Şentop: IMF, Türkiye‘ye dönmeyecek, gelmeyecek

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, CHP sözcüsü Faik Öztrak'ın "1 Nisan'dan sonra Uluslararası Para Fonu (IMF) ile masaya oturacaklar" iddiasına tepki gösterip, "Bu konuda konuşacak en son kişi CHP'li Faik Öztrak'tır. IMF'ye olan borcu kapattık ve IMF'yi Türkiye'den gönderdik. Bir daha IMF, Türkiye'ye dönmeyecek, gelmeyecek" dedi.
Haber Gündem 11 Şubat 2019 Bu Haber 66 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Şentop: IMF, Türkiye'ye dönmeyecek, gelmeyecek

TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop ile Milletvekili Mustafa Yel Tekirdağ'da, Roman dernekleri ve federasyon temsilcileriyle bir araya geldi. Romanların sorunlarının görüşüldüğü toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Şentop, CHP Tekirdağ Milletvekili ve Parti sözcüsü Faik Öztrak'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı, "1 Nisan'dan sonra hükümet IMF ile masaya oturacaklar. Hatta duyuyoruz ki, IMF temsilcileri Ankara'daymış" iddiasına tepki gösterip, şunları söyledi:

"Hükümet aleyhine, IMF'yi bir tehlike olarak görmeye başlayacak olan şahıslar içinde en son konuşacak şahıs CHP'nin parti sözcüsüdür. Niye? Kendisi çünkü IMF'nin adeta Türkiye şubesidir. Kemal Derviş, Türkiye'ye bakan olarak gönderildiğinde Derviş'in sağ kolu Faik Öztrak'tır. IMF politikalarının uygulayıcısı odur. Ne konuştuğuna bakmayın. Bir şey konuşuyorsa IMF lehine konuşuyordur. IMF adına konuşuyordur. IMF için konuşuyordur. IMF arzu ettiği için konuşuyordur. IMF ile ilişki AK Parti döneminde başlamadı. Bizden 50 yıl önce başladı. 50 yıldan fazla süren bir ilişkiydi. Biz 2013'de bu ilişkiyi bitirdik. IMF'ye olan borcu kapattık ve IMF'yi Türkiye'den gönderdik. Bir daha IMF, Türkiye'ye dönmeyecek, gelmeyecek. Bu konudaki kararlığı Cumhurbaşkanımız, Maliye Bakanımız ifade etti. Türkiye IMF ile görüşüyor denilmesi iftiradan ibarettir. Bu tür söylemleri söyleyenlerin Türkiye'nin IMF şubesi olması da ortadır."

'TERMİK SANTRAL ASLA YAPILMAYACAK'

Şentop, Tekirdağ'ın Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerinde yapılması planlanan termik santral konusuna değinerek, teknik olarak uygun olmadığı için kesinlikle bu bölgeye termik santralin yapılmayacağını söyledi. Kendilerinin ve AK Parti'nin açıklamalarının sürekli milleti doğru bilgilendirmek üzerine olduğunu ifade eden Şentop, "Milletimizi kandırırız da birtakım oyunu alırız söylemleri AK Parti ile birlikte ortadan kalkmıştır. Bizim beyanlarımız milletimize gerçekleri söylemektir. Bir fikir değişikliği oldu. Bunu da izah ediyoruz. Planlanan bir termik santral vardı. Orada bir potansiyel vardı. Ama bununla ilgili teknik çalışmalar tamamlanmamıştı. Enerji Bakanlığı'mızın çalışmaları sonucunda orada kurulacak bir termik santralin rantabl olmadığı, beklenen verimliliği sağlayamayacağı ifade edildi. Bu yüzden bakanlığımız bundan vazgeçti. Enerji Bakanlığı'mızın çeşitli çalışmaları var. Kapaklı'da doğalgaz bulundu. Sayın Bakanımız, Kapaklı'ya gelerek açıklamalarda bulunacak. Teknik analizler sonucunda bakanlığımız buradan vazgeçti. Enerji Bakanlığı vazgeçtiği için Çevre Bakanlığı'na giden yazıda ÇED raporundan vazgeçildiği yazısı ortadadır" diye konuştu.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleri“TİCARET VE YATIRIM RİSK ALMAKTIR”


GÜNDEM 21 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleri“ÇAMURLARI TEMİZLEMEZSEN KAPINA GELİRİM OĞLUM!”


GÜNDEM 21 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriÇİFTÇİLERE MAZOT- GÜBRE DESTEKLERİ ÖDENİYOR


GÜNDEM 21 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleri'İşsizlikten Bunaldım' Notunu Bırakıp, İntihar Etti


GÜNDEM 21 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriMinibüsü Kumarhaneye Çevirmiş


GÜNDEM 21 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriKansızlık yaratacak kadar kanamalara dikkat edilmeli


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriYARDIMSEVENLER DERNEĞİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriKÖK HÜCRE BAĞIŞINA BÜYÜK DESTEK


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriSÜT VE ET BİRLİĞİ BİR ARAYA GELDİ


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriAK PARTİLİ MUSTAFA YEL’DEN MÜJDE !


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriMERAKLA BEKLENEN O İSİMLER…


GÜNDEM 20 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriÇorlu'da 'Küfür' Kavgası: 1 Yaralı


GÜNDEM 19 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriYÜCEER, BEYAZ KOD SİSTEMİNİ SORDU


GÜNDEM 19 Şubat 2019
genel haberleri
 haberleriNKÜ AİLESİ ÜNİVERSİTEYİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAK


GÜNDEM 19 Şubat 2019
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org