SELİMİYE’NİN GÖLGESİNDE EL EMEĞİ, GÖZ NURU ÜRÜNLER

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kadın Merkezlerinde düzenlenen kurslara katılan kadınların bir yıl boyunca ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri sergilendi. Serginin açılışını gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tüm Edirnelileri sergiye davet ederek “Kadın emekçi, anne, evi düzenleyen, toparlayan; her şey. Onları mutlu edelim ki; Edirne’miz hep olduğu gibi gülen yüzlü insanların kenti olsun. Edirne’ye gülmek çok yakışıyor” dedi.
Haber Gündem 25 Haziran 2019 Bu Haber 72 kişi tarafından okundu.

tekirdağ SELİMİYE’NİN GÖLGESİNDE EL EMEĞİ, GÖZ NURU ÜRÜNLER

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Bünyesinde bulunan Zübeyde Hanım Kadın Merkezi ile Özgecan Kadın Merkezi’nde düzenlenen kurslara katılan kadınların 2018-2019 yılı boyunca yaptıkları ürünler El Sanatları Kursları Yıl Sonu Sergisi’nde sergilendi.  Serginin açılış töreni Eski Sera Kafe olarak bilinen Kadın Emek Evi’nde gerçekleştirildi. Törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Recep Kozan ve İl Genel Meclisi Üyesi Çiğdem Gegeoğlu katıldı.

Açılış töreninde konuşan Edirne Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Recep Kozan, “Kurumların en büyük özelliği diğer kurumlarla ortak iş yapabilmesidir. Bunlardan biri de Edirne Belediyesi’yle yaptığımız ortak çalışmalardır. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt da Edirne’de çok güzel şeyler olduğunu söyledi. Zıpkınkurt, Halk Eğitim Merkezi ve Edirne Belediyesi’nin işbirliği içerisinde çalıştığını ETSO’nun da zaman zaman bu programlara katıldığını belirterek, “Kadınlarımızın bu emeklerini ticarete, paraya dönüştürmeye çalışıyoruz. ETSO’ya yurtiçi ve yurtdışından misafirler geliyor. Bizlerde hep bu kadınlarımızın el ürünlerini, el emeklerini satın alarak misafirlerimize hediye ediyoruz. Kadınlarımıza bu şekilde katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla Edirne’de bu tür projeleri destekliyoruz ve bu tür projelerde sizlerin emeklerini daha değerli kılmaya çalıyoruz” dedi.   

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLMAYA DEVAM EDECEK”                                      

Serginin oluşturulmasında ve açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da “Hepimiz tek başımıza bir şeyler yapabiliriz. Kuşkusuz ortaya bir ürün çıkartmak; başarmak çok umut verici ve çok keyif verici. Ama bunu el birliğiyle yapmak; herkesin bir ucundan tutmuş olması, herkesin emeğinin geçmesi, alın terinin damlamış olması ve göz nurunun orada seyredenlere keyif vermesi bence çok daha zevkli, çok daha mutluluk vericidir. Bu bağlamda yapılan bu çalışmalarda ben emeği geçen herkesi kutluyorum, tebrik ediyorum. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Emin olun Türkiye’nin her yerinde her şey çok güzel oluyor, olmaya da devam edecek” diye konuştu.

Daha sonra l serginin açılışı kursa katılarak, el emeği göz nuru ürünler ortaya koyan kadınlarla birlikte gerçekleştirildi. Açılışın ardından kursların düzenlenmesine katkıda bulunan eğitmenlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Başkan Gürkan, daha sonra sergiyi gezerek; kadınlarla ile sohbet etti. Tüm stantları tek tek gezen Gürkan, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada sergiyi çok beğendiğini belirterek, emeği geçen tüm kadınlara teşekkür etti.

KADIN HER ŞEY

Tüm Edirnelileri 29 Haziran’a kadar açık kalacak olan Selimiye’nin gölgesindeki bu sergiyi gezmeye davet eden Gürkan, “Hemşehrilerime bu sergiye gelerek ufak tefek alışveriş yapmalarını tavsiye ediyorum. Burada sergilenen ürünlerin fiyatı çok cüzi rakamlar. Edirnelilerin bu ürünlerini satın almaları emekçi kadınlarımızı da yüreklendirecektir, motive edecektir. Bu yüzden Edirneli hemşehrilerim gelsinler, bir yıl boyunca emek verilen bu ürünleri görsünler. Dünyanın en güzel şeyi mutluluk. Bir insana yardımcı olabilmek, onu teşvik ve motive edebilmek; Edirneliler bunu başaracak insanlardır. Emin olun burada kadınlarımız işini gücünü bırakıp hem el sanatını öğreniyorlar hem de az da olsa aile bütçelerine bir katkıda bulunmaya çalışıyorlar.  Bir anlamda terapi de oluyor, sosyalleşiyorlar. Biliyorsunuz kadınlarımız toplumsal hayattaki yeri bizlerden daha büyük: emekçi, anne, evi düzenleyen, toparlayan; her şey. Kadın olmadan  hiçbir şey olmuyor. Dünyanın yarısı kadınların doğurdukları, kalan yarısı da kadınlar. O yüzden her şey kadın. O yüzden lütfen gelin emekçi kadınlara destek verin. Onları mutlu edelim ki; Edirne’miz hep olduğu gibi gülen yüzlü insanların kenti olsun. Edirne’ye gülmek çok yakışıyor” dedi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriMuratlı Yüzme Havuzu Hizmete Açılıyor


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriOtomobil Koyun Sürüsüne Daldı


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriÇERKEZKÖYLÜLERİN AY IŞIĞINDA SİNEMA KEYFİ


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriİshak KOÇYİĞİT’ den Nezaket Ziyareti


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de 'acı' hasat başladı


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriKAVUN HEM SERİNLETİYOR HEM DE TOK TUTUYOR


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriŞampiyon Ormanlıspor


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriVEZİRKÖPRÜ GÜREŞLERİ AĞASI’NDAN ZİYARET


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriErgene Belediyesi Mobil Uygulaması İlgi Görüyor


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriSİYASİ DEĞİL EKONOMİK KAYGI İPTALE SEBEP OLDU


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriI. MÜZİK KAMPI BAŞLADI


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriYURDAKUL TAEKWONDOCULARI TEBRİK ETTİ


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriHaydi Türkiye Bisiklete


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriMİNİK PEHLİVAN ÇERKEZKÖY’ÜN GURURU OLDU


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriYENİDEN ZAM!


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriİÇÖZ ASALETEN ATANDI


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org