Süleymanpaşa’nın Simgesi, 13 Kasım’da Açıldı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Süleymanpaşa Meydan Düzenlemesinin devamı olan ve 4 bin 135 metrekare alana sahip olan Merdiven Park törenle açıldı.
Haber Süleymanpaşa 13 Kasım 2019 Bu Haber 209 kişi tarafından okundu.


Süleymanpaşa Meydan Düzenlemesinin devamı niteliğinde olan Merdiven Park Projesinin açılışı için Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümünde tören düzenlendi.

Düzenlenen törene Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Garnizon komutanı Tank Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve ilçe Belediye Başkanları katıldı.

Törende ilk konuşmayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkan Vekili Sinan Türkoğlu gerçekleştirdi. Konuşmasında Merdivenli Park hakkında bilgi veren Sinan Türkoğlu, "Bugün burada açılışını yaptığımız Merdivenli Park'ın toplam yapım alanı 4 bin 135 metrekaredir. Tekirdağ'ın kültürel dokusunu korumak suretiyle çağımızın gereksinmelerine uygun fonksiyonlar eklenerek Merdivenli Park yeniden dizayn edilmiştir. Önceliğimiz engelli vatandaşlarımızın parka ve parkın bağlı olduğu yollara erişimlerinin sağlanmasıdır. Bu nedenle Merdivenli Park'ta engelli vatandaşlarımız için rampa yollar bulunmaktadır. Manzara da dikkate alınarak dinlenme alanları ve peyzaj alanı oluşturulmuştur. Peyzaj alanımızda 2400 adet çalı ve yeri örtecek bitki ile ıhlamur, iğde gibi 40 adet ağaç dikimi yapılmıştır. Vatandaşlarımızın dinlenip sosyalleşmeleri için büfe ve cafeler de mevcuttur. Merdiven genişliklerimiz sağlı sollu 4 ve 3,5 metre arasında değişmektedir. Engelli rampamızın toplam uzunluğu 223 metredir." İfadelerini kullandı. 

Açılışta konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa’nın hızlı bir şekilde yükseldiğini ifade ederek, şunları kaydetti; ”Yaklaşık 8 aylık süre içinde yoğun bir biçimde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tekirdağ Büyükşehir ile güzel bir hizmet yarışı içerisindeyiz.  Kim yatırım yapıyorsa ondan Allah Razı Olsun.  Çok yakın bir zamanda Valimiz Aziz Yıldırım’ında destekleriyle iskele ile ilgili projemiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Şehrimizde nefes alınacak alanların genişlemesi için bu tip çalışmalar çok önemli”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise bu projenin Trakya’nın en büyük projelerinden biri olduğuna dikkat çekerek, “Geçmiş ile gelecek beraber yürüyecek, Tekirdağ Büyüyecek’ hedeflerimizden bir tanesi olan Tekirdağ Merdivenlerinin günümüz şartlarına uygun düzenleme ile açmanın mutluluğu içindeyiz.  Son aylarda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile uyum içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Bunda sonrada bu uyum devam edecek. Ben sadece Süleymanapaşa’nın Büyükşehir Belediye Başkanı Değilim. Benim Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel gibi 11 kardeşim daha var.  Hepsi benim için değerli ve hepsi için ayrı hizmetlerimiz var.  1 yıl içinde kendi hizmet binamızı da yaparak kendi binamızda hizmete devam edeceğiz. Süleymanpaşa’da toptan sebze-meyve halinin ve sur ürünleri halinin de açılışını yapacağız. Tekirdağ en iyi hizmeti hak ediyor” dedi.

“TEKİRDAĞ ÇOK AVANTAJLI BİR İL”

Tekirdağ’ın diğer illere göre çok avantajlı bir il olduğuna da dikkat çeken Albayrak; “Tekirdağ bu dönem hiç ile nasip olmayan bir avantaja sahiptir. TBMM Başkanı Mustafa Şentop Tekirdağ Milletvekilidir, CHP’inin 2. Kişi ise Faik Öztrak’tır.  Diğer Milletvekillerimiz ile güçler bir araya geldiğinde Tekirdağ’ın çözülmeyecek hiçbir sorunu olmayacaktır.  Valilik projemizle birlikte Tekirdağ, Trakya’nın en büyük meydanına kavuşmuş olacak.  Mart ayında Telekom binası yıkılmış olacak ve burasını da bu meydana dahil edeceğiz. Daha sonra Yapı Kredi ve Halk Bankasının olduğu alanı da meydana dahil edeceğiz” şeklinde konuştu.

 “DAHA DEKORATİF HALE GELMELİ”

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise meydanın daha dekoratif hale gelmesi gerektiğine dikkat çekerek; ”Tekirdağ Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyeleri Devletimizin sunduğu kaynaklarla Vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyorlar.  Dünya’nın neresine giderseniz gibin şehirlerde meydanlar vardır.  Bu meydanlar insanların toplanması rahat dolaşması için kullanıldığı gibi şehirlerin nefes almasını da sağlar.  Meydan çalışmasından dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanını kutluyorum. Otopark girişlerinin daha dekoratif bir hale getirilmesi gerekiyor.  Buradan geçen yol yer alından geçmeli. Eğer bu yapılırsa kapalı otopark çok daha verimli bir şekilde kullanılabilecektir” iadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından  açılış kurdelesi Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Garnizon komutanı Tank Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel tarafından kesildi.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Toplumsal Yaşamın Temel Direği Kadınlarımızdır”


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Genç Öğrencilere Öğüt


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBulgar Heyetinden Tekirdağ TSO’ya Ziyaret


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTEŞEM GECE
TÜFAD yine muhteşem bir organizasyona imza attı.


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'ın Heykel Ve Tabloları Müzayede İle Satılacak


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSGK'yı 5 Milyon Lira Zarara Uğratan 31 şüpheli Tutuklandı


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKayıp Avukatın Cesedi Bulundu


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Kazasız Kul Olmaz” 6 Aralık’ta Sergilenecek


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org