Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
S.S. Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat 1 Aralık tarihinde başlayacak zorunlu kış lastiği ile ilgili açıklamada bulundu.
Haber Gündem 29 Kasım 2019 Bu Haber 78 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı

KIŞ LASTİĞİ TAKMA SÜRESİ 1 ARALIK’TA BİTİYOR

S.S. Çerkezköy Motorlu Taşıyıçılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat, kış aylarında can ve mal güvenliği acısından tedbir amaçlı olarak kış lastiklerinin çok önemli olduğunu ve araçlarına kış lastiği takmayan kamyoncuların 1 Aralık tarihine kadar takmaları konusunda uyardı. Yılmaz Arat, “Kış lastiği uygulamasının zorunlu olarak uygulamaya konulduğu tarihten bu yana her yıl hava sıcaklıkları düşmeye başladığında yanlış mevsimine girdiğimiz Sonbahar’ın son ayı olan Kasım ayı ortalarından itibaren 1 Aralık tarihine kadar araçlara kış lastiği takılması zorunludur. Araçlarda kış lastiği 1 Nisan’a kadar takılı olacak. 1 Nisan itibariyle de araçlara yaz lastiği takılacak. Kış lastiği uygulaması 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasıdır” dedi.

 

“ARAÇLARDA MEVSİMİNE UYGUN LATİK KULLANILMALI”

 

Kış lastiğinin zorunlu olduğuna da dikkat çeken Yılmaz Arat,  “Kar yağmıyor, kış lastiği takmama gerek yok diye kesinlikle böyle düşünülesin. Kış lastiği takma yasal bir zorunluluktur. Özellikle kış aylarında yaz lastiği kesinlikle ve kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü kaza riski çok yüksektir. Maalesef kış aylarında yazlık lastik kullanımı sonucu üzücü kazalar meydana geliyor. Kış aylarında genellikle meydana gelen buzlanma, gizli buzlanma ve buzlanmadan dolayı kayganlaşan yollar sürücüleri çaresiz bırakıyor. Kış lastiği can ve mal güvenliği bakımından da çok önemlidir.  Kış lastiğinde diş aralığı da önemlidir. Kışın aşınan kış lastiklerini kullanmayın. Bu lastikler ömrünü tamamlamış lastik olduğundan zararlıdır. Dolayısıyla kış aylarında her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için araçlara 1 Aralık tarihine kadar  kış lastiği takılması zorunludur.  Otobüs, taksi, kamyoncu esnafımızın kış lastiklerini takması zorunludur.Esnafımız bu konuda oldukça dikkatli olmalı. Araçlarına halen kış lastiği  takmayan esnafımız varsa süre dolmadan bir an önce kış lastiklerini taksın” diyerek şoför esnafını kış lastiği takma konusunda uyardı.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriTinerle Soba Yakmak İsterken, Alevler İçinde Kaldı


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da 2 Köpek Balığı Yakalandı


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriYanında Çalışan Liseli Kıza Cinsel Tacizden Tutuklandı


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriMisafir Kaldığı Evin Sahibini Öldürdü


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriAtatürk Evinin Temeli Atıldı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEnez'de 38 kaçak göçmen yakalandı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de vakıflara ait iş yerlerine rayiç ayarı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEvinin merdiveninden düştü, hastanede öldü


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKırklareli'de avcılara sıkı denetim


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriÇorlu'da Uyuşturucu Operasyonu


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org