SİLİVRİ’DE DÜNYA GIDA GÜNÜ‘NE ÖZEL BESLENME ALIŞKANLIKLARI SÖYLEŞİSİ

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Silivri Belediyesi, Silivri Kent Konseyi ve İstanbul Rumeli Üniversitesi işbirliğinde Dünya Gıda Günü nedeniyle “Sürdürülebilir Güvenli Gıda” konulu söyleşi düzenlendi.
Haber Gündem 21 Ekim 2019 Bu Haber 103 kişi tarafından okundu.

tekirdağ SİLİVRİ’DE DÜNYA GIDA GÜNÜ'NE ÖZEL BESLENME ALIŞKANLIKLARI SÖYLEŞİSİ

Silivri Belediyesi Yaşar Kemal Nikah ve Sergi Salonu’nda “Sürdürülebilir Güvenli Gıda” konulu söyleşi düzenlendi. Silivri Belediyesi, Silivri Kent Konseyi ve İstanbul Rumeli Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen söyleşinin konuşmacısı Silivri Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral oldu. Dünya Gıda Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kara, Silivri Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Can Dağaşan, siyasi parti temsilcileri, kent konseyi üyeleri, belediye meclis üyeleri, oda ve dernek başkanları, öğrenciler ve vatandaşlar katılım gösterdi.

SARISALTIKOĞLU: “ÜRETİCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ"

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın selamlarını ileterek söyleşinin açılış konuşmasını yapan Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu, üreticiye yönelik desteklerden bahsetti. Güvenli gıda için organik ürünlerin önemine dikkat çeken Sarısaltıkoğlu şunları söyledi: “Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün kuruluş yıl dönümü olması nedeniyle 16 Ekim tarihinde kutlanan Dünya Gıda Günü kutlu olsun. Zamanla karşımıza çıkan tüketebileceğimiz gıdaların giderek azalması sorunu şuanda hepimizin gündeminde yer alıyor. Her ne kadar güvenli gıda tüketmek için uğraşsak, didinsek de göz ardı ettiğimiz birçok olay gerçekleşiyor. Bu durumun gelecek nesillere aynı şekilde aktarılmaması için kurumsal olarak elimizden geleni yapıyoruz. Silivri Belediyesi olarak çiftçimizin ürettiği ürünlerin direkt satışı için köy ürünleri satış pazarları kurarak siz tüketicilerimize güvenli bir şekilde doğal ürünlerin sunulmasına vesile oluyoruz. Belediye olarak sağlıklı beslenme için elimizden gelen her türlü çabayı arttırarak devam ettireceğiz.”

ORGANİK ÜRÜNLER İKRAM EDİLDİ

Dünya Gıda Günü’ne özel düzenlenen söyleşinin konuşmacısı Silivri Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, katılımcıları doyuran ama beslemeyen gıdalar hakkında bilgilendirdi. Sürdürülebilir güvenli gıdalar hakkında önemli bilgiler paylaşan Özyaral’a, söyleşi boyunca genç tiyatrocular canlandırmalar ile eşlik etti. Sahnede hazır bulundurulan organik ürünler program sırasında katılımcılara ikram edildi. Prof. Dr. Oğuz Özyaral; “Beslenme alışkanlıkları, reklamların bu alışkanlıklara etkileri, sosyal medyanın beslenme üzerinde yarattığı etki, sporun beslenme üstündeki etkileri, hastalıklar ve ne yediğimizi ne kadar biliyoruz?” başlıkları altında söyleşisini gerçekleştirdi. Etkinlikte geleceğin aşçılarını da sahneye davet eden Özyaral, teşekkürlerini ilettikten sonra program sona erdi.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriŞarköy'de Yapımı Tamamlanan Cami İbadete Açıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriMalkara'da 'Derin Çatak' Şehitleri Anıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da Çatıdan Düşen İşçi Yaralandı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriŞarköy'de 97'nci Yıl Kutlamaları


GÜNDEM 17 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da TAG Toplantısı


GÜNDEM 17 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Eroin Ve Bonzai Operasyonu


GÜNDEM 16 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriKitap Okuma Etkinliğinde öğrencilerden Görsel Şölen


GÜNDEM 16 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ Meydanı, 1928 Yılındaki Ruhuna Kavuşuyor


GÜNDEM 16 Kasım 2019
genel haberleri
 haberleri"MALZEMEYİ TANI SANATA DOKUN" SERGİSİ


GÜNDEM 16 Kasım 2019
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org