi göstermemesi ve düşük seviyede bir katılım gerçekleştirmesi projenin finansörü olan karşı tarafta da rahatsızlığa neden oldu.

Sığırların nodüler ekzantemi hastalığına önlem amacıyla yapılan projenin toplam bütçesi 14,8 milyon avro olarak belirlendi. AB, projeye 12,7 milyon avroluk katkı sağlarken, Türkiye ise projeye 2,1 milyon avro destek verecek. Projeyle büyükbaş hayvanların hastalığa karşı aşılanmasını yanı sıra Tarım Bakanlığının hastalığı teşhis etme ve kontrol altına alma kapasitesinin artırılması ve çiftçiler arasında hastalığın önlenmesine dair farkındalık yaratılması amaçlanıyor.  Ancak söz konusu projeye Tarım Bakanlığı’nın ilgi göstermemesi rahatsızlığa neden oldu.

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI KATILDI!

Proje ile ilgili Tarım Bakanlığı’ndan yapılan basın duyurusunda Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in “nodüler ekzantemi hastalığı” toplantısına katılacağı duyurulmuştu. Ancak Metin programa katılmazken, bakan yardımcısı adına programa Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Veli Gülyaz katıldı. Ülkemizde sık görülen ve oldukça hızlı yayılan hastalığa Tarım Bakanlığı’nın ilgi göstermemesi projenin karşı tarafında rahatsızlığa sebep oldu.   

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriELDER ve Boğazgücü'nden Başkan Gökhan'a Ziyaret


GÜNDEM 14 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriTürk Metal Sendikası'ndan Başkan Çetin’e Ziyaret


GÜNDEM 14 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriYavru Yunusun Ölüsü Kıyıya Vurdu


GÜNDEM 12 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da Motosiklet Arabaya Çarptı: 2 Yaralı


GÜNDEM 12 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriBüyükşehir beş birimini terminale taşıdı


GÜNDEM 12 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriÇerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Topkaya oldu


GÜNDEM 12 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriAt Arabası Park Etme Kavgası: 1'i Bebek 4 Yaralı


GÜNDEM 11 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriAkrabalar Arasında Taşlı, Sopalı Kavga: 4 Yaralı


GÜNDEM 11 Ekim 2019
genel haberleri
 haberleriMASA TENİSİ TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI


GÜNDEM 11 Ekim 2019
genel haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org