STK’lardan Vali Yıldırım’a Ziyaret

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Sivil Toplum Kuruluşları temsil heyeti sahilde yapılması tasarlanan çalışmalarla ilgili olarak Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ı ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan STK sözcüsü Muzaffer Doğan “Sahilde yapılması tasarlanan Ceyport dolgu alanı ve 32 adet 18 metre yüksekliğinde kimyasal depolarla Süleymanpaşalılar bir çok açıdan tehdit altında kalacaktır .Kimyasal depolarda yaşanabilecek bir aksaklıktan dolayı 200 bin nüfuslu şehrimizin sağlığı tehdit altında olacaktır . Ulaşım,şehir silüetinin bozulması ve batı yönünden sahilin halkımıza kapatılması en büyük sakıncaları oluşturmaktadır.
Haber Gündem 23 Ocak 2020 Bu Haber 140 kişi tarafından okundu.

tekirdağ STK’lardan Vali Yıldırım’a Ziyaret

Ayrıca yat limanı için teklif edilen projenin de kabul edilmesi mümkün değildir. Uygulanmak istenen proje kabul edildiği takdirde halkımızın denizle ilişiği tamamen kesilecektir” ifadelerini kullandı.

Sahilde uygulanmak istenen uygulamalarla ilgili teknik ayrıntılar TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Tekirdağ temsilcisi Cemal Polat, Çevre ve toplum sağlığı konularındaki sakıncaları da tabipler odası temsilcisi Gamze Varol tarafından verildi.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım da çalışmalardan dolayı sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Yıldırım, “Kaygılarınızı ben de paylaşıyorum. Ceyport’un dolgu alanı üzerindeki kimyasal depoları ve siloları soru işaretleri ile doludur. Ayrıca yat limanının eski iskeleye doğru genişletilmesi doğru değildir. Dolgu yapılacaksa sahil yolunu etkilemeyecek şekilde İstanbul tarafına doğru yapılabilir.

Öte yandan sahil yolunun bir an önce kademeli olarak hayata geçirilmesi gerekmektedir .Çünkü sahillerimizdeki gelişmeleri  Süleymanpaşalılar  gibi diğer ilçelerimizle birlikte tüm Trakyalılar beklemektedir .Bu nedenle sahil yolu ile ilgili çalışmaları da hızlandırmalıyız “ dedi.

 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriTekirdağ‘da Fırtına Nedeniyle Gemiler Demir Attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu


GÜNDEM 5 Nisan 2020
genel haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org