SİLİVRİ BELEDİYESİ 300 DÖNÜM ARPA TOHUMU EKTİ

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın “Çiftçiye Tohum Desteği Projesi” kapsamında 300 dönüm arazide arpa tohumu ekildi. Haziran ayında hasat edilecek olan tohumlar Silivrili çiftçilere bedelsiz dağıtılacak.
Haber Gündem 14 Kasım 2019 Bu Haber 90 kişi tarafından okundu.

tekirdağ SİLİVRİ BELEDİYESİ 300 DÖNÜM ARPA TOHUMU EKTİ

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın “Çiftçiye Tohum Desteği Projesi” kapsamında yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 11 Ekim 2019 tarihinde ilk adımı atılan projede, 1 ay içerisinde 300 dönüm arazide arpa tohumu ekildi. Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde (TÜRAM) 50 bin metrekare, Gümüşyaka ve Alipaşa’da 250 bin metrekare olmak üzere toplam 300 bin metrekare arazi işlendi. Silivri Belediyesi’ne ait arazilerde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda “Sertifikalı Yerli Arpa Tohumu” elde edilecek ve Haziran ayında yapılacak tohum hasadının ardından Silivrili çiftçilere ücretsiz dağıtılacak.

BAŞKAN YILMAZ: “ÇİFTÇİLERİMİZE BEDELSİZ DAĞITACAĞIZ”

Üretimi desteklemek ve çiftçilerin yanında olmak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 1 ayda 300 dönüm arazide ekim yapıldığını açıkladı. Çiftçilerin tohum ve saman maliyetlerini en aza indirmeyi amaçladıklarını aktaran Başkan Yılmaz, daha önce ekilmeyen belediyeye ait arazilerin kullanıldığını ve elde edilecek tohumların bedelsiz dağıtılacağını belirtti.

“MUTLU ÇİFTÇİ MUTLU SİLİVRİ”

Projeye katkı sunan birçok işadamı olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, imece usulüyle bir araya gelindiğini ve el birliği ile bu projenin hayata geçtiğini anlattı. Belediye kasasından harcama yapılmadığının özellikle altını çizen Başkan Yılmaz, “Çiftçiye Tohum Desteği Projemizi imece usulüyle hayata geçirdik. İşçilik, gübre, ilaç maliyeti dahil belediyemizden hiçbir harcama yapılmadan başlattığımız projemizde, elde edilen arpamızı ‘Sertifikalı Yerli Arpa Tohumu’ olarak, ayrıca çıkan samanı da hayvancılık yapan çiftçimize ‘bedelsiz’ olarak vereceğiz. Bu projeye katkı sunan çok kıymetli paydaşlarımız var. Geniş bir tanıtım programı düzenleyerek Silivrili hemşehrilerimize duyuracağız. Göreve gelirken söz verdiğimiz gibi çiftçilerimizin her zaman yanında olacağız ve üretime her zaman destek vereceğiz.” dedi.  

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatın Cesedi Bulundu


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleri“Kazasız Kul Olmaz” 6 Aralık’ta Sergilenecek


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatı Aramaya Devam Ediliyor


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriVazo İçinden Uyuşturucu Çıktı


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBalıkçılar Lodos Nedeniyle Denize Açılamadı


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org